17.10.2015.

12:35

(VIDEO) ČISTA DESETKA Zvezda upisala desetu pobedu u nizu, Rad pao na Banjici 3:0

PARTIZANOVA VRTEŠKA, ZVEZDIN RINGIŠPIL Treneri večitih najpotrošnija roba u Srbiji!

RAD - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:1)

Strelci: Grujić u 40, Ristić u 88. i Katai u 90. minutu. Stadion: "Kralj Petar I". Sudija: Igor Stojiljković. Crveni karton: Vidić 68. minut (Rad)

RAD: Budaković, Ljubinković, Prljević, Maraš, Đurić, Vidić, Trninić, Nenadović, Veselinović, Denić, Lutovac (od 57. Mladenović).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Petković, Ibanjez, Jovanović (od 72. Mbođ), Pavićević, Grujić, Donald, Plavšić, Katai, Srnić (od 69. Ristić), Vijeira (od 46. Jović).

- 90+2. GOL! Katai je napokon savladao Budakovića i golom krunisao dobru partiju.

- 79'. Nova prilika za Zvezdinu "desetku", ali je Budaković ponovo bio na mestu.

- 75'. Prilika za Nenadovića koji je prihvatio dubinsku loptu u kaznenom prostoru gostiju, ali je šutirao veoma slabo i Kahriman nije imao previše problema.

- 72'. Umesto povređenog Vukašina Jovanovića u igru je ušao Mamadu Mbođ. Zlatni "orlić" je povredio zglob posle duela sa jednim od protivničih igrača.

Starsportphoto©

- 68'. Drugi žuti karton za Nemanju Vidića posle prekršaja nad Donaldom, i domaći će u poslednjih 20-ak minuta igrati sa igračem manje.

- 64': Velika prilika za Jovića, posle sjajnog prodora Kataija, ali je udarac mladog napadača sa svega nekoliko metara od gola izblokirao Maraš, i tako sprečio drugi gol crveno-belih.

- 62'. Žuti karton za Denića posle grubog starta nad Ibanjezom. Ovo je četvrta javna opomena za domaće igrače, prethodno su "požuteli" Đurić, Vidić i Trninić, dok je god gostiju u beležnicu upisan Ibanjez.

- 56'. Opasan udarac Denića iz daljine, ali je lopta otišla malo preko prečke.

- 48'. Prilika za Zvezdu preko Kataija. Odličan lažnjak ofanzivca Zvezde, ali je golman Rada odbranio njegov udarac.

- 36'. Rad se oslobodio pritiska gostiju, ali do sada nisu ozbiljnije uspeli da zaprete Kahrimanu.

- 30'. Crveno-beli su do sada izveli čak osam kornera.

- 28'. Pokušao je Katai sa nekih 18 metara, ali je njegov udarac izblokiran.

- 25'. Nekoliko puta su gosti došli do kaznenog prostora Rada, ali tada kao nisu imali adekvatno rešenje.

- 18'. Izgleda da je Grujić raspoložen za igru, i on za sada zadaje najviše problema "građevinarima".

- 15'. Prvi put su zapretili i domaći. Ipak, Kahriman je bio koncentrisan i odbranio udarac fudbalera Rada.

- 11'. Odlična akcija izabranika Miodraga Božovića. Povukao je Grujić, koji je fauliran ali je sudija pustio prednost. napad je nastavljen po levoj strani, ali je Plavšić uputio nešto između šuta i centaršuta, tako da je akcija propala.

- 8'. Slobodan udarac za Zvezdu na ivici kaznenog prostora, ali je Ibanjez pogodio živi zid. Grujić je u nastavku akcije uputio udarac, ali je još jednom Budaković bio siguran.

- 6'. Šutirao je Grujić, loptu odbio golman "građevinara", a do lopte nije stigao Katai.

- 3'. Prva prilika za goste i to za Uga Vijeiru. Portugalac je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Budaković bio na mestu.