11.07.2018

19:00

(VIDEO) SENZACIJA NA MUNDIJALU! Hrvatska preokretom srušila Englesku i ide u finale

Veliko iznenađenje na Svetskom prvenstvu! Engleska je vodila protiv Hrvatske već od petog minuta meča, a u finale odlaze "kockasti", koji su golom Mandžukića u produžetku slavili sa 2:1

Finale Svetskog prvenstva igraće se 15. jula u Moskvi, a sastaće se Francuska i Hrvatska.

Meč na "Lužnjikiju" imao je dva potpuno različita lica. Engleska je povela u 5. minutu golom Tripijera iz slobodnog udarca i dominirala je do kraja poluvremena.

Imao je "Gordi Albion" nekoliko šansi do 45. minuta da uveća prednost, nije ih iskoristio i to se pokazalo kobnim na kraju.

Hrvatska je počela sa pritiskom u drugom delu i to joj se isplatilo u 68. minutu kada je Perišić pobegao odbrani Engleske i izjednačio na 1:1.

Sve posle toga je išlo na vodenicu "kockastih". Ređale su se akcije i dobre prilike, Englezi gotovo nisu ni zapretili do kraja meča.

Sve je rešeno u 109. minutu, kada je Mandžukić iskoristio šansu i pogodio za 2:1, za finale.

HRVATSKA - ENGLESKA 2:1 (1:1, 0:1)

Strelac: Perišić u 68. i Mandžukić u 109. minutu za Hrvatsku, a Tripijer u 5. za Englesku.

Stadion: "Lužnjiki" u Moskvi. Sudija: Džunejt Čakir (Turska).

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić (od 94. Pivarić), Brozović, Rakitić, Modrić (od 118. Badelj), Perišić, Mandžukić (od 115. Ćorluka), Rebić (od 101. Kramarić).

ENGLESKA: Pikford, Voker (od 112. Vardi), Stouns, Mekgvajer, Tripijer, Jang (od 91. Rouz), Lingard, Henderson (od 97. Dajer), Ali, Kejn, Sterling (od 74. Rašford).

KRAJ!

120'. ZICER! Hrvatska je imala kontru dva na dva, Perišić je bio potpuno sam, ali je Kramarić hteo da se proslavi i promašio je.

116'. Pritisak Engleske, ali jalov, bez šansi...

109'. GOL! Hrvatska vodi 2:1! Strelac je Mario Mandžukić, koji je iskoristio sjajnu asistenciju Perišića!

108'. LUKAVO! Prodali su Hrvati foru kod kornera, Brozović je bio na desetak metara od gola potpuno sam i šutirao je pored gola.

Kraj prvog produžetka.

107'. ZICER! Mandžukić je imao neverovatnu šansu da donese vođstvo Hrvatskoj! Izleteo je ispred Pikforda posle centaršuta s boka, a golman Engleske je panterskom odbranom sačuvao gol.

105'. Kramarić je šutirao sa 17 metara, izblokiran je.

98'. ŠANSAAA! Sjajan udarac Stounsa glavom posle kornera, a Vrsaljko je sa gol-linije izbacio loptu u polje!

98'. Udarac Dajera sa 20 metara, izblokiran, korner za Engleze.

94'. Tek sada prva izmena u Hrvatskoj i to praktično redovna: levi bek Pivarić umesto levog beka Strinića.

Reuters

KRAJ! Gledaćemo produžetke!

92'. Bila je to možda poslednja prilika u regularnom toku! Prekid za Engleze na 20 metara od gola, centaršut, skok Kejna i udarac glavom, ali pored gola.

84'. Još jednom drama pred golom Engleske! Pikford je loše boksovao loptu, pravo Mandžukiću na nogu, koji odmah šutira, ipak preko gola!

83'. Dobra prilika za Hrvatsku, Mandžukić je prihvatio loptu na desetak metara od gola, odmah je šutirao, iz okreta, ali je Pikford bio dobro postavljen.

77'. Posle dugo vremena dobra akcija Engleske. Lingard je s boka ušao u šesnaesterac, poslao loptu na drugu stativu, a Kejn je kasnio za korak.

72'. STATIVA! Samo što je doneo izjednačenje, Ivan Perišić je umalo doneo i preokret za Hrvatsku! Posle novog kiksa odbrane Engleske, napadač Intera je ušao u šesnaesterac, šutirao u dalji ugao i pogodio stativu!

68'. GOL! Ivan Perišić vraća meč na početak! Napadač Intera se ubacio ispred štopera Engleske i matirao Pikforda - 1:1.

65'. Perišić! Ozbiljna akcija Hrvatske, Stouns je izbacio loptu glavom iz šesnaesterca, na nju je natrčao Perišić i topovski tukao sa 16 metara, ali je pogodio Vokera.

63'. Nema penala! Sterling je pao na petercu Hrvatske, Čakir je pokazao da igra nastavi.

59'. Pikford boksuje loptu posle kornera koji je izveo Modrić.

57'. OPASNO! Tripijer je zavrnuo sa boka, Kejn je u padu pokušao glavom sa peterca, Lovren je blokirao.

55'. Tvrdo, bez šansi i šuteva u prvih 10 minuta nastavka.

- Pogledajte scenu iz londonskog Hajd parka kada je Tripijer postigao gol za Englesku:

Kraj prvog poluvremena

44'. Golman Engleske Pikford se tokom celog poluvremena poigravao u svom šesnaestercu, za sada to prolazi bez kazne.

36'. ŠANSA! Džesi Lingard je bio potpuno sam na 16 metara od gola Hrvatske, nameštao se, šutirao - pored gola.

32'. Najbolji napad Hrvatske do sada! Rebić je sve uradio sam, šutirao je sa 16 metara, ipak pravo u golmana Pikforda.

30'. NEVEROVATNO JE ŠTA JE PROMAŠIO KEJN! Dobio je loptu na tacnu, bio sam ispred Subašića, šutirao direktno u njega! Lopta se odbila ponovo do Kejna koji je bio na pola metra od gola, doduše iskosa, pa je opet izblokiran u toj neverovatnoj šansi!

Reuters

- Legendarni fudbaler Rio Ferdinand objavio je na tviteru snimak atmosfere na stadionu posle gola:

22'. Velika greška Subašića i Strinića, bila je to velika šansa za Englesku, ali je Kejn uhvaćen u ofsajdu.

19'. Perišić je probao sa distance, lopta je prošla blizu gola Engleske...

14'. OPASNO! Megvajer je tukao glavom posle kornera i to sa dobrih 13-14 metara, a lopta je prošla metar pored stative.

13'. Korner za Englesku, centaršut u srce šesnaesterca, ali prekršaj u napadu...

8'. Gužva pred golom Engleske, dugo su igrači "Albiona" izbacivali loptu iz šesnaesterca i na kraju su uspeli.

5'. GOL! Kevin Tripijer iz slobodnjaka dovodi Englesku u vođstvo! Sjajan gol - 1:0!

4'. Dele Ali je krenuo ka golu Hrvatske, ali je oboren na 18-19 metara od gola.

- Većinu na tribinama čine navijači Engleske, dok je oko 10.000 Hrvata došlo u Moskvu na polufinale.