21.07.2018.
(VIDEO) SENZACIJA NA SP! NEMCI ODBRANU TITULE POČELI PORAZOM! Meksikanci nokautirali svetskog prvaka! Reuters
Informer | 17.06.2018. | 18:51

Reprezentacija Meksika napravila je veliko iznenađenje pošto je u prvom kolu grupe F pobedila Nemačku sa 1:0

Najveće iznenađenje u dosadašenjm toku Mundijala. Remi Argentine protiv protiv Islanda jeste bio neočekivan, ali poraz Nemaca od "sombrerosa" je senzacija!

Meksikanci su od starta utakmice pokazali da će se nadigravati sa "pancerima" i to im se na kraju isplatilo.

Strelac pobedonosnog gola bio je Irving Lozano u 35. minutu, kada je materijalitovao munjevitu kontru Meksika.

Imali su zeleni još nekoliko prilika, pre svih Lajun, koji je bio konstantna pretnja po gol Manuela Nojera, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

Sa druge strane, i Nemci su imali svoje šanse, ali ih nisu iskoristili, a najbliži golu je bio Toni Kros, koji je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Nemci u drugom kolu grupe F igraju protiv Švedske, dok će Meksikanci na megdan Jućnoj Koreji.

NEMAČKA - MEKSIKO 0:1 (0:1)

Strelac: Lozano u 35. minutu

Stadion: "Lužnjiki" (Moskva). Sudija: Alireza Fagani (Iran).

NEMAČKA: Nojer, Kimih, Boateng, Humels, Platenhart (od 79. Gomez), Kedira, Kros, Miler, Ozil, Draklser, Verner (od 86. Brandt).

MEKSIKO: Očoa, Salsedo, Ajala, Moreno, Galjardo, Erera (od 74. Markez), Gvardado, Lajun, Vela (58. Alvarez), Lozano, Ernandez.

89'. Projektil Brandta, ali prohujala je lopta pored stative!

84'. Uradac Krosa sa nešto više od 20 metara, ali Očoa je odbranio.

82'. Nova kontra "sombrerosa", ovoga puta su imali 3 na 2, ali opet nisu iskoristili priliku.

78'. Sevnula je kontra Meksikanaca, Lajun je imao jedan na jedan sa Planetharom, na kraju je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

77'. Opsada gola "sombrerosa", ali Nemci nikako ne uspevaju da probiju bedem pred golom Očoe.

74'. U igru je ušao Rafael Markez! Kapitenu Meksika je ovo peti Mundijal i izjednačio se sa Lotarom Mateusom.

71'. Rojs je nokautirao Galjarda! Napadač "pancera" je uhvatio volej i posle njegovog udarca, lopta je pogodila u glavu Galjarda koji je pao kao pokošen. Odmah je ušao lekarski tim i ukazao pomoć Galjardu, koji je potom i nastavio meč.

67'. Sada prilika za Drakslera, koji je ciljao gornji levi ugao, ali je izblokiran. Posle kornera prilika za Vernera, ali loše je šutirao.

Reuters

65'. Pokušao je Kimih "makazicama", ali preko gola.

60'. Izmene u oba tima. U ekipi Meksika uemsto Vele u igri je Alvarez, dok je kod Nemaca Rojs zamenio Kediru.

56'. KAKVA ŠANSA za Meksiko! Kontra dva na jedan, koju je upropastio Čičarito Ernandez katastrofalnim dodavanjem saigraču u gol šansi!

55'. Prva prilika u nastavku, Ozil je proigrao Drakslera, koji je šutirao sa desetak metara, ali ga je izblokirao Salsedo.

50'. Drugo poluvreme je počelo u znatno sporijem ritmu u odnosu na prvi deo igre.

38'. Prečka! Toni Kros je izveo slobodan udarac, ali na nesreću Nemca - samo okvir gola.

35'. GOL! Meksiko vodi 1:0! Sevnula je kontra Meksikanaca, Čičarito je proigrao Lozana, koji je zalomio Ozila, a potom smireno savladao Nojera.

29'. Ponovo udarac Lajuna, ovoga puta je lopta išla u gol, ali je Nojer bio oprezan.

26'. Munjevita kontra meksika, protutnjao je Lozano, vratio do Lajuna, koji je šutirao sa 20-ak metara, ali nije bio precizan.

20'. Verner je prihvatio loptu u kaznenom prostoru Meksika, šutirao iz okreta, ali pravo u Očou.

18'. Odličan kontranapad Meksika, sam je bio na levom boku Čičarito, ali se spetljao i propala je šansa.

16'. Umalo autogol Meksikanaca! Posle centaršuta "pancera" sa desne strane Salsedo je nespretno reagovao, ali je imao sreće, jer je lopta otišla pored stative.

14'. Meksikanci su opasniji na startu, Lajun je izveo slobodan udarac, Moreno tukao glavom, ali Nojer je bio na mestu.

9'. Slobodan udarac za Meksikance sa oko 20 metara, šutirao je Lajun, ali daleko preko gola.

6'. Novi pokušaj "pancera", Humels je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lak posao za Očou.

3'. Uzvratili su Nemci, priliku je imao Verner, tukao je iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan.

2'. Prva prilika i to za Meksiko. Vela je proigrao Lozana, koji je možda bio i u ofsajdu, ali je Boateng u poslednjem trenutku blokirao napadača Meksika.