Autor: V. Ž.

13.03.2024

16:04

Kraj! Senzacija posle derbija! Napredak šokirao Partizan usred Humske! (VIDEO/FOTO)

Fudbaleri Napretka šokirali su Partizan i pobedili u Humskoj 1:0 (1:0)u meču 25. kola Superlige Srbije.

Gol odluke postigao je Majdevac u 33. minutu.

PARTIZAN - NAPREDAK  0:1 (0:1)

Beograd.

Stadion Partizana

Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad).

Strelac: Majdevac u 33. minutu,

Žuti kartoni: Blagojević, Savić, Zličić, Marinković (Napredak).

PARTIZAN (4-3-3): Jovanović - Stojković, Marković, Filipović, Antić (od 80. Janković) - Ovusu (od 57. minuta Nikolić), Kastiljo (od 46. Zahid), Natho - Kalulu, Goh, Baždar.

Trener: Igor Duljaj

NAPREDAK: Savić - Jovanović, Stevanović, Vukajlović, Bastajić (od 81. Jovanović), Blagojević (od 81. Marinković), Zličić, Ljubomirac, Marjanović (od 69. Krstić), Marinković - Majdevac (od 51. Stanojlović).

Trener: Vladimir Gaćinović

DRUGO POLUVREME

90.+6 minut - Kraj utakmice. Senzacija posle derbija: Partizan - Napredak 0:1!

90.+4 minut - Zaleteo se Kalulu, našao se iskosa sam ispred Savića, ali golman Napretka brani.

90. minut - Igraće se šest minuta nadoknade.

88. minut - Marko Jovanović, asistent Igora Duljaja dobio je crveni karton na klupi.

87. minut - Goh je šutirao sa peterca, loptu je izblokirao igrač Napretka. Tražili su crno-beli penal, ali iz VAR sobe stiže odgovor da ga nema,

86. minut - Sve manje vremena je za Partizan, Napredak i dalje odoleva u Humskoj.

76. minut - Baždar ponovo šutira, ovaj put pored gola i to posle povratne lopte Nikolića.

70. minut - Kontakt Nikolića i Savića, čekao se VAR, koji se nije oglasio. Ništa od eventualnog penala za Partizan. Nikolić je stigao prvi do lopte, a nakon duela sa golmanom Napretka završio je na zemlji. U VAR sobi su pogledali situaciju i smatrali da nema elemenata da i sudija radaković gleda snimak.

68. minut - Mogao je ovaj napad i bolje da se završi po crno-bele, ali Antić se odlučio na šut sa distance i "teško" promašio.

66. minut - Goh do Baždara, koji šutira, a Savić brani. Pravo je čudo kako crno-beli još nisu došli do izjednačenja.

63. minut - Posle stative Baždara, Zahid trese prečku! Totalna ofanziva Partizana.

55. minut - Baždar pobegao Marjanoviću i posle centaršuta iz kornera pogodio stativu.

53. minut -  Goh se našao u šansi, ali se spetljao i loše šutirao, pogodio je samog sebe....

51. minut - Iz igre je izašao strelac Majdevac zbog povrede, ušao je Stanojlović.

47. minut - Prva prilika u drugom poluvremenu za Partizan! Velioki promašaj Kalulua, koji se našao sam pred Savićem, ali je dao predug for sebi i šansa je otišla u nepovrat.

46. minut - Utakmica je nastavljena. Duljaj je napravio jednu izmenu, umesto Kastilja na terenu je Zahid.

45.+2. minut - Kraj prvog poluvremena, Partizan - Napredak 0:1.

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade.

44. minut - Goh šutira, izblokiran je, biće korner za crno-bele. Posle udarca iz ugla faul na golmanu Saviću.

39. minut - Natho je šutirao, pa lopta završila u korneru, onda šutira i Antić, a lopta je sad u Savićevim rukama.

