30.11.2023

19:33

Poleteo je Ledej za veliku pobedu Partizana!

Starsportphoto©

Košarkaši Partizana dočekali su grčki Panatinaikos u beogradskoj Areni u 11. kolu Evrolige. Crno-beli postavili su novi rekord po broju gledalaca, utakmicu u Areni prati neverovatnih 20.079 navijača!

Partizan - Panatinaikos 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9)

Dvorana: Beogradska Arena

Sudije: Emin Mogulkoč, Olegs Latiševs, Đordi Alijaga

Gledalaca: 20.079

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

PANATINAIKOS: Kalaicakis, Vildosa, Gaj, Balcerovski, Slukas, Grent, Nan, Lesor, Adetokunbo, Grigonis, Mitoglu, Mancukas

KRAJ UTAKMICE

45. minut - TAKOOOO! Kevin Panter je nabacio popularni "alej-up" Zeku Ledeju koji je uzleteo i zakucao pobedu Partizana posle gladijatorske borbe!

45. minut - Loše rešenje u napadu Doužera. Zasrljao je Amerikanac bez potrebe i poklonio loptu i dva slobodna bacanja Kostasu Slukasu. Iskusni Grk je oberučke prihvatio poklon i pogodio jedno.

45. minut - Nije pogodio Doužer za tri, a Lesor je uspeo da ubaci jedno od dva slobodna bacanja.

44. minut - Promašio je zicer Slukas! Promašio je Panter za tri poena, ali Anđušić to vraća u koš, beležeći osmi skok.

43. minut - PANTEEER! Ide šut za dva Doužera, a prati ga istom merom Panter za +6 crno-belih! Preuzeli su kontrolu nad produžetkom domaći!

42. minut - Fantastična odbrana Ledeja i ukradena lopta za Partizan!

42. minut - Nastavlja se junaštvo Doužera, koji je preuzeo inicijativu u poslednjoj deonici, a nastavio je tako i u produžetku.

41. minut - Prikucava Kaboklo za prve poene u dodatnih pet minuta. Vraća Mitoglu sa druge strane i dalje je nerešeno

PRODUŽECI

40. minut - Au, šta se ovo dešava, ljudi?! Izgubio je loptu Panter, a vreme je isteklo pre nego što je Grigonis pogodio sa pola terena! Idemo u produžetak!

40. minut - Igra se košarke Panter! Izjednačenje nakon prodora kapitena!

40. minut - Lovi Kaboklo Nana i blokira mu šut, imaće Partizan napad za izjednačenje ili vođstvo!

39. minut - JOŠ JEDNAAA! Evo ga kapiten! Kakva trojka Kevina Pantera preko ruke Lesora za potpunu ekstazu u Areni!

38. minut - TROJKAAA! Kakav pogodak Pidžej Doužera, ali je Grent vratio iz nemoguće pozicije, neverovatan koš.

38. minut - Bori se Kaboklo svom snagom da održi crno-bele u životu! Kuca Brazilac, ali nisu uspeli da se odbrane igrači Željka Obradovića na drugoj strani.

37. minut - Stigao je do 21. poena Ledej, a nova dva bacanja izborio je Kaboklo. Najnovije pojačanje Partizana je do sada ubacilo osam koševa.

36. minut - Delovalo je i ovo kao loš napad Partizana, ali je Lesor dobio tehničku grešku zbog simuliranja, pa će crno-beli imati priliku da dođu i do četiri poena u jednom posedu.

35. minut - Nekadašnji igrač Majamija, Lejkersa i Vašingtona je sada najbolji u "zelenima", ima 16 poena Nan.

34. minut - AU! Kakav pogodak Nana preko ruke za tri poena.

34. minut - EVO JEE! Pogađa Doužer za tri poena i diže Arenu na noge! Podiglo je to elan ekipe i sjajnom odbranom ide i lako zakucavanje Kabokla za smanjenje prednosti na šest razlike.

33. minut - Nova izgubljena lopta, serija Panatinaikosa je sada 22:6!

33. minut - Gube loptu igrači Partizana i to koristi Nan kako bi zakucao i podigao prednost na +10 za goste - 64:54.

32. minut - Katastrofa se nastavlja! Nije iskorišćen napad, a sa druge strane je pogodio Mitoglu uz faul.

32. minut - Novi promašaj Pantera i novo zakucavanje Lesora. Očigledno je da kapiten Partizana želi da bude od koristi ekipi, ali se oseća ta "rđa" usled odsustva zbog povrede.

31. minut - Loš početak "parnog valjka". Jaramaz je prodao loptu, a Grigonis je uspeo da reši poenima duel sa Nanelijem.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Probao je Panter da reši 1 na 1 protiv Lesora, ali je Francuz izblokirao šut Partizanovog beka. Mitoglu je ubacio šut za dva uz zvuk sirene!

30. minut - Pravi rat se odvija na terenu u ovim momentima. Odbranio se Partizan i imaće poslednji napad u trećoj četvrtini.

30. minut - Još jednom Nan demonstrira zašto mu je predviđana blistava NBA karijera. Nova dva bacanja za crno-bele, ponovo je na liniji Ledej.

29. minut - Fenomenalan koš Nana iz solo akcije. Partizan, sa druge strane, dolazi do novih poena zahvaljujući skoku u napadu Ledeja i preciznom izvođenju slobodnih bacanja.

28. minut - Loša odbrana Partizana i imaće Mitoglu dva slobodna bacanja. Problem za crno-bele je četvrta lična greška koju je dobio Kaminski.

27. minut - Izgubio je loptu Avramović, a Slukas je drugi napad odlučio da reši šutem za tri, ali nije pogodio. Šutira 0/4 Grk za sada. Imaće Džerijan Grent dva slobodna bacanja.

26. minut - Napokon poeni, ali, nažalost za PAO! Zakucao je Lesor uz prekršaj. Bivši igrač Partizana ima 11 poena.

25. minut - Nema promene rezultata. Oba tima su "zategla" svoju odbranu i otežali protivniku poene.

24. minut - Još jedan dobar napad "parnog valjka", ali nije bio precizan Doužer. Sa druge strane i PAO bez poena.

23. minut - Razigrali su se igrači Željka Obradovića! Smailagić je fauliran od strane Kendrika Nana, a prema proceni sudija, to je bio nesportski potez. Zbog toga će Partizan imati dva slobodna bacanja i loptu sa strane.

23. minut - Odličan Smailagić na ofanzivnom skoku i ubacuje zicer, ali loša komunikacija u odbrani i novo zakucavanje Lesora.

22. minut - Idu crno-beli na +3 pogotkom Džejmsa Nanelija, a potom je Doužer zakucao posle ukradene lopte!

21. minut - Ne koriste gosti iz Atine prvi napad, fantastična odbrana Partizana.

DRUGO POLUVREME

Najefikasniji igrači u prvom poluvremenu su Ledej sa 12, odnosno Grigonis sa 10 poena.

20. minut - Nažalost, poslednji napad u prvom poluvremenu crno-beli nisu iskoristili, ali su se odbranili pa na pauzu idu sa poenom prednosti - 39:38.

20. minut - Uzleteo je Smailagić! Sjajno kucanje krilnog centra Partizana za +3!

19. minut - Nije pomogao tajm-aut Atamana! Pogodio je Ledej za izjednačenje, a klupa Panatinaikosa je dobila tehničku zbog protesta.

18. minut - Poeni Smailagića "iz rudnika". Odlično je osetio gde će se lopta odbiti nakon šuta Anđušića i vratio je u koš gostiju. Samo dva poena prednosti za "zelene".

17. minut - DETONACIJA! Pogađa Ledej trojku uz faul Kendrika Nana, Arena je na nogama!

17. minut - Prezican u šutu za dva Doužer, koji je sanirao povredu usne. Balcerovski je iskoristio dva slobodna bacanja i upisao svoj sedmi poen.

16. minut - Uspeli su crno-beli da stvore poene. Odlično se snašao Naneli i upisao svoje prve poene. Brz odgovor preko Džerijana Grenta.

15. minut - Dugo je već "parni valjak" bez poena, na svu sreću, dobrom odbranom se drže ispod dvocifrene razlike gostiju.

15. minut - ŠTA RADI ČOVEK?! Odbranio se Partizan, ali je Kaminski nastavio da priča sa sudijama pa je dobio tehničku dok je njegov tim kretao u napad.

14. minut - Velike probleme pravi Nan odbrani crno-belih. Sjajno je, bivši NBA igrač, uposlio Balcerovskog koji je pogodio uz faul Kaminskog. - 31:24 za PAO.

13. minut - Laki poeni za Avramovića nakon ukradene lopte. Uzvraća PAO preko Kendrika Nana i tako primorava Obradovića na minut odmora.

12. minut - Nakon gledanja snimka, sudije su odlučile da dosude nesportski faul Dinu Mitogluu zbog udarca Vukčevića laktom u lice. Precizan sa linije za slobodna bacanja Vukčević.

12. minut - Ostao je sam Grigonis i kaznio je pogotkom za tri poena. Ubacio je deseti poen sjajni Litvanac

11. minut - Dobio je priliku i Tristan Vukčević i odmah je opravdao Obradovićevo poverenje sjajnom odbranom.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Promašio je Kaboklo bacanje, a nije uspeo Vildosa sa preko pola terena da ubaci koš uz zvuk sirene - 21:20 za PAO nakon prvih deset minuta.

10. minut - Posle mnogo borbe vraća loptu u koš Balcerovski. Fantastičnu asistenciju Pantera koristi Kaboklo uz faul!

9. minuta - ALEKSAAAA! Ide trojka "ni iz čega", Arena je na nogama!

8. minut - KABOKLO! Presekao je dodavanje Brazilac i zakucao loptu u obruč Panatinaikosa za svoje prve poene na meču.

7. minut - Blokiran je Kaboklo na obruču, a sa druge strane Slukas ne kažnjava sa linije za tri poena.

7. minut - Kaminski je fauliran, a u igru ulazi Kevin Panter nakon 35 dana odsustva. Oba puta je precizan Kaminski sa linije za slobodna bacanja.

6. minut - Ulazi u igru Aleksa Avramović, ispraćen ovacijama. Doužer je morao van igre zbog krvarenja usne. Precizan je Grigonis.

6. minut - Fantastično veče Ledeja se nastavlja! Ponovo je precizan sa karaktersičnim šutem, a Ergin Ataman poziva prvi tajm-aut.

5. minut - Iskoristio je tri bacanja Džerijan Grent. Upisuje nove poene za Partizan Zek Ledej sjajnom igrom leđima protiv Mitoglua.

4. minut - AU! Kakva blokada Matijasa Lesora! Skinuo je Ledeja sa obruča

3. minut - Igra se koš za koš! Prvo je sjajno poentirao Ledej, da bi ubrzo uzvratio Mitoglu. Još jedan dobar prodor i prvi poeni Doužera!

2. minut - TROJKA! Pogađa Frenk Kaminski prvi svoj šut i to za tri poena. Uzvraća Lesor na obruču.

2. minut - Još jedan neuspešan napad domaćih. Zaustavljen je Smailagić, a sa druge strane Lesor ne pogađa.

1. minut - Grigonis je fauliran na prodoru i preciznim slobodnim bacanjima beleži prve poene na meču.

01. minut - Prvi napad na meču imao je Partizan, a Pidžej Doužer nije pogodio šut za tri poena.

POČETAK MEČA

20:37 - Trener gostiju, Ergin Ataman dočekan je uz burnu reakciju publike. Ovolike zvižduke dugo niko nije dobio u Beogradu.

20:26 - Matijas Lesor, shodno očekivanjima, dočekan ovacijama publike.

20:04 - Luka Vildosa, koji je iz Crvene zvezde otišao u PAO nije dobio nikakav "poseban" tretman od navijača. Izlazak Argentinca na parket ravnodušno je ispraćen sa tribina.

19:50 - Biće u sastavu crno-belih Aleksa Avramović i Kevin Panter. Ostaje samo da se vidi koliko će minuta dobiti od trenera Obradovića, s obzirom na vreme provedeno van terena.

Sastavi oba tima

19:46 - Među prisutnima na utakmici je i bivši košarkaš Partizana, Brajan Angola.

19:44 - Trener gostiju, Ergin Ataman ukazao je na kvalitet beogradske ekipe:

Partizan je jako dobar tim sa Željkom na klupi. Biće ovo veliki izazov za sve u Panatinaikosu, jer ovaj klub ima dugu istoriju sa Obradovićem. Željko je trener na posebnom nivou u odnosu na sve sa toliko osvojenih trofeja. Imali smo mnogo mečeva jedan protiv drugog dok smo bili u Turskoj, ovo sada je nova situacija za nas. Treneri jesu jako bitni, međutim, igrači su ti koji dobijaju ili gube utakmice - rekao je Turčin.

19:32 -

PRE MEČA

Pred košarkašima Željka Obradovića je izuzetno težak zadatak, pošto "u goste" dolazi tim koji je u poslednjih pet duela Evrolige savladan samo jednom.

U centru pažnje biće i doček Matijasa Lesora pred publikom kojoj je bio omiljeni košarkaš dok je nosio crno-beli dres. Upravo je energični Francuz jedan od najzaslužnijih za fantastičnu seriju u kojoj se "zeleni" nalaze.

Sa druge strane, Partizan je u prošlom kolu tesno poražen na gostovanju Efesu (100:94), ali je zato sav bes iskalio na Borcu iz Čačka u okviru Admiral bet ABA lige (101:56). Dobra vest za crno-bele je da će u sastavu biti Aleksa Avramović i Kevin Panter, koji su bili van stroja zbog povreda.

Rusi u svemu superiorni u odnosu na Ukrajince! Za Ukrajinu stvari danas stoje loše, a sutra će biti još gore! (VIDEO)

Bitka za Časov Jar se zaoštrava. Zelenski smenio načelnika odeljenja za sajber bezbednost. Zašto je poseta kineskog predsednika važna za celu Evropu. Kolumbija prekinula diplomatske odnose sa Izraelom. Gosti emisije "Rat uživo" bili su analitičar prof. dr Miloš Laban i sociolog prof. dr Ilija Kajtez. Uživo u program javio se i geopolitički analitičar Milutin Ilić.