22.07.2018.
(VIDEO) LUKAKU RAZBIO PANAMU! Belgija moćna na startu Mundijala! Reuters
Informer | 18.06.2018. | 18:54

(VIDEO) LUKAKU RAZBIO PANAMU! Belgija moćna na startu Mundijala!

Fudbaleri Belgije deklasirali su autsajdera na Svetskom prvenstvu fudbalere Paname rezultatom 3:0

Panama je nekako izdržala prvih 45 minuta utakmice i sačuvala svoj gol, ali su ih Belgijanci načeli u drugom minutu nastavka meča preko Mertensa, a potom sa dva gola za šest minuta Lukaku je overio prvi trijumf crvenih đavola.

Prvi deo meča protekao je u totalno znaku Belgije koja je rešena da postigne pogodak, ali je Panama uspela da sačuva mrežu zahvaljujući sjajnom golmanu Penedu.

S druge strane, da su Belgijanci bili koncentrisaniji u završnici mogli su nakon prvih 45 minuta da vode bar 3:0. Prvo je Penedo zaustavio šut Mertensu, lopta je išla pod prečku ali je paradom golman Paname sačuvao svoj gol. Nekoliko minuta kasnije Azar je prokocko šansu, potom i De Brune, pa je Penedo u finišu poluvremena zaustavio još jedan šut asa Čelsija.

Mertens, napadač Napolija, uspeo je ipak u drugom minutu nastavka utakmice da probije bedem Paname. Nakon gužve u kaznenom prostoru lopta je pala na volej Mertensu koji je poslao u suprotne rašlje nemoćnog golmana Peneda za 1:0.

U 69. već je bilo 2:0. De Brujne je pronašao Lukaku a ovaj glavom duplirao vođstvo. Sve dileme rešio je šest minuta kasnije, ovog puta nakon asistencije Azara.

U drugoj utakmici u grupi G igraju Engleska i Tunis.

BELGIJA - PANAMA 3:0 (0:0)

Strelci: Mertens u 47, Lukaku u 69, 75. minut

Stadion: Soči. Sudija: Dženi Sikazave (Zambija).

BELGIJA: Kurtoa, Aldervejreld, Bojata, Vertongen, Menije, De Brujne, Vitsel (od 90. Čadli),  Karasko, Mertens (od 82. T.Azar), Lukaku, Azar.

PANAMA: Penedo, Muriljo, R. Tores, Eskobar, Dejvis, Gomez, Barsenas  (od 63. G. Tores), Kuper, Godoj, Rodrigez (od 63. Dijaz), Perez (od 73. Tehada)..

Drugo poluvreme

75'. GOL! Belgija je završila posao. Lukaku povećava na 3:0. Vitsel je povukao kontru dodao do Azara, onda u pravom trenutku asistirao do Romelua koji lagano prebacuje golmana i overio pobedu

69'. GOL! Lukaku je glavom duplirao vođstvo Belgije 2:0.  De Brejne ga je pronašao sjajnim centaršutem a on je glavom sa peterca sproveo loptu u mrežu.

54'. Šansa za Panamu! Muriljo se našao oči u oči sa Kurtoom, ali mu je golman Čelsija maestralno skinuo udarac sa nekoliko metara.

52'. Probao je iz slobodnog udarca Kevin De Brujne sa oko 20 metara ali  je lopta otišla zamalo pored gola.

47'. GOL! Vodi Belgija 1:0. Majstorija Mertensa, posle niza promašaja crvenih đavola, koji su konačno probili bedem Paname.

reuters‚

Prvo poluvreme

38'. Kakva šansa za Belgiju! Opet je Azar probio, stigao do peterca, šutirao, ali golman Penedo i ovog puta uspešniji.

20'. Mertens je šutirao iz šesnaesterca posle kornere, ali lopta ide zamalo pored gola.

12'. Umalo Belgija da dođe do vođstva.  Pogrešio je kapiten Paname Tores, poklonio priliku Azaru, ali on je  pogodio samo spoljni deo mreže.

7'. Opet Panama na testu. Azar je prošao, odložio loptu do Mertensa koji šutira u gornji desni ugao. Penedo opet interveniše, izbacuje u korner.

6'. Rva šansa za Belgiju. Karasko je šutirao iz prve, ali slabo samo u golmana Paname.