printscreen TV Prva

09:38 Beograd 31

informer.rs | 12. 11. 2018.

RADOJIČIĆ I VESIĆ OBIŠLI MESTO TRAMVAJSKE NESREĆE: Ovo je velika tragedija, nezapamćena u Beogradu, vozači moraju da budu pažljiviji!

Gradonačelnik Beograda, Zoran Radojičić, obišao je mesto saobraćajne nesreće u Resavskoj ulici, u centru Beogradu, u kojoj je jedna osoba jutros izgubila život, a šest ih je povređeno

- Ovo je velika tragedija u kojoj je jedan pešak tragično nastradao, kada je tramvaj izleteo iz šina - rekao je Radojičić.

Još šest osoba je povređeno, kazao je gradonačelnik i dodao da je to "užasan događaj".

Ne pamti, istakao je, da se nešto slično dogodilo u Beogradu, ali da postoje sigurnosne kamere, koje će, kako je rekao, pomoći da se razjasni kako je do nesreće došlo.

- Jedina poruka koju mogu da pošaljem je da svi budemo pažljiviji u saobraćaju da nam se ovakve stvari ne bi ponovile - rekao je Radojčić.

Tanjug

Direktor Gradskog saobraćajnog preduzeća, Radiša Momčilović, kaže da je teško u ovom trenutku govoriti o okolostima pod kojima se ova saobraćajna nesreća dogodila, ali da, prema nezvaničnim informacijama, kojima raspolaže automobil "dačia logan" prošao na crveno svetlo i udario u prednji deo tramvaja na liniji broj 7. 

- Od siline udarca tramvaj je izleteo iz šina, udario u drvo, pokosio pešaka i zaustavio se tik uz zid jedne zgrade - rekao je Momčilović.

- Imamo video snimak u tramvaju i video snimke sa okolnih objekata koji će nam pomoći da rasvetlimo pod kojim okolnostima se dogodila ova nesreća - rekao je Momčilović.

Ko je kriv utvrdiće istraga

Zamenik gradonačelnika Goran Vesić kaže da se za sada jedino zna da su u sudaru učestvovali tramvaj GSP-a koji se kretao Resavskom ulicom i automobil koji se kretao Kunskom ulicom.

- Ko je kriv utvrdiće istraga i to u ovom trenutku ne možemo da kažemo. Jedno lice je poginulo, a šest osoba je povređeno i to pet iz tramvaja i jedna osoba iz putničkog vozila. Jedan povređeni prevezen je na Banjicu , a ostalih pet u Urgentni centar - rekao je Vesić za TV Pink.

Direktor GSP-a Radiša Momčilović kaže da je tesko povređen vozač tramvaja i osobe koje su bile u tramvaju.

- Raskrsnica je semaforizovana, mi imamo video zapis u tramvaju i sigurno ćemo pomoći istrazi da se utvrdi u kojim okolnostima se nezgoda dogodila - naglasio je on.

JEZIVA TRAGEDIJA JUTROS U RESAVSKOJ! Tramvaj izleteo iz šina PA SE ZAKUCAO U ZGRADU! POGINUO PEŠAK, više povređenih!



Tasa

12.11.2018. 09:49

Verujem de ce se slucaj razotkriti, kako se ne bi vise desavale ovako strasne nesrece.


Mira

12.11.2018. 09:50

Tragedija. Bezbednost i pažljivost u saobraćaju je najvažnija.


anica

12.11.2018. 09:54

strasno je sto se ovakve stvari desavaju... porodicama povredjenih je potrebno pomoci..


mikica

12.11.2018. 09:54

Velika tragedija , ljudski zivot je izgubljen zbog nepaznje neodgovornosti i ljudske greske


Velizor

12.11.2018. 09:56

Saucesce porodici, veoma tragicno i previse stresno




Ema

12.11.2018. 10:01

Strašno šta se desilo. Saučešće porodici nastradalog.



boki

12.11.2018. 10:04

Gradonačelnik i zamenik gradonačelnika su ovim gestom pokazali da su u svim situacijama uz svoje građane i da će pomoći na sve moguće načine da se otkrije uzrok nesreće i da se zbrinu ljudi koji su preživeli traumu.Saučešće porodici poginulog građanina.


Bojana

12.11.2018. 10:07

Uzasan pocetak radne nedelje. Saucesce porodici nastadaloj osobi.


Stojan

12.11.2018. 14:49

Jedina poruka koja u ovom teskom trenutku moze da se poruci da svi budemo pazljiviji u saobracaju da nam se ovakve stvari ne bi ponovile .



Zoka

12.11.2018. 10:19

Ovo je velika tragedija.Puno je nesavesnih vozaca u Srbiji i njihovim greskama i neprimerenom voznjom uvek nastrada nevina osoba.


minja03

12.11.2018. 15:47

Mala nepažnja u saobraćaju završava se tragično,zato je potrebno sve uraditi kako ne bi došlo do ovog.



Josip

12.11.2018. 10:34

Nesrece su sastavni deo svakodnevnice, pogotovu kada je u pitanju saobracaj, ali tuga je zaista velika.


Peđa

12.11.2018. 10:37

Nedopustivo koliko su pojedini vozači neodgovornai.Mora se malo poradit na ovom problemu.Mnogo nam ljudi gine u saobrecaju,većinom zbog nečije nepažnje.


Ana

12.11.2018. 16:27

Dosta saobraćajnih nesreća u Srbiji je uprkos drakonskim kaznama koje su dodatno pooštrene, ali nema baš uspeha. Nadam se da će istraga utvrditi šta se tačno desilo.



AleksMache

12.11.2018. 16:50

Strašno, mnogi umišljeno voze i zato dolazi do katastrofalnih posledica!


iva

12.11.2018. 11:17

Saucesce nastradalima.Mnogo je vazno da celnici grada budu uz narod i kada je lepo,ali i kada se nazalost i ovakve nesrece desavaju.



Egon

12.11.2018. 17:28

Strasno, mora se mnogo vise pridavati bezbednosti i postovanju saobracajne signalizacije.




Njegos

13.11.2018. 01:47

Saobracajna policija mora da bude jos rigoroznija i da sankcionise maksimalno bahate vozace, pogotovo u Beogradu . Saucesce najmilijima tragicno nastradalog coveka .


Smrt

12.11.2018. 18:12

Nesreće se dešavaju, svi učesnici u saobraćaju moraju biti pažljivi i posvećeni saobraćaju kako do ovoga nebi došlo!!





Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na [email protected]