18.08.2018.
DOBITNICI ZLATNOG GLOBUSA! Pogledajte kompletnu listu tanjug ap
b92.net/informer.rs | 08.01.2018. | 13:17

DOBITNICI ZLATNOG GLOBUSA! Pogledajte kompletnu listu

Film         0

Sinoć je održana 75. dodela Zlatnih globusa, a ostvarenja koja su dominirala u nominacijama, ali i nagradama su “The Shape of Water“, “The Post“, “The Handmaid’s Tale“ i “Big Little Lies“. Pogledajte kompletnu listu dobnitika, ali i nominovanih

Najbolja TV glumica 

Pobednik: Nikol Kidman, Big Little Lies
Reese Witherspoon, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan
Jessica Biel, The Sinner 

Najbolja sporedna uloga 

Willem Dafoe, The Florida Project
Armie Hammer, Call Me by Your Name
Richard Jenkins, The Shape of Water
Pobednik: Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Plummer, All the Money in the World 

tanjug ap

Najbolja glumica u TV seriji (mjuzikl/komedija) 

Pamela Adlon, Better Things
Alison Brie, GLOW
Pobednica: Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae, Insecure
Frankie Shaw, SMILF 

Najbolja TV glumica (drama) 

Pobednica: Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale
Claire Foy, The Crown
Katherine Langford, 13 Reasons Why
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Caitriona Balfe, Outlander 

Najbolji TV glumac (drama) 

Freddie Highmore, The Good Doctor
Pobednik: Sterling K. Brown, This Is Us
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Jason Bateman, Ozark
Liev Schreiber, Ray Donovan 

Najbolja TV serija (drama) 

Pobednik: The Handmaid’s Tale
This Is Us
The Crown
Game of Thrones
Stranger Things 

Najbolji sporedni glumac u seriji ili TV filmu 

Christian Slater, Mr. Robot
David Harbour, Stranger Things
Alfred Molina, Feud: Bette and Joan
Pobednik: Alexander Skarsgård, Big Little Lies
David Thewlis, Fargo 

Najbolja originalna forma 

Carter Burwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Pobednik: Alexandre Desplat, The Shape of Water
Jonny Greenwood, Phantom Thread
John Williams, The Post
Hans Zimmer, Dunkirk 

Najbolja pesma 

Home, Ferdinand
Mighty River, Mudboumd
Remember Me, Coco
The Star, The Star
Pobednik: This Is Me, The Greatest Showman 

Najbolji glumac (mjuzikl/komedija) 

Steve Carell, Battle of the Sexes
Ansel Elgort, Baby Driver
Pobednik: James Franco, The Disaster Artist
Hugh Jackman, The Greatest Showman
Daniel Kaluuya, Get Out 

Najbolja sporedna ženska uloga u seriji ili TV filmu 

Pobednik: Laura Dern, Big Little Lies
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
Chrissy Metz, This Is Us
Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies
Shailene Woodley, Big Little Lies 

Najbolji animirani film 

The Boss Baby
The Breadwinner
Pobednik: Coco
Ferdinand
Loving Vincent 

Najbolja sporedna ženska uloga (drama) 

Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
Pobednica: Allison Janney, I, Tonya
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Najbolji scenario: 

The Shape of Water
Lady Bird
Pobednik: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
The Post
Molly’s Game 

Najbolji strani film 

A Fantastic Woman
First They Killed My Father
Pobednik: In the Fade
Loveless
The Square 

Najbolji glumac u mini-seriji ili filmu 

Robert De Niro, The Wizard of Lies
Kyle MacLachlan, Twin Peaks
Jude Law, The Young Pope
Pobednik: Ewan McGregor, Fargo
Geoffrey Rush, Genius 

Najbolja TV serija (komedija) 

Black-ish
Pobednik: The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace 

Najbolji glumac u TV seriji (mjuzikl/komedija) 

Anthony Anderson, Black-ish
Pobednik: Aziz Ansari, Master of None
Kevin Bacon, I Love Dick
William H. Macy, Shameless
Eric McCormack, Will & Grace 

Najbolji filmski režiser 

Pobednik: Guillermo del Toro, The Shape of Water
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan, Dunkirk
Ridley Scott, All the Money in the World
Steven Spielberg, The Post 

Najbolja mini-serija ili TV film 

Pobednik: Big Little Lies
Feud: Bette and Joan
Fargo
Top of the Lake: China Girl
The Sinner 

Najbolja filmska glumica (mjuzikl/film) 

Judi Dench, Victoria & Abdul
Margot Robbie, I, Tonya
Pobednik: Saoirse Ronan, Lady Bird
Emma Stone, Battle of the Sexes
Helen Mirren, The Leisure Seeker 

Najbolji film (komedija/mjuzikl) 

The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Pobednik: Lady Bird 

Najbolji glumac (drama) 

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.
Tom Hanks, The Post
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Pobednik: Gary Oldman, Darkest Hour 

Najbolja glumica (drama) 

Jessica Chastain, Molly’s Game
Sally Hawkins, The Shape of Water
Pobednik: Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Meryl Streep, The Post
Michelle Williams, All the Money in the World 

Najbolji film (drama) 

Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Call Me by Your Name
Pobednik: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

tanjug ap


OSTAVI KOMENTAR

Ime*

Komentar
Koliko je tri plus pet?
Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na [email protected]

 Vreme
Beograd 31°  
few clouds
31°C
Beograd
  • Beograd
    31°
    few clouds
  • Novi Sad
    32°
    clear sky
  • Niš
    29°
    clear sky
  • Subotica
    33°
    few clouds
  • Zrenjanin
    32°
    clear sky
  • Klek
    32°
    clear sky
  • Kula
    30°
    few clouds
  • Sombor
    30°
    few clouds
  • Vrbas
    30°
    few clouds
  • Vranje
    30°
    clear sky
  • Prokuplje
    30°
    few clouds
  • Leskovac
    30°
    few clouds
  • Arilje
    27°
    scattered clouds
  • Kraljevo
    30°
    few clouds
  • Apatin
    30°
    few clouds
  • Vlasotince
    30°
    few clouds
  • Pirot
    30°
    few clouds
  • Inđija
    32°
    clear sky
  • Loznica
    28°
    few clouds
  • Grocka
    32°
    few clouds
  • Kovin
    31°
    few clouds
  • Ruma
    31°
    clear sky
  • Kladovo
    31°
    clear sky
  • Novi Pazar
    24°
    light rain
  • Jagodina
    29°
    few clouds
  • Ivanjica
    26°
    few clouds
  • Titel
    31°
    clear sky
  • Ub
    29°
    few clouds
  • Bor
    31°
    clear sky
  • Nikinci
    31°
    clear sky
  • Batajnica
    31°
    clear sky
  • Surdulica
    26°
    clear sky
  • Ralja
    31°
    few clouds
  • Zlatibor
    24°
    scattered clouds
  • Popinci
    31°
    clear sky
  • Kosjeric
    27°
    scattered clouds

Štampano izdanje