DŽONSON POD PRITISKOM DA "OTKAŽE BOŽIĆ"! Strućnjaci pozivaju britanskog premijera da uvede LOKDAUN ZA PRAZNIKE!
Podeli vest
Premijer Velike Britanije Boris Džonson suočava se sa sve većim pritiskom stručnjaka da otkaže najalvjene ublažene mere tokom proslave Božića, a posle upozorenja da će "koštati života"
Vodeći medicinski časopisi BMJ i HSJ predvode kampanju za ukidanje "tačkastog" ublažavanja korona mera za praznike usled kojeg su mnoge porodice već kupile karte za putovanja.
Hrvatski premijer Andrej Plenković je i zvanično predstavio nove korona mere koje će biti na snazi od subote pa sve do 21. decembra, a ova odluka okrenula je skoro celu Hrvatsku protiv njega!
27.11.2020
10:46
Poslanici torijevca takođe su sve nervozniji jer broj zaraženih raste, a sada se strahuje i od novog potencijalno zaraznijeg soja koronavirusa. Londonski gradonačelnik Sadik Kan dodao je svoj glas ovim zahtevima, ali je predviđa da premijer neće preduzeti drastičan korak ka zatvaranju jer ne želi da on bude taj koji će "otkazati Božić".
Podsetimo, prema planu popuštanja mera za praznike, do tri domaćinstva mogu da se sastaju između 23. i 27. decembra.
Ministar finansija Stiv Barkli izjavio je najpre da treba postići ravnotežu jer se mnoge porodice nisu videle cele godine.
"Važno je za dobrobit ljudi, za njihovo mentalno zdravlje. Ne želimo da inkriminišemo ljude jer su se okupili kao porodica tokom Božića. Međutim, važno je da se okupi minimalan broj ljudi", rekao je Barkli, međutim, sada je pojava novog soja korone sve dovela u pitanje.
Vels je već nagovestio da bi mogao da preispita aranžmane širom Velike Britanije jer stopa zaraze dostiže alarmantne nivoe.
Foto: Reuters
Boris Džonson
U svom današnjem uvodniku BMJ i HSJ navode da su mere vlade za praznike važile za period kada broj novozaraženih nije rastao kao sada, međutim, pojava novog soja virusa otvara novu opasnost. U članku se dodaje da će „vlada uskoro upasti u još jednu veliku grešku koja će mnoge koštati života“.
"Ako naši politički lideri ne preduzmu brzu i odlučnu akciju, više ne mogu da tvrde da štite NHS", navodi se.
Glavni medicinski službenik, profesor Kris Viti rekao je sinoć na konferenciji za novinare u Douning Stritu da vlada nije sigurna da li je novi soj zarazniji, ali je ipak želela da skrene pažnju javnosti kako se uvode nova ograničenja, trećeg nivoa.
"Glavni razlog što upozoravamo ljude je pitanje da li se ovo brže širi. To može biti „uzrok i posledica“, a možda i nije. Razlog zbog kojeg je uveden nivo 3 je taj što stope rastu vrlo brzo u mnogim oblastima".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatski premijer Andrej Plenković je i zvanično predstavio nove korona mere koje će biti na snazi od subote pa sve do 21. decembra, a ova odluka okrenula je skoro celu Hrvatsku protiv njega!
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović komentarisao je na društvenoj mreži Iks izjavu bivšeg diplomate Nebojše Vujovića u blokaderskom mediju Danas, gde je rekao da je "cilj Đurićevog poziva u Vašington je tajni sporazum o priznavanju Kosova".
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Nakon važnih sastanaka u SAD, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović jedva je čekala da se vrati kući i u naručju ponovo zagrli svoju šestomesečnu ćerkicu.
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
Policija u Beogradu uhapsila je maloletnika, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Tumačenja zvezda ukazuju da od 27. februara dolazi do popuštanja zastoja kada je reč o novcu. Bikovi, Škorpije i Ribe bi mogli posebno da osete olakšanje kroz isplate koje su kasnile, nove prilike ili iznenadne dobitke.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Pevačica Ana Nikolić oglasila se na Instagramu nakon što je javnost saznala da je Ivica Dačić primljen na Kliniku za pulmologiju sa obostranom upalom pluća.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar