Public

17:37 Tenis 1

Informer | 27. 07. 2018.

ĐERE UNIŠTIO JOŠ JEDNOG HRVATA! Srbin posle drame u polufinalu Gštada!

Laslo Đere plasirao se u polufinale ATP turnira u Gštadu pošto je eliminisao Hrvata Viktora Galovića sa 2:1 po setovima 6:7, 6:3, 7:6, posle dva sata i 45 minuta igre

Laslo Đere će u polufinalu igrati sa Bautistom Agutom koji je eliminisao Tara Daniela rezultatom 7:5, 6:1.

Đere je nakon taj-brejka izgubo prvi set, ali je odmah uzvratio udarac i u drugom već na startu napravio brejk, a potom izjednačio rezultat na 1:1 u meču.

U trećem setu vodila se velika borba. Prvo je u četvrtom gemu spasao pet brejk lopti, da bi potom u sedmom prokockao brejk šansu. Set je otišao u taj-brejk. Srbin je bio skoro u bezizlaznoj situaciji, gubio je 5:1, ali je onda nanizao šest poena i dobio taj-brejk sa 7:5 i meč sa 2:1, pa će igrati u polufinalu.