18.08.2018.
(FOTO) MAESTRALNI FRANCUZI NA KROVU SVETA! "Trikolori" nokautirali Hrvate i podigli trofej! reuters‚
Informer | 15.07.2018. | 18:54

Fudbaleri Francuske su novi šampioni sveta - u finalu Mundijala u Rusiji deklasirali su Hrvatsku sa 4:2

Uspeli su da se vrate "kockasti" nakon 1:0 i da smanje rezultat na 4:2, ali više od toga nisu uspeli protiv raspoloženih "galskih petlova". Francuzi su drugi put u istoriji postali najbolji na svetu, posle uspeha generacije iz 1998. godine.

Francuzima su trofej doneli Grizman pogotkom sa bele tačke, majstorskim golovima Pogba i Mbape, dok je Mandžukić častio rivale autoglom. Upeo je napadač Juventusa u nastavku da se iskupi, a jedan gol za Hrvate dao je Perišić.

Hrvati su agresivnije počeli meč, ali su Francuzi prvi poveli autogolom Mandžukića. Međutim, prednost je trajalo samo 10 minuta jer je Perišić vratio svoj tim u meč. Ipak, "trikolori" su do kraja poluvremena opet imali gol više - 3:1 i zadovoljniji otišli na odmor. Dosuđen je penal za Francuze nakon intervencije VAR-a a Grizman je loptu poslao na jednu, a Subašića na drugu stranu.

U nastavku su se Francuzi razgoropadili. Sa dva maestralna gola za šest minuta u 59. i 65, Pogba i Mbape trasirali su put do trofeja. Mandžukić je stigao samo da smanji na 4:2, ali to je bilo sve.

Reuters

Reuters

Reuters

Reuters

FRANCUSKA - HRVATSKA 4:2 (2:1)

Srelac: Mandžukić u 19.aut, Grizman u 38, Pogba u 59, Mbape u 65 - Perišić u 28, Mandžukić u 69. minutu

Stadion: "Lužnjiki" (Moskva). Sudija: Nestor Pitana (Argentina).

FRANCUSKA: Loris, Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez, Kante (od 55. Nzonzi), Pogba, Matuidi (od 73. Toliso), Mbape, Grizman, Žiru (od 81. Fekir).

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (od 82. Pjaca), Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Rebić (od 71 Kramarić), Mandžukić.

Drugo poluvreme

KRAJ! Francuska je prvak sveta!

90. Igraće se još 5 minuta!

87'. Francuzi u šansi, Fekir je bio u šansi, ali brani Subašić.

84'. Rakitić je pokušao iz slobodnjaka, ali je Loris ovog puta bio na mestu.

78'. Francuzi su sada imali sreće. Rakitić je probao, lopta je prošla pored stative

69'. GOL! Pogrešio je Loris u nameri da doda loptu saigraču, Mandžukić je presekao loptu i smanjio na 4:2.

67'. Ovim vođstvom Francuzi su sebi mnogo olakšali posao. Ipak, ništa nije gotovo

65'. GOL! Opet golčina Francuza, sada je Mbape ostavio svet bez teksta. Francuska vodi 4:1 i juriša ka trofeju.

Reuters

59'. GOL! Pogrba je povećao vođstvo Francuske na 3:1. Vratila mu se lopta posle jednog šuta, a Pogba iz druge šanse ne greši, Subašić nije mogao ništa nego da isprati loptu pogledom.

Nekoliko navijača uletelo je na teren pa su prekinuli meč, pa je policija morala da reaguje. Sve se brzo završilo, a na stadionu je sada mnogo više redara.

52'. Kontra Francuza, a Mbape je probao, ipak je Subašić bio brži i odbranio.

47'. Velika šansa za Rebića, ali je Loris odlično odbranio. Nema promene rezultata.

reuters‚

Prvo poluvreme

45'. Rakitić je izveo korner sa leve strane, Vida je bio u dobroj poziciji, ali je slabo šutirao glavom.

42'. Malo je nedostajalo da Hrvati ponovo izjednače. Stvorila se velika gužva na ivici peterca, ali je Loris bio brži i od Mandžukića i od Lovrena.

38'. GOL! Grizman vraća prednost trikolorima - 2:1. Grizman je poslao loptu na jednu, a Danijela Subašića na drugu stranu.

35'. VAR doneo penal Francuskoj! Posle udarca iz ugla Umtiti nije uspeo da zahvati loptu na ivici peterca, a ona je potom pogodila Perišiča u ruku. Pitana je u prvi mah pokazao na novi korner, ali je onda reagovala ekipa iz VAR studija. Otišao je da pogleda snimak, dugo se dvoumio, da bi na kraju ipak pokazao na belu tačku.

Reuters

28'. GOL! Perišić je poravnao na 1:1.  Vida je prosledio loptu do Perišića, koji je sa ivice kaznenog prostora poslao  Lorisu iza leđa.

24'. Mandžukić pronalazi Rakitića u kaznenom, ali vezista Barselone nepsretno hvata volej.

18'. GOL! Vodi Francuska! Mario Mandžukić postigao je autogol i vode galski petlovi 1:0. Posle centaršuta Grizmana glavom je napadač Juventusa zatresao mrežu svog tima.

Reuters

12'. OPet Hrvati u napadu, Rakitić je proigrao Perišića u kaznenom prostoru, ali je ovom lopta pobegla u gol aut.

8'. Korner za Hrvate, Strinić je ubacio loptu iz ugla ali Žiru i Loris otklanjaju opasnost. Velike probleme prave "kockasti" "galskim petlovima".

5'. Agresivniji Hrvati na startu utakmice ali za sada Francuzi bez problema rešavaju sve situacije pred svojim golom.

3'. Ivan Perišić je umalo umakao čuvarima, ali je stigao na vreme da interveniše neko iz poslednje linije odbrane trikolora.