33. minut - GOOOOOOL - 0:1 Majdevac dovodi Napredak u vođstvo. Ostao je igrač gstiju sam, dobio loptu, probao je Svetozar marković da ga blokira, nije uspeo. majdevac je nekako uspeo da šutira i lopta se o stativu odbila u gol. Crno-beli su tražili faul na Ovusuu, ali Radaković je brzo pokazao na centar.

31. minut - Saša Marjanović je loše izveo slobodan udarac. Živi zid je odradio posao. Lopta je završila u korneru.

30. minut - Prekršaj natha na ivici kaznenog proistora. Nisu defanzivci crno-belih dobro pokrili ovaj deo terena.

27. minut - Nova šansa za Napredak, lopta ide preko gola.

25. minut - Ljubomirac je izbacio Majdevca, koji je izbio sam ispred Jovanovića, bila je to stopostotna šansa, ali Jovanović brani. Ipak, ofsajd.

22. minut - Svetozar Marković je završio na zemlji posle starta Ljubomirca. kapiten partizana se držao za zglob leve noge uz bolnu grimasu, ali ipak je brzo ustao.

20. minut - Ovusu je pogrešio, i omogućio Napretku kontru, šutirao je Bastajič, ali rezultat je ostao nepromenjen.

19. minut - Baždar je bio sebičan, moglo je to i drugačije. Hteo je da šutne, ali nije to dobro uradio.

14. minut - Prva šansa za Napredak na utakmici. Nebojša Bastajić je bio u šansi, ali lopta završava u rukama junaka večitog derbija Jovanovića.

12. minut -  Goh je bio u napadu koji je obećavao, prošao je, ali nije uspeo da pronađe saigrača. Aranđel Stojković je natrčao, šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

8. minut - Prvi korner za Napredak, ali bez opasnosti po Jovanovića.

6. minut - Dve šanse za Baždara u jednoj akciji. Prvo je mladi napadač šutirao, ali je odbranio Savić, pa je onda u nastavku akcije dobio loptu od Natha, opet je šutirao, opet je odbranio Savić, a potom je izbačena lopta.

2. minut - Prvi korner na utakmici za Partizan. Kaluluov šut je izblokiran, a udarac iz ugla je izveo Natho

1.minut - Utakmica u Humskoj je počela. Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Napretka.

16.46 - Trener Partizana ovako je najavio utakmicu:

- Predstoji nam jedna od najtežih utakmica. Iskusan stručnjak Vladimir Gaćinović beležio je odlične rezultate – u Spartaku, posebno Novom Pazaru, sada Napretku. Ogromno iskustvo ima i kao mlađi kolega ne bih se usudio da pričam o nadmudrivanju s moje strane. Partizanov cilj ostaje isti - rekao je Duljaj i dodao:

- Znam i da Kruševljani imaju problema. Mladom štoperu Đekoviću želim da se što pre oporavi, bio je na oku Partizana. Ubeđen sam da će igrati protiv Partizana i igrači sa tri žuta kartona, Kruševjanima su potrebni bodovi, naša ekipa poseban je motiv i to je legitimno!

16.31 - Posle remija u večitom derbiju protiv Crvene zvezde (2:2) a pred meč sa kruševačkim superligašem odlična atmosfera u taboru crno-belih.

16.17 - "Čarapani" su umeli neprijatno da iznenade crno-bele u poslednjih nekoliko sezona. Pre dve godine, u sezoni 2021/22 Kruševljani su u Humskoj odigrali 0:0 i omogućili Crvenoj zvezdi da prestigne Partizan i ostane na prvom mestu pred plej-of, a u sezoni 2014/15 Napredak je pod Bagdalom pobedio 2:0 i približio crveno-bele tituli. Na klupi domaćih sedeo je Nenad Lalatović.

16.05 - Dobrodošli na blog posvećen utakmici Partizan - Napredak u 25. kolu Superlige Srbije.

Haos u Arizoni, zatvoren međudržavni autoput! (VIDEO)