(VIDEO/FOTO) SVE ŠTO VOLI SRBIJU DANAS SE SLILO U BEOGRAD! Sa KiM stiglo 7.000 Srba, kolone autobusa iz Republike Srpske, Crne Gore, Makedonije...

Informer

08:53 >> 16:07 Srbija 30

Informer | 19. 04. 2019.

(VIDEO/FOTO) SVE ŠTO VOLI SRBIJU DANAS SE SLILO U BEOGRAD! Sa KiM stiglo 7.000 Srba, kolone autobusa iz Republike Srpske, Crne Gore, Makedonije...

Jutros je sa KiM prema Beogradu, na veliki miting koji je zakazao predsednik Aleksandfar Vučić, krenulo više od 7.000 Srba iz južne pokrajine, što čini gotovo 10% srpske populacije na Kosovu

Ispred Narodne skupštine u Beogradu danas će u okviru kampanje "Budućnost Srbije", biti održan skup sa kojeg će predsednik Srbije i lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić pozvati građane Srbije da se ujedine oko svih važnih pitanja za državu i narod, jer je jedinstvo, kako je ranije rekao, i borba za srpske interese, posebno na KiM, ali i u celom regionu, od presudnog značaja.

TANJUG / TANJA VALIČ/RADE PRELIĆ

 

16:38 Narod preplavio ulice Beograda

16:30 Trebinje i RS vole Vučića

Informer

16:14 Vojvođani stigli u Beograd

informer

15:59 Na miting u Beograd otputovali i Srbi iz dijaspore

Na miting u okviru kampanje „Budućnost Srbije“, koji se održava danas posle podne u Beogradu, ne dolaze samo građani iz cele Srbije i Srbi iz regiona, već i Srbi iz dijaspore.
 

Tanjug/Rade Prelić/Tanja Valič

 

Na društvenim mrežama objavljena je fotografija na kojoj se vidi grupa mladih sa transparentom na kojem su zastava Srbije i Austrije i poruka „Beč voli Vučića“.

Grupa Bečlija, koji su otputovali za Beograd na miting, fotografisala se pokraj autoputa na putu ka srpskoj prestonici.

15:43 Podrška i od penzionera

informer

15:33 Građani se okupljaju u Beogradu

Tanjug/Rade Prelić/Tanja Valič

 

15:29 Srbi sa KiM: Došli smo, svim srcem da damo podršku
 

Na plato ispred Palate Srbija pristižu autobusi sa Srbima sa KiM, koji su se uputili na miting u okviru kampanje predsednika Srbije, u Beogradu.

U glavni grad bi trebalo da stigne oko 7.700 Srba iz južne srpske pokrajine. Oni koji su već stigli na plato nose srpske zastave, kao i transparente poput "Leposavić za budućnost Srbije" i "Budućnost Srbije SNS Leposavić".

(FOTO) GRADSKI ČELNICI SE SASTALI SA SRBIMA SA KOSOVA: Beograd je vaša kuća!

Među njima je i Vinka Radosavljević iz Kline, koja kaže da su Srbi iz Metohije došli da podrže politiku koju vodi predsednik Aleksandar Vučić.

 

Tanjug/Rade Prelić/Tanja Valič

 

"Došli smo svim srcem da damo podršku politici predsednika Vučića, koja je jedina istinita, prava i realna", rekla je Vinka Tanjugu. Mladen Savić iz Leposavića takođe kaže da su došli u Beograd da podrže predsednika Aleksandra Vučića, zato što je, kaže Mladen, nada u njega u i državu Srbiju jedina koju imaju.
 

beoinfo.rs

Srbi sa KiM se sastali prvo sa Vesićem

"Poslednjih godina smo bili ugroženi mnogo, i naša budućnost je bila ugrožena, dok nije došlo do promene vlasti 2014. godine. Da nije bilo Vučića, mi bismo teško opstali na Kosovu i Metohiji", uveren je Savić.

On je dodao da se predsednik svim srcem bori za miran opstanak Srba na KiM.

Njegov sugrađanin Žarko Lešević kaže da veruje u predsednika, jer politika koju vodi daje garanciju Srbima da ostanu na svojim ognjištima.

15:08 Omladina Beočina uz Vučića

Tanjug/Rade Prelić/Tanja Valič

 

14:41 Okupljanje kod Palate Srbija, građani: Zajedno u lepše dane

Veliki broj građana iz cele Srbije pristiže na plato ispred Palate Srbija, na Novom Beogradu, odakle će krenuti ka centru, gde se kasnije danas održava skup u okviru kampanje "Budućnost Srbije".

Građani nose zastave Srbije, transparente. Među njima je Igor Paunović, iz Chuprije, koji kaže da je došao da podrži politiku predsednika Srbije i da mu se sviđa u kom pravcu ide zemlja i kako se razvija.

- Vidim rezultate na bolje za ovih nekoliko godina vlasti Aleksandra Vučića - kaže Paunović za Tanjug. Iz Sremske Mitrovice stigao je Mitar Ninković koji je, kaže, na skup u glavni grad došao zbog Srbije, svoje dece i unuka.


- Želim i ja da dam doprinos da konačno Srbija bude jedinstvena i da svi zajedno krenemo u lepše dane - rekao je on. Grupa mladih organizovano je stigla na miting iz Republike Srpske, iz Trebinja, a nose transparente "Aco, volimo te", "Republika Srpska je uz tebe", "Trebinje je uz tebe".

Na put su krenuli sinoć i putovali su 10 sati. Među njima je i Nikolina Perović, koja kaže da su Srpska i Srbija jedna zemlja, koje Drina spaja, a ne razdvaja i da su došli da podrže Vučića.

- On je, zajedno sa našim predsednikom Miloradom Dodikom, naš predsednik takođe. Tu smo da mu damo punu podršku i pokažemo da su Trebinje, Hercegovina, RS, uz Srbiju - rekla je ona.

13:43 Novi Sad kreće ka Beogradu

Na parking ispred gradske plaže Štrand u Novom Sadu od podneva pristiže ogroman broj ljudi, neviđen do sada ovakvim povodima, kako bi odatle krenuli ka Beogradu, gde će prisustvovati mitingu Budućnost Srbije.

Sve vreme na platou su autobusi, i kako se koji napuni kreće put Beograda, a zatim na parking stižu novi, pa nije moguće utvrditi njihov tačan broj.

U svakom trenutku ima oko 20 autobusa, a u svaki staje po 50 ljudi.

Građani kažu da su na skup u Beograd krenuli kako bi dali podršku predseniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovoj politici.

13:45 Građani Zapadne Srbije na putu za Beograd

13:40 Prvi autobus stigao iz Krupnja

13:29 Skoro ceo Srbobran ujedninjen u koloni za Beograd

informer

13:28 Bečlije i građani Republike Srpske zajedno krenuli za Beograd. Narod Republike Srpske poštuje i voli Vučića: Hvala vam predsjedniče što nas niste zaboravili!

Informer

Informer

Informer

12:58 Dvadeset autobusa iz Gornjeg Milanovca na putu je ka Beogradu gde se danas održava skup "Budućnost Srbije". Milanovčani kažu da će, pored autobusa, dosta njihovih sugrađana krenuti svojim automobilima, prenosi Pink. 


Razlog dolaska na skup je podrška predsedniku Vučiću.

- Aleksandar Vučić je uradio sve što je rekao da će da uradi, sada mnogo bolje živim nego ranije, penzije su nam na vreme i dobili smo povećanje - rekao je jedan Milanovčanin koji dolazi danas u Beograd.

TV Pink prenosi da je više od 10 autobusa krenulo put Beograda iz Užica, Nove Varoši i Priboja.

Prema rečima jednog od okupljenih građana, oko 700 ljudi je krenulo iz Bajne Bašte, a pridružili su im se i građani Višegrada, kako bi svi zajedno krenuli u Beograd da pruže podršku skupu.

Građani se okupljaju i u Čačku i Kraljevu kako bi krenuli za Beograd. Na skup u glavnom gradu krenuli su i Srbi iz Crne Gore.
- Smatramo da je jedinstvo srpskog naroda garant prosperitetne Srbije. Slažemo se sa našim narodom u Srbiji oko teme Kosova i hoćemo da damo podršku Vučiću. Ima veliku podršku i u Crnoj Gori i smatramo ga zaštitnikom Srba ovde - poručuju oni.

Z. G.

 

UŽIČANI POŠLI DA DAJU PODRŠKU PREDSEDNIKU VUČIĆU

Oko 1.500 Užičana u 30 autobusa danas je krenulo na veliku miting u Beogradu.

- Oko 1.500 Užičana danas ide na ovaj velinčanstveni miting da da podršku presedniku Aleksandru Vučiću. Iz Užica ide 30 autobusa. Već je otišla jedna tura, a pridružiće se autobusi iz Krčagova i Sevojna. Druga tura kreće malo kasnije. Ovim želimo da pokažemo svim građanima Srbije da naš predsednik Aleksandar Vučić ima ovako veliku podršku građana, da stojimo iza politike predsednika Aleksandra Vučića i da duboko verujemo u nju. Mirnim skupom ćemo pokazati na koji način se treba boriti za Srbiju. Skup će sigurno biti velinčanstven – rekao je gradonačelnik. 

Na pitanje da li očekuju nekakve prepreke na putu, gradonačelnik je rekao da ne i obrazložio da one ne bi nikom ništa dobro donele.

Z. G. 

12:56 Festivalska atmosfera u Prigrevici. Građani uz muziku krenuli na miting podrške Vučiću

12:55 Vranjanci krenuli za Beograd

12:45 Na miting krenuo narod iz Hrvatske. Građani Vukovara i Borova ujedinjeni idu ka Beogradu

Informer

NEVIĐENA BAHATOST ŠIPTARSKE POLICIJE! Autobusi kojima su Srbi sa KiM krenuli za Beograd VRAĆENI SA PRELAZA KONČULJ!

Informer

Redovi na Končulju

12:27 Iz Nove Varoši krenulo 11 autobusa, 2 mini-busa i mnogo putničkih automobila.
Ukupno ih ima 713, a u Varoši jhe ostalo oko 300 ljudi jer nije bilo moguće obezbediti prevoz za sve.

Jutros su na administrativnim prelazima Jarinje i Končulj ogromne gužve, desetine autobusa krenulo je prema Beogradu, a Srbi s KiM dolaze kako bi pružili bezrezervnu podršku predsedniku Vučiću i vladi Srbije. 

DANAS JE VELIKI MITING "BUDUĆNOST SRBIJE" U BEOGRADU! Predsednik Vučić poslaće VAŽNU PORUKU GRAĐANIMA NAŠE ZEMLJE!

Kako saznajemo, sa KiM je krenulo 7.280 Srba, što čini skoro 10% srpske populacije u južnoj pokrajini.

Informer

Gužva i na Jarinju

Građani su pre ulaska u autobuse rekli da idu za Beograd kako bi podržali predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegovu politiku, i da očekuju da će miting proći mirno, prenosi Radio KiM.

- Od mitinga očekujem da prođe, pre svega, mirno. Idemo da bismo podržali predsednika Vučića, jer boljeg predsednika do sada nismo imali - rekla je jedna putnica.

Sa polazišta ispred Osnovne škole "Kralj Milutin" oko 45 profesora srednjih i osnovnih škola krenulo je za Beograd, a radio KiM prenosi da će se nastava u srednjim školama odvijati skraćeno.

Kako se navodi, i nekoliko lekara iz Doma zdravlja u Gračanici krenulo je ka Beogradu.

Informer

U Beograd su krenuli i Srbi iz Republike Srpske, koji takođe dolaze da podrže politiku mira i stabilnosti i da se suprotstave nasilju i fašizmu.

Informer

 

Informer

Informer

Autobus krenuo i iz Petrova

U Beograd dolaze i Srbi iz Makedonije:

informer

Srbi iz Crne Gore dolaze da stanu uz Vučića i pruže podršku predsedniku i Srbiji!

Srbi sa Ozrena uz pesmu, radosnog srca i duše, dolaze da podrže predsednika Aleksandra Vucica!

Lepa i nasmejana mladost Srbije dolazi da podrzi svog predsednika!

Informer

I najstariji građani uz svog predsednika! Deda Vićentije puni 90 godina i ponosan ide da podrži svog predsednika Aleksandra Vučića!



mikivrb

19.04.2019. 12:54

@MELJEN - i mi ćemo na kosovo , kontra miting, uskoro...


salekg

19.04.2019. 09:10

Znaci , strasno? Cemu ovo takmicenje ko ce vise ljudi da dovede, potplati, uceni, prevari? Zbob Djilasovih milionna ili zbog Vuckovih i Andrejevih malinjaka?


mikivrb

19.04.2019. 13:01

@salekg - biće uskoro kontra, stižemo iz crne gore i bosne...


Lala

19.04.2019. 14:10

@salekg - Danas su javna preduzeca i opstinske uprave prazni. 80% ih mora na miting a pisace im se da rade


Lola

20.04.2019. 00:02

@Lala - A vama koji tugujete što u Srbiji ima mnogo onih koji vole ovu zemlju će podeliti bromazepane da se smirite i ne padnete u depresiju ???


bugojno voli vucka

19.04.2019. 09:31

miting vlasti (marksista) protiv opozicije (fasista i tajkuna)......dno dna...............placenici peske dolaze na miting a nemaju ni flasicu vode, torbu za hranu..........kao to je mars gladovanja za Vucka..........znali ova vlast sta je stid i sramota...........seseljizam je najveci prostatluk ove zemlje koju ova vlast sprovodi kao buducnost Srbije........


Marko

19.04.2019. 10:35

Sendvichari krenuli. JAdna li je ova Srbija, majko mila. Nivo S.Koreje iz najboljih dana. Radni dan, a ovi na neki mitnig...UZas..!!



vrbavagm

19.04.2019. 10:42

prosto ne mogu da verujem dali smo toliko ludi ili nam je kratko secanje.95-98 kada je mitingovala tadasnja opozicija a sadasnje vlast sloba je isto uradio kontra miting,i isto vozio ljude iz svih krajeva zemlje.i isto za sendvic, i isto za neku crkavicu,i isto sa pretnjom izbacivanja sa posla itd,itd.dug je spisak egzibicija i tada i sada koje vlast koristi.pitam se sta ovi ljudi sa kosova i metohje traze u beogradu kada su vec odavno okrenuti pristini.idu do pristine,trguju i sve ostalo.ocito politika je svuda upletena .i po starom obicaju cim prodje miting njima ce dole biti jos losije.moram reci jos jedno,kosovo je odavno prodano od ti istih srba sa kosova za veliki novac.pokupovani stanovi,kuce,lokale po srbiji.zaposljavali se kao ugrozeni itd,itd.i molim vas vise ne koristite obican i jadan i napacen narod juzno od ibra za ovakve igranke koje nemaju ama bas nikakve veze sa zivitom.pozdrav iz evrope.i da umalo da zabopravim-NAMA SRBIMA UVEK JE TREBAO OVAN PREDVODNIK JER BEZ NJEGA NISMO UMELI SAMI SVOJOM GLAVOM DA RAZMISLAJMO,NIKADA U ISTORIJI.


SRB

19.04.2019. 14:24

@vrbavagm - Ne guraj,"evropljaninu",nos u šerpu gde ne kuva tvoj PDV!!!


kilje

19.04.2019. 10:56

To je realno manje od 5% populacije Srba na Kosuvu, na severu zivi oko 40 000 ljudi, dok juzno od Ibra oko 120 000 Srba :)


AnanaS

19.04.2019. 11:49

Isti film smo gledali devedesetih. Znamo kakav je bio kraj.


Srbin

19.04.2019. 12:11

Nisam znao da Srba na KiM ima samo 70000?Malo se informisite pa cete znati da juzno od Ibra ima jos 120000 Srba!Pitanje je samo da li vi to namerno radite i pravite da nas je saka jada dole pa treba dati Siptarima KiM!


Dara

19.04.2019. 12:19

Sva sam se najezila, daj Boze da se svi Srbi ujedine gde bi nam bio kraj.


del

19.04.2019. 12:21

Je l vam se moderator komentara drogira? Kakvi su ovo komentari protiv Najveceg medju nama? Ovo mora da se sankcionise.


Brane

19.04.2019. 12:40

Ovo je podrška predsedniku,a pre svega podrška državi Srbiji, koju on predstavlja. Za bolju budućnost Srbije.....Živela jaka, nezavisna Srbija


Samosvsna građanska

19.04.2019. 12:40

Svi koji vole Srbiju bi rado došli u Beograd zbog podrške Vučiću i njegovoj unutrašnjoj i spoljnjoj politici, ali ne mogu baš svi da dođu - neki zbog neodložnih obaveza na poslu ili u kući, neki zbog nedostatka novca za putnu kartu i ostale putne troškove, neki (kao ja i mnogi meni slični) zbog poodmaklih godina života. Nadam se da će skup biti masovan, da će proći bez i najmanjeg incindenta i da će se kući svi vratiti zadovoljni.


Kuno

19.04.2019. 12:44

Ne živi se od ljubavi prema predsedniku ili državi.Zato nam i jesu penzije i plate zadnje u evropi.Šta hoće ovi iz Rs.malo im bilo ratovanja pa oće i po Srbiji da srbuju.


SuverenaAnonimka

19.04.2019. 12:46

ALBANSKI AUTOBUSI voze bedne sendvicare da sluze AvAv-a


renda

19.04.2019. 13:03

Kakav kretenski naslov?Pa ja sam Srbin iz RS-a,volim Srbiju(možda više od mnogih vas) i danas neću biti u BG.I da živim u BG ne bih iišao da takvo populističko s.anje,kao i opozicija.Ne zna se ko je gori i jadniji.Dno dna.


cinjenice

19.04.2019. 13:16

Potrosce se na desetine miliona evra drzavnog novca da bi prevezao ove ovce da podrze predsednika, a za te pare mogi smo da lecimo na desteine hiljada i stotina hiljada dece.


Ludi milojko

19.04.2019. 13:20

A bre ljydi, ivo koda je repriza Usca 90 - ih a znamo sta nam se pposle desulo, pa zar opet, nista nismo izgleda naucili.....pobogu ljudi daj da uzivamo u prolecu i da se odmaramo za radni ponedeljak a ne da mitingujemo...


Paja

19.04.2019. 15:40

Bravo Srbijo. Ovo je prava slika nase zemlje a ne ono batinjanje, mahanje testerama i napadanje zena.


Dec

19.04.2019. 15:45

I opet treba normalni da se stide. Ono, kad te vlast dovede do toga da počneš da prezireš sopstveni narod. Sram vas bilo!



zoki

19.04.2019. 16:27

Jednostavno - volim Vucica i mrzim Djilasa lopova . Eto , da bude svima jasno .



Velo

19.04.2019. 16:41

Koja sramota,ne volim ni Vucica a ni ove Boskove i Djilasove ali sta radi ova rulja koju su zaludili i iskoristili politicari za svoju korist,danas je petak i normalan narod radi anetrosi vreme na politiku


ljuba

19.04.2019. 21:30

Znači, ja ne volim Srbiju jer se nisam " slio " u Bg...


Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na [email protected]