PARTIZAN - FMP   88:57 (20:16, 23:15, 22:14, 23:12)

Sudije: Uroš Nikolić, Vladimir Vesković, Stefan Ćalić

Partizan: Smit, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Ponitka, Kaboklo, Kaminski

FMP: Votson, Živanović, Foster, Rebec, Subotić, Roberts, Stepanović, Šaranović, Simović, Matović, Novak, Kuzmić

Četvrta četvrtina:

40. minut - KRAJ!

39. minut - Raspucan je Mateuš Ponitka u finišu, pogađa za dva, a potom koristi i dva slobodna bacanja - 86:57!

37. minut - Prekida seriju FMP-a zakucavanjem Balša Koprivica, na drugoj strani uzvraća Roberts, sve je gotovo u "Areni" - 82:57!

36. minut - Simović pogađa za tri, a potom poentira i Roberts - 80:53!

35. minut - Još poena za Koprivicu, nastavlja se serija centra Partizana - 80:48!

33. minut - Razigrao se Balša Koprivica u finišu utakmice, FMP-u preti debakl - 76:48!

32. minut - Vraća Jovan Novak trojku, opao je ritam utakmice, igra se bez odbrana - 72:48!

31. minut - Siguran pod košem je Balša Koprivica koji koristi i dodatno slobodno bacanje - 70:45!

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice, ubedljiva prednost Partizana- 65:45!

29. minut - Mogli su crno-beli dodatno da uvećaju svoju prednost, ali grešku pravi Ponitka. Na drugoj strani pogađa ponovo Subotić - 65:43!

28. minut - Prekida seriju Partizana Subotić, ali na drugoj strani lagani poeni za Smita nakon lepe asistencije Trifunovića. Imaće hrvatski reprezentativac i slobodno bacanje - 65:41!

27. minut - Serija Pi-Džej Doužera koji vezuje četiri poena, deluje da je sve gotovo u "Beogradskoj areni" - 61:35!

26. minut - Trojka za Uroša Trifunovića, pogađa šuter Partizana, nastavlja se serija crno-belih - 57:35!

25. minut - Još jednom mora tajm-autom da reaguje Saša Nikitović, Partizan na +19!

23. minut - Novi poeni za Pi-Džej Doužera ovoga puta sa poludistance, raste prednost Partizana - 52:33!

22. minut - Siguran je Džejlin Smit nakon prodora, a prethodno nove poene beleži Pi-Džej Doužer - 50:33!

21. minut - Gde je stao u prvom nastavlja u drugom, pogađa Matic Rebec za dva poena - 43:33!

Druga četvrtina:

20. minut - Prekida seriju crno-belih Matic Rebec pogotkom za tri poena uz zvuk sirene - 43:31!

20. minut - PONITKAAA! Trojka za poljskog reprezentativca koji je ostao sam u uglu - 43:27!

19. minut - Sada pogađa i Mateuš Ponitka nakon prodora, raste prednost Partizana u finišu poluvremena - 40:27!

18. minut - TRIFUNOVIIIIĆ! Cepa mrežicu srpski reprezentativac za tri poena, prvi put crno-beli imaju dvocifrenu prednost - 38:26! Mora Nikitović da reaguje tajm-autom...

17. minut - Jovan Novak pogađa za dva poena, a potom je precizan i Ognjen Kuzmić - 33:26!

16. minut - Prvi poeni za Bruna Kabokla večeras, Brazilac pogađa sa linije penala i prekida seriju "pantera" - 31:23!

15. minut - Greška Ponitke koji je faulirao Fostera pri šutu za tri poena, pogađa šuter FMP-a dva od tri bacanja - 29:23!

14. minut - Džejlin Smit pogađa uz faul Fostera, a potom koristi i dodatno slobodno bacanje, na drugoj strani pogađa Šaranović - 29:21!

12. minut - Još jedna trojka za Avramovića, nešto bolji minuti za Partizan - 26:18!

11. minut - Divan potez Balše Koprivice na otvaranju druge četvrtine, uzvraća na drugoj strani Roberts - 23:18!

Prva četvrtina:

10. minut - Sada pet poena vezuje Aleksa Avramović, dobra reakcija Partizana nakon minuta predaha - 20:14!

9. minut - Trojka za Jovana Novaka, topi FMP polako prednost crno-belih, odmah reaguje tajm-autom - 15:12!

8. minut - Još poena za Kuzmića pod košem, raspoložen je bišvi centar Crvene zvezde - 15:9!

7. minut - Dva vezana koša za Ognjena Jaramaza, raste prednost Partizana u finišu prve četvrtine - 15:7!

6. minut - Nastavlja se serija Frenka Kaminskog koji pogađa dva slobodna bacanja, na drugoj strani precizan je Jovan Novak - 11:7!

5. minut - KAMINSKIIIII! Još jedna trojka za crno-bele, a potom u kontri pogađa Džejms Naneli, furiozna serija Partizana - 9:3!

4. minut - Razigran je Anđušić na startu meča, sada  je iznudio tri penala i bio precizan sa linije slobodnih bacanja - 6:3!

4. minut - Upisuju se i crno-beli na semafor preko Danila Anđušića koji pogađa za tri poena - 3:3.

3. minut - Evo ih prvi poeni na meču, Ognjen Kuzmić je bio polovičan na liniji penala nakon faula Kaminskog, na drugoj strani loš potez Jaramaza, kažnjava to Rebec u kontri - 0:3!

2. minut - Nije bio precizan Živanović sa poludistance, ali to ne koristi Frenk Kaminski, miruju mrežice na startu susreta u "Areni".

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad za FMP pošto je u borbi za loptu bolji bio Ognjen Kuzmić!

20:41 - Sa druge strane, strateg "pantera" - Saša Nikitović, svestan je da uloga favorita pripada Partizanu, ali ističe da njegova ekipa ne dolazi sa belom zastavicom na noge crno-belima.

- Ekipa Partizana nam je u prvom delu prvenstva priredila veliki poraz. Sama činjenica da su u gornjem delu tabele i da nastupaju u Evroligi govori da imaju najviše ciljeve. Mi u ovom trenutku imamo jedan cilj, a to je opstanak u ligi. Sve te činjenice govore da je Partizan apsolutni favorit u ovoj utakmici. Mi pokušavamo da dođemo do željene pobede koja bi nam omogućila opstanak u ligi. Teško je očekivati da mi možemo da priredimo možda i najveće iznenađenje u ligi ove sezone, ali uvek možemo da se nadamo u pozitivne stvari. Šta će biti, videćemo nakon 40 minuta - objasnio je Nikitović.

20:37 - U najavi utakmice Željko Obradović istakao je važnost utakmice protiv FMP-a pred bitne duele u Evroligi.

- Ispred nas je serija važnih i teških utakmica i ona nam, na neki način, ne dozvoljava da se mnogo bavimo stvarima koje su iza nas. Doputovali smo u jutarnjim časovima i danas imamo jedan trening na kom ćemo dati sve od sebe da se što bolje pripremimo i odigramo najbolje moguće protiv ekipe FMP-a koja u poslednje vreme igra veoma dobro - rekao je Obradović po povratku iz Barselone.

20:33 - Za košarkaše Partizana duel protiv FMP-a predstavlja svojevrsnu pripremu za predstojeću nedelju i dva izuzetno važna meča u Evroligi. Crno-belima u utorak stiže Baskonija, a potom u četvrtak Real Madrid, pobede na ta dva susreta uvećale bi šanse čete Željka Obradovića za plasman u plej-of elitnog takmičenja.

20:30 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 23. kola ABA lige između Partizana i FMP-a. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!

Haos u Arizoni, zatvoren međudržavni autoput! (VIDEO)