Politika
Zeleni u vladi posebno vole da zapale stvari na Balkanu! Žaklin Nastić: Glasanje u Generalnoj skupštini UN ogroman neuspeh Berlina
Nastić dodaje da je ishod glasanja, istovremeno i simbol opadajuće reputacije Nemačke u svetu, čiji veći deo više nije spreman da bez prigovora prihvati politiku Zapada - politiku podela i eskalacije, a svakako ne i njegove dvostruke standarde.
Ona je takođe, podsetila da su samo 84 države glasale za rezoluciju, dok je 68 bilo uzdržano, a 19 protiv.
Autorski tekst Žaklin Nastić prenosimo u celosti:
- Zeleni u vladi posebno vole da zapale stvari na Balkanu. Do ovakvog zaključka mogu doći samo oni koji gledaju na politiku svojevremeno osnovane stranke kao zagovornika mira na ovim prostorima. Godine 1999. Jozef Fišer i njegovi sledbenici, koji su sada mutirali u pristalice vojnog nasilja, najavili su pravu prekretnicu prvom borbenom misijom Bundesvera protiv Savezne Republike Jugoslavije. U tu svrhu, u čuvenom poređenju Aušvica, nisu samo iskoristili najgori zločin protiv čovečnosti koji je počinila Nemačka. Uz učešće Bundesvera u NATO misiji Kfor, stvorili su i najdužu inostranu misiju u nemačkoj istoriji, koja je spektakularno podbacila u svom tobožnjem cilju stvaranja stabilnosti, demokratije i multietničnosti.
Nemački, demokratski nelegitimni guverner u Bosni Kristijan Šmit i savezna ministarka spoljnih poslova Analena Berbok, koja želi da uspostavi "bokove" protiv Rusije na Balkanu, već su naneli veliku štetu u kampanji protiv svih protivnika njihove političke eskalacije protiv Rusije. Da bi podržala svoju geopolitičku agendu, koalicija semafora je vratila Bundesver u Bosnu i Hercegovinu 2022. godine nakon desetogodišnjeg odsustva. Prošlog decembra, članovi koalicionih frakcija otvoreno su podržali pokušaje nasilne promene režima u Srbiji. A rezolucija koju je Nemačka sada uveliko progurala u Ujedinjenim nacijama o uspostavljanju dana sećanja na žrtve Srebrenice ne čini pravdu mrtvima, jer je njen stvarni cilj - u skladu sa doktrinom zavadi pa vladaj – da ih iskoristiti za buduće generacije koje dele već problematični region.
Sramotno je da se Nemačka, od svih zemalja, koja želi da odvoji žrtve sopstvenog genocida u Namibiji među narodom Herero i Nama sa 1,1 milijardu evra - što namerno nije proglašeno kao reparacija – protiv njihove iskazane volje, ponovo ponaša kao moralni apostol. Ista Nemačka koja je, prema mišljenju velikog dela sveta, kriva za pomaganje i podržavanje najtežih ratnih zločina u Pojasu Gaze kroz isporuke oružja Izraelu.
Samo 84 države glasale su za u Generalnoj skupštini UN u četvrtak - 78 je bilo uzdržano, a 19 čak je glasalo protiv. S obzirom da se komemoracije u Ujedinjenim nacijama obično odlučuju jednoglasno, ovaj rezultat je izvanredan. To ne samo da pokazuje da je Berlin zaista propao. To takođe simbolizuje sve slabiju reputaciju Nemačke u svetu, čija većina više nije spremna da bez prigovora prihvati zapadnu politiku podela i eskalacije, a svakako ne dvostruke standarde "vrednosti Zapada".