24.01.2024.

08:10

Foto: T. C.

Društvo

Zašto je šabačka bolnica privlačna mladim lekarima? Prošle godine došlo ih 30!

Među njima je i dr Nataša Starčević iz šidskog mesta Kukujevci. Pre nego što se zaposlila u šabačkoj bolnici, ovaj grad je posetila samo jednom, a sada joj je Šabac, kaže, drugi dom!

Posle završenog Medicinskog fakulteta 2020. godine, zaposlila se u Domu zdravlja u Šidu. U početku je radila u Prihvatnom centru za migrante, tokom kovid pandemije na vankcinalnom punktu, pa u kovid ambulanti, a potom i u službi Hitne pomoći.

- Lekarima je na početku profesionalne karijere privlačno da odu u Novi Sad, Beograd ili u neki drugi veći centar. Misle da tamo imaju veće šanse za napredovanje. Od početka sam odbacila mogućnost da se zaposlim u Novom Sadu. O Beogradu jesam razmišljala, ali više uzgred, koliko o tome koji bi mi manji grad najviše odgovarao - priča nam dr Starčević. 

Izbor je pao na Šabac

- Kada je objavljen konkurs, nisam imala dilemu - dodaje. 

Trenutno radi u Službi za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja. 

Informer

Za ovu odluku veoma joj je bila važna podrška porodice. Priča da je otac u početku bio sumnjičav, ali kako Šid nije toliko daleko od Šapca, na kraju su svi uvažili njenu želju. 

U šidskom Domu zdravlja gde je bila stalno zaposlena dala je otkaz, a kako ističe, da je znala kako će joj u Šapcu biti i kako će biti prihvaćena, došla bi i ranije.

- U šabačkoj bolnici su me lepo dočekali i odmah prihvatili. Odnedavno sam ovde, ali utisak koji sam prvog dana stekla nije me prevario. Uslovi za rad su dobri, kolektiv je složan, odlično funkcionišemo, a najviše mi se svidelo što su stariji i iskusniiji lekari u svakom trenutku na raspolaganju za svaku nedoumicu. Čak i vole kad smo mi mlađi zainteresovani i uvek su uz nas da nam pomognu. To nam mnogo znači. Zato je ova ustanova odlično mesto za mlade lekare - ocenjuje dr Starčević i poručuje da mlade kolege ne bi trebalo da izbegavaju da konkurišu u manjim gradovima širom Srbije.