21.11.2019

13:05

IDEMOOO! TAKO SE IGRA ZA SRBIJU! Krajinović srušio Congu i doneo prednost našem timu! (VIDEO/FOTO)

Tenis

Filip Krajinović pobedio je Žo Vildfreda Congu 7:5, 7:6 i doneo Srbiji prvi bod u duelu sa Francuskom u Dejvis kupu posle sat i 48 minuta igre

Sjajno je Krajinović odigrao prvi set, izgubio je naš as na svoj servis samo dva poena, imao je čak sedam brejk šansi, a jednu je iskoristio.

Tri brejk lopte Filip je prokockao u sedmom gemu. Uspeo je Conga da se spasi, ali ne i u 11. gemu. Tada je Filip opet poveo 40:0 na servis Conge. Francuski teniser se spasio u tri navrata,  ali nije uspeo i četvrti put. Potom je Filip drugu set loptu realizovao i dobio set sa 7:5 posle 40 minuta igre.

Već na startu drugog seta naš as je mogao da profitira na servisu rivala, ali se Conga spasio i ovog puta. Potom je Filip sačuvao servis gem u četvrtom gemu. Nije bilo brejka do kraja pa je odluka pala u taj-brejku.

Filip je odigrao sjano i ovaj deo igre, posle skoro dva sata igre došao je do meč lopte i odmah je realizovao za veliku pobedu.

Drugi set

7:6 - Poveo je Filip 5:3 u taj-brejku, ali se Conga opet vratio sjajnim servisima.   Ali, Filip je posle sat i 48 minuta igre došao do meč lopte i odmah je realizovao za veliku pobedu.

6:6 - Odluka u drugom setu će pasti posle taj-brejka!

5:6 - Conga opet dolazi do prednosti, čuva svoj servis gem!

5:5 - Bilo je napeto u ovog gemu, imao je Conga izjednačenje, ali biri se Filip za Srbiju, i dolazi ddo nogo egala.

4:5 - Conga gemom bez izgubljenog poena donosi novu prednost svom timu, ali još čekamo brejk u ovom setu.

4:4 - Novo izjednačenje u Madridu!

3:3 - Krajinović uzvraća istom merom, lagan gem Srbina.

2:3 - Rutinski gem Conge koji u ovom gemu nije bio na velikim mukama.

2:2 - Prvi put u meču je Krajinović spasavao brejk loptu i uspoe je u tome, sačuvao je servis gem.

1:2 - Nova prednost francuskog tenisera u drugom setu. Ubacio veći procenat prvog servisa i ponovo poveo

1:1 - Filip je nastavio u drugom gde je stao u prvom setu. Novi gem bez izgubljenog poena.

0:1 - Šteta! Dug prvi gem u drugom setu. Filip je već sada mogao da stekne prednost, ali propustio je tri brejk šanse.

Prvi set

7:5 - Krajinović dolazi do seta posle 40 minuta igre!

6:5 - Brejk Srbina, konačno! Opet je Krajinović poveo 40:0 na servis Conge i ponovo je prokockao sve tri brejk lopte. Ali, ukazala mu se još jedna šansa koju je konačno je iskoristio. Servira za prvi set.

5:5 - Niže nas as perfektne gemove, novi egal u Madridu.

4:5 - Francuska vodi posle pola sata igrem, ali i dalje nema brejka.

4:4 - Novo izjednačenje, Krajinović je do sada samo poen izgubio na svoj servis gem.

3:4 - Sjajni Filip je poveo 40:0 na servis Conge i došao do tri brejk šanse.Nažalost, francuski teniser je odigrao sjajno kada je bilo najpotrebnije, strašnim servisima spasio je brejk lopte i dobio poen.

3:3 - Novi siguran gem našeg asa.

2:3 - Conga i dalja bez mnogo problema čuva svoj servis. Čekamo prvi brejk u prvom setu.

2:2 - Još jedan gem našeg tenisera bez izgubljenog poena, asom je stavio tačku na ovaj gem. Odličan Filip na startu meča.

1:2 - Napao je Srbin Congu u ovom gemu, došao do 40:30 na njegov servis, ali Francuz ipak dobija gem.

1:1 - Filip uzvraća još žešće, nije izgubio ni poen na svoj gem.

0:1 - Conga lako dobija uvodni gem, izgubio je samo jedan pon.