Društvo
Oglasio je jedan od prvih spasilaca koji je tragao za Dankom: Mora se pristupiti bez emocija - hladne glave!
Kako su protekli prvi sati i dani, koliko su teren i loše vreme uticali na potragu za devojčicom, ali i kako su se oni osećali za Telegraf je otkrio spasilac Gorske službe - Aleksa Gluščević.
- Profesionalno se mora pristupiti svemu, bez obzira na to što je u pitanju malo dete svemu se mora pristupiti hladne glave. Uradili smo sve potrebne analize za tok pretrage i počeli da je tražimo - rekao je spasilac.
Kako navodi, njegova ekipa bila je druga koja je na teren stigla u pet ujutru kada je krenuo drugi dan potrage.
- Pre nas su takođe spasioci iz stanice Bor koje je predvodio naš šef stanice Danijel Aleksić bili na terenu i naša tri potražna psa. Prvo su naši ljudi pretražili sve, pa potražni psi, pa smo i mi sutradan u saradnji sa MUP-om i žandarmerijom opet pregledali sve - napominje sagovornik dodajući da je pregledana ogromna površina.
S obzirom na to da je teren brdovit za odraslog čoveka nije toliko nepristupačan jer nema nekih eksponiranih delova, kao na primer litice, međutim, tog jutra padala je kiša i blato je bilo svuda pa nije bilo najlakše kretati se po takvom terenu.
- Što se tiče kretanja deteta, svi parametri se moraju uzeti u obzir, sve je moguće na nivou statistike , pa na osnovu toga i tražite - ističe Gluščević.
Iako se ne susreće prvi put sa nestankom dece, ova priča ga je veoma dotakla.
- Jeste teško, ali svemu se mora pristupiti profesionalno, bez emocija, hladne glave kako bi se što lakše i bolje donosile odluke - dodaje.
Gluščević i njegova ekipa dali su sve od sebe, intenzivna potraga i dalje traje, a ako bude bilo potrebe spremni su da se ponovo vrate na teren.
Informer
- Ako bude trebalo da se vratimo ponovo i da sve pretražimo odradićemo to, ekipe MUP-a su i dalje na terenu, niko nije odustao, a dok tragate morate da istražite sve opcije - zaključio je za Telegraf.