30.01.2017.

19:42

(FOTO) ZVEZDA JEDVA PREŽIVELA MORNAR! Crveno-beli se mučili tri četvrtine, ali upisali 20. u nizu - 82:71

Mučio je Mornar srpskog šampiona tokom 30 minuta meča, ali je crveno-bela mašina na vreme proradila, vratila se nakon "minus 15" pobedila Barane i upisala 20 uzastopnu pobedu.

Šansu da obori taj rekord Zvezda će imati u nedelju od 18.00 časova, u "večitom" derbiju u