13.08.2023

18:30

Muke žive! Partizan jedva pobedio Nišlije! Severina tvorac preokreta (VIDEO+FOTO)

Fudbaleri Partizana pobedili su posle preokreta Radnički iz Niša 2:1 (1:0) u meču 3. kola Superlige.

Crno-beli su pobedili golovima Natha u 78. minutu iz jedanaesterca i Severine u 86. minutu.

Nišlije je u vođstvo doveo Petrov sjajnim golom u 13. minutu.

PARTIZAN - RADNIČKI NIŠ 2:1 (0:1)

Stadion: Partizana.

Sudija: Pavle Tomić

Strelci: Natho u 78. (iz jedanaesterca) i Severina u 86. minutu za Partizan, Petrov u 13. minutu za Radnički.

Žuti karton: Vlajković (Radnički)

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute (od 60. Nikolić) – Severina (od 90. Trifunović), Natho, Menig (od 60. Kalulu) – Saldanja.

RADNIČKI NIŠ: Rosić, Bakić, Belaković, V. Ilić, Pejović, Petrov (od 82. minuta Ivelja), Stajić, Stojanović (od 67. Mesarović), Vlajković, Vojnović, Jamkam.

DRUGO POLUVREME

90+4 - Kraj meča i teška pobeda crno-belih posle preokreta. Partizan - Radnički Niš 2:1.

90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade.

86. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:1! Faul nad Saldanjom u zoni šuta za crno-bele. Odlična pozicija za dobrog izvođača slobodnjaka. Severina je uzeo zalet, šutirao i pogodio za vođstvo Partizana! Preokret!

78. minut - GOOOOOOOOOL - 1:1! Natho je uzeo loptu i pogodio sa bele tačke

77. minut - Penal za Partizan! Pejović je pokupio Aranđela Stojkovića i za sudiju Tomića nije bilo dileme. Penal, čist kao suza.

72. minut - Novi zicer i novi promašaj Saldanje! Nikolić je odlično centrirao, a napadač Partizana umesto u mrežu loptu šalje u gol-aut.

65. minut - Au, kakva šansa da Radnički duplira vođstvo u Humskoj! Belaković sam iskosa ispred Jovanovića, šut a lopta zamalo odlazi u gol aut. U pitanju su santimetri.

58. minut - Severina šalje loptu do Natha koji je sa penala "na prvu" poslao loptu iznad prečke.

54. minut - Zicer ljudi, ovo je bio klasičan zicer! Ksander Severina je poslao sjajnu loptu, Saldanja promašio ono što je bilo lakše pogoditi.

50. minut - Ušao je Partizan u drugo poluvreme naoštren da što pre izjednači. Severina je pokušao sa 20 metara, ali slabo i pravo u Rosića.

46. minut - Utakmica je nastavljena, fudbaleri Partizana su krenuli sa centra.

45+2. minut - Kraj poluvremena.

45+1. minut - Saldanja centrira iz kornera, Svetozar Marković u padu šalje loptu pored gola.

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade

40. minut - E ovo je konkretno! U gužvi u šesnaestercu domaćih Saldanja umesto mreže trese - prečku! Ovo je bila ubedljivo najbolja prilika za izjednačenje.

37. minut - Severina je kao Brzi Gonzales, možda i najveća opasnost po Nišlije, ali ništa konkretno.

33. minut - Partizan traži penal, ali nema VAR-a. Lopta je, čini se, pogodila u ruku jednog igrača Radničkog.

31. minut - Ponovo Menig u šansi! Brzonogi fudbaler probio je po levom boku, ušao unutra, šutirao, ali pravo u Rosića!

29. minut - Najbolja šansa za Partizan da izjednači. Severina je iskosa izašao sam ispreg golmana Rosića, kome lopta prolazi iza leđa, Saldanja je onda šutirao, ali nije uspeo da pogodi prazan gol. Defanzivci gostiju defintivno su otklonili opasnost.

26. minut - Kvinsi Menig je u prodoru, međutim Rosić lako rešava tu situaciju. Nije imao problema sa Kvinsijevim udarcem.

22. minut - Nova šansa za Radnički! Belaković je propustio šansu da duplira vođstvo gostiju.
Gosti su mnogo ofanzivniji, nisu se povukli posle vodećeg gola, naprotiv...

17. minut - Saldanja šutira, lopta odlazi preko gola.

13. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL - 0:1!!! Petrov kakva golčina! Napadač Nišlija se oslobodio tri igrača, namestio se na udarac, odapeo sa nekih 18 metara i bomba je završila u golu Jovanovića.

11. minut - Krenuli su nešto ofanzivnije domaći, ali u narednim minutima nepovezana igra crno-belih.

7. minut - Prvo veće uzbuđenje na utakmici. Severina je mogao do gola, ali se sudario sa golmanom Radničkog. Prebacio ga je loptom, kasnio je Jamkam ali je blizu gola neko od defanzivaca gostiju sklonio loptu daleko od gola.

4. minut - Ekipa Igora Duljaja ofanzivnija na startu od rivala.

3. minut -  Crno-beli su prvi pripretili. Natho je izveo prekid sa preko trideset metara, međutim ništa od većeg uzbuđenja.

1. minut - Utakmica je počela, Jug je bukvalno prazan, nema navijača Partizana, prvi sa centra su krenuli igrači Radničkog. Malobrojni navijači vređaju upravu.

18.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Partizan - Radnički Niš na portalu Informer.rs.

(VIDEO) Američke bombe zapalile ljude u Gazi! Stručnjaci tvrde: Oružje korišćeno u napadu na kamp u Rafi je proizveo Vašington!

Bombe korišćene u izraelskom vazdušnom udaru koji je u nedelju uzrokovao veliki požar u području sa šatorima za raseljene Palestince u Rafi, kad je stradalo najmanje 45 ljudi, napravljene su u Sjedinjenim Američkim Državama, piše “Njujork tajms”. List se poziva na vizuelne dokaze koje su pregledali njihovi i stručnjaci za oružje.