AP PHOTO

09:27 Tenis 0

Informer | 31. 08. 2018.

GASKE SPREČIO SRPSKI OKRŠAJ U NJUJORKU! Đere završio takmičenje na Ju Es openu!

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u drugom kolu Ju Es opena, a bolji do njega bio je Francuz Rišar Gaske u tri seta, sa 6:3, 7:6, 6:3 posle dva i po sata igre

Tako je Rišar Gaske sprečio srpski duel u trećem kolu poslednjeg grend slema sezone, pa će on biti rival Novaku Đokoviću.

Đere je odlično parirao Francuzu, često mu pretio na servisu, ali nije iskoristio nijednu od 12 brejk šansi koje je imao. S druge strane, Gaske je znatno češće dolazio u brejk prilike, a po jedna u prvom i trećem setu bile su mu dovoljne da reši meč.

Đere je imao šansu da u drugom setu izjednači rezultat, ali je propustio šet set lopti u dva gema, pa je okončao takmičenje u Njujorku.