14.08.2018.
ŠOK U TORONTU! Đokovića sa Rodžers kupa eliminisao 19-godišnji Cicipas! AP PHOTO
Informer | 09.08.2018. | 22:16

ŠOK U TORONTU! Đokovića sa Rodžers kupa eliminisao 19-godišnji Cicipas!

Tenis         4

Najbolji srpski teniser Novak Đoković završio je učešće na Rodžers kupu u osmini finala pošto je poražen od 19-godišnjeg Stefanosa Cicipasa 6:3, 7:6, 6:3

Da Novak nije bio svoj govori podatak da je ovo prvi put posle 12 godina da nije napravio brejk, a imao je samo dve šanse protiv neverovatnog Grka. Ovo je svakako najveća pobeda tinejdžera iz Atine, 11 godina mlađeg od Novaka

Nije Novak ličio na sebe. Srljao je iz greške u grešku, posebno tokom prvog seta, delovao nezainteresovano na terenu bez energije, poklanjao poene Cicipasu.

Grk je  u drugom gemu prokocako tri brejk lopte, ali mu je nove tri Srbin poklonio u šestom gemu. Ovog puta mladi Cicipas nije propustio priliku da dotuče iskusnog rivala i dobije set sa 6:3.

U drugom setu Novak je uspeo da se vrati pošto je ovaj deo igre dobio u taj-brejku. Međutim, Grk nije odustajao, igrao je hrabro i tokom trećeg seta, opet prvi napravio brejk i na kraju ostvario najveću pobedu u karijeri.

Pred srpskim asom je sada iše vremena da izbrusi formu za Sinsinati i Ju Es open.

AP photo Armando Franca

Treći set

Novak je dobio treći gem u setu, ali i Cicipas naredni gem i dobija meč sa 6:3, 6:7, 6:3.

Povećava Cicipas na 5:2, Đoković mora da dobije naredni gem da bi ostao u igri.

Novak smanjuje rezultat na 4:2, ali Cicipas deluje odlično na terenu, ne posustaje. Moraće Novak da pronađe način da slomi otpor Grka, ako želi u četvrtfinale.

Posle prokockane dve brejk šanse Đoković je bes iskalio na reketu.

Šteta! Imao je Đoković dve brejk lopte, prve u meču, ali se hrabri Cicipas odbranio i sada vodi 3:0.

Grk opet prvi dolazi do prednosti. Cicipas pravi BREJK i vodi u trećem setu sa 2:0.Novak je prvo spasao brejk priliku, onda je crisnuo u svom stilu. Nije mu to pomoglo, izgubio je naredna dva poena i pretrpeo drugi brejk u meču.

Drugi set

Dobio je Đoković taj-brejk, drugi set sa 7:6 i vratio se u meč. Odluka o pobedniku pašće posle  trećeg seta.

I dalje bez brejk lopte, rezultat je 6:6. Ono što posebno brine jeste da Novak još nema brejk loptu u meču.Drugi set ide u taj-brejk.

Vodi srpski as 5:4, iako je Cicipas imao dve brejk lopte. Ali, spasao se Nole i dalje je u meču.

Još jedan egal, Đoković povede, Cicipas odmah u narednom gemu izjednači. Trenutno je 4:4.

Novo izjednačenje u drugom setu 3:3, nema čak ni prilika za brejk.

Cicipas lako poravnava rezultat na 2:2. Đokovićev ritern nije ni blizu uobičajnog i prepoznatljivog nivoa.

Dobar početak Novaka u drugom setu, nema brejka, ali bez većih problema osvaja svoje servis gemove. Probudio se, deluje energičije nego u prvom delu  i vodi 2:1.

AP PHOTO

Prvi set

Novak je uspeo da smanji rezultat na 5:3, ali Grk je na kraju zasluženo dobija prvi set sa 6:3.

Grk je potom bez mnogo muke potvrdio brejk i došao nadomak osvajanja prvog seta, pošto vodi 5:2.

Tri vezane brejk lopte dozvolio je Đoković mladom Cicipasu. Spasao je dve, ali Grk koristi treću šansu pravi BREJK i vodi 4:2.

Sada jedan i drugi bez problema osvajaju svoje servis gemove. Cicipas vodi 3:2, čekamo brejk.

Cicipas je loše krenuo poklonio Novaku 30:0, ali uz dobar servis se vratio u gem i opet vodi 2:1.

S druge strane, Novak je stegnut na početku meča. Nanizao je nekoliko grešaka i poklonio Cicipasu tri brejk lopte. Na sreću srpskog asa uspeo je da se izvuče iz teške situacije i izjednači rezultat na 1:1.

Siguran početak Cicipasa. Grk je bez izgubljenog poena osvoji prvi gem u meču.