05.12.2023

19:30

Kakva drama Partizana i Monaka! Džejms pogodio ludu trojku za produžetak, a na kraju... (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Partizana pobedili su Monako 89:85 posle produžetka u utakmici 12. kola Evrolige.

PARTIZAN - MONAKO 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)

Grad: Beograd.

Dvorana: Beogradska arena.

Kapacitet: 19.394.

Sudije:  Huan Karlos Garsija, Matej Boltauzer, Gvido Đovaneti

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaboklo.

MONAKO: Okobo, Lojd, Blosomgejm, Braun, Dialo, Korneli, Voker, Motiejunas, Tarpi, Outara, Hol, Džejms.

PRODUŽETAK

5. minut - Doužer pogađa 84:83, Džon Braun je poslednji dodirnuo loptu, lopta u autu za Partizan. Dožer se zaleteo, napravio faul u napadu. Čelendž traži Željko Obradović. Uspešan. Bacanja za Doužera. Prvo promašuje, drugo pogađa 85:83. Promašuje Motiejunas, a onda nesportsdka istog igrača na Smailagiću. Gledale su sudije taj trenutak i potvrdile odluku. Partizan sve bliži pobedi.  Smailagić pogađa prvi penal, a za njim i drugi. Napad za Partizan, deset sekundi pre kraja 87:83. Pogađaju gosti za 87:85 sekund pre kraja. Lojd i Ledej su naterali sudije da traže čelendž sekund pre kraja, ali... ništa. Naneli je pogodio dva bacanja i Partizan je pobedio 89:85.

4. minut - Greše crno-beli Braun krade loptu i poentira, a onda nova greška. izgubljena lopta, Monako u napadu.

3. minut - Panter za triiiiii 80:76. Motiejunas ide na liniju penala. Oba puta je precizan 80:78. Kaboklooooo 82:78.

2. minut - Džejms promašuje za tri. Dialo faulira Pantera. Pogađa oba kapiten crno-belih 77:74. Laki poeni za Motiejunasa 77:76

1. minut - Doužer na liniji penala. Polovičan učinak 73:72. Motiejunas pogađa, Monako ponovo vodi 73:74. Do kraja Kevin Panter, 20 poen 75:74.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Šta je hteo sada Panter, pokušava težak šut i promašuje, ali "vadi" se odmah u sledećem napadu, kada krade loptu i u solo prodoru poentira 70:66. Majk Džejm za tri i pogađa 70:69. Faul na Naneliju 10 sekundi pre kraja. Oba bacanja pogađa 72:69. Tajm aut Saše Obradovića, a onda nestvarna trojka Džejmsa za 72:72 dve sekunde pre kraja. Pokušava Panter posle tajm auta, ali ništa. Gledaćemo produžetak.

39. minut - Kaboklo na liniji penala. Pogađa jedan od dva. Poen prednosti za Partizan 67:66. Gube loptu gosti, a onda faul Džejmsa na Kaboklu. Ponovo prvo promašuje, a drugo pogađa 68:66.

38. minut - Nema koša za Doužera. Motiejunas razgrnuo čuvare u reketu 66:66.

37. minut - Bacanja za Lojda 65:61. Ledej sve promašio, a onda Džejms daje trojku 65:64. Motiejunas pravi faul na Doužeru. Polovičan sa penala 66:64. Greše gosti, napad za partizan.

36. minut - Gube loptu crno-beli, a onda Dialo zakucava 63:59. Stiže Monako... Dialo pravi prekršaj na Panteru. Poeni sa penala 65:59.

35. minut - Panter pogađa oba penala 63:55. Anđušić promašuje za tri, pa faul na Džejmsu, koji asistira za poene Brauna 63:57.

34. minut - Doužer pogađa, Partizan je na plus 9, u ovoj četvrtini 10:2,  Braun pogađa ispod drugog koša 61:55.

33. minut - Okobo promašuje, faul Džejmsa, koji dobija i tehničku. Anđušić promašuje za tri. Dialo protiv Anđušića, a faul Kabokla, četvrta lična. Faul Okoboa u napadu.

32. minut - Anđušić pogađa, Džejms solira bezuspešno. Doužer se lepo otvorio, asistirao mu je Panter, trojkaaaaaaa 58:53.

31. minut - Pogađa Duožer 53:51. Faul na Džejmsu koji je precizan sa penala 53:53.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Tri pokušaja za tri poena u istom napadu Partizana i sva tri promašaja. Promašuje i Džejms. Na kraju ovog dela igre 51:51.

29. minut - Hol, dobra odbrana Partizana, istekao je napad, biće posed za Partizan. Nema trojke za Anđušića.

28. minut - Tri poena Ledeeeeeej! Okobo vraća trojku 51:51. Ledej pravi faul u napadu!

27. minut - Koraci Motiejunasa, ali Panter pravi faul u napadu. Okobo, pa Džejms do Hola izjednačenje 48:48.

26. minut - Nova trojka Džejmsa Nanelija i opet egal 46:46. Dialo nije uspeo protiv Koprivice, Doužer gubi loptu. dva bacanja za Dialoa. Oba je promašio as "kneževa". Doužer do Nalija koji postiže 17 poen 48:46.

25. minut - Motiejunas izjednačuje 43:43. Strašna odbrana Dialoa na Panteru, pa nova trojka Motiejunasa 43:46.  Okobo faulira Nanelija.

24. minut - Smailagić pravi faul. Težak šut Džejmsa, Koprivica na defanzivnom skoku. Panter preko ruke za tri! Plus faul! Serija Partizana 7:0 za 43:41.

23. minut - Panter pravi korake, Lojd promašuje za tri, hvata loptu Naneli. Faul Lojda na Smailagiću. Ide trojka za Nanelija u poslednjoj sekundi napada 39:41.

22. minut - Smailagić, jaooo neće lopta u koš. Dialo kratko za tri. Kevin Panter odmah za dva 36:38. Motiejunas za tri, uh 36:41.

21. minut - Prvi napad u nastavku za Monako. Braun pogađa jedno od dva bacanja, pa Smailagić na drugoj strani 34:36. Džejms pogađa za 34:38

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Doužer nezaustavljiv do koša 32:33. Lojd poentira 32:35. Smailagić gubi loptu, a Džejms u poslednjoj sekundi pokušava za tri i promašuje. Na poluvremenu 32:35.

19. minut - Treći faul Bruna Kabokla. Problem za crno-bele u najavi. Motiejunas pogađa 30:33.

18. minut - Naneli pogađa za dva 27:31. Džejms promašuje, Doužer ispod reketa krade loptu, pa Naneli gađa za tri i pogađa 30:31.

17. minut - Džejms promašuje za tri, ali Hol zakucava 25:31.

16. minut - Poeni za Blosomgejma 25:29.

15. minut - Promašuje Panter za tri, Kaboklo hvata i pogađa 25:23. Monako pravi mini seriju posle Partizana 5:0.

14. minut - Nema poena za Blosomgejma, Partizan u napadu. Panter Kaboklo, tako je bre, poen uz faul 23:23.  Korake pravi Voker, sjajna odbrana Vukčevića.

13. minut - Naneli je precizan 20:21. Pogađaju gosti za 20:23.

12. minut - Kemba Voker izašao van terena sa loptom. Tristan promašuje, a onda Dijalo pogađa uz faul 18:21.

11. minut - Kemba Voker pogađa trojku za izjednačenje 16:16, Naneli do Avramovića 18:16.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Faul na Vukčeviću, Korneli je promašio zicer. Tristan pogađa bacanja 16:13, to je i konačan rezultat prve četvrtine

9. minut - Promašaj Nanelija, lopta za Monako. Faul Smailagića. Nema trojke za Kornelija, ali Ledej faulira Brauna. Pogodio je jedno od dva. Prvi poeni za Nanelija 14:13.

8. minut - Ledej promašuje za dva, Džejms do Dijaloa - trojka 12:12. Serija gostiju 11:1.

7. minut - Motiejunas postiže trojku 11:7. Dijalo faulira Pantera, koji je polovičan sa penala. Prvi poeni Dijaloa na meču 12:9.

6. minut - Minut bez poena na obe strane. Ni Partizan, ni Monako nisu uspeli da pogode.

5. minut - Braun poentira, uzvraća Panter. Lojd promašuje, Doužeru ispada lopta. Prvi poeni iz igre za Brauna 11:4

4. minut - Nova greška za goste, Panter pogađa za dva 9:2. Još jedna dobra odbrana Partizana, pa Kaboklo baaaam, zakucava 11:2.

3. minut - Lojd za tri promašuje, ali lopta je za goste. Faul Pantera na Majku Džejmsu. Zvezda "kneževa" pogađa oba bacanja 2:2. Kaboklo posle ofanzivnog skoka pogaša 4:2. Greše košarkaši Monaka. Panter za triiiiiiiiii 7:2.

2. minut - Ledej pokušava za tri, nema pogotka, ali Lojd pravi prekršaj na Smailagiću. Panter kratko za tri, ali lopta je kod Kabokla. Doužer sa poludistance 2:0.

1. minut - Prvi napad za Partizan. Smailagić se okliznuo, Majk Džejms hvata loptu. Lojd ne pogađa, a Džejms faulira Pantera.

20.15. - Partizan će imati veliku podršku večeras. U prepunoj "Areni" su i teniser Miomir Kecmanović, kao i fudbaler crno-belih Frenk Kanute.

19.41 - Trener Partizana Željko Obradović izjavio je da bi njegovi košarkaši trebalo da igraju svih 40 minuta na visokom nivou ako žele da pobede Monako.

- Monako je tim koji je prošle godine bio na F4 Evrolige i to sasvim zasluženo. Oni igraju izvanrednu košarku. Imaju još bolji roster nego što su imali. To je podatak da budemo svesni protiv koga igramo. Trebalo bi da igramo svih 40 minuta na visokom nivou, ako želimo da dobijemo utakmicu - rekao je Obradović.

19.35 - Ekipa Željka Obradovića trenutno u Evroligi ima skor od pet pobeda i šest poraza, Monako stiže sa serijom od pet trijumfa u svim takmičenjima i 7-4 u Evroligi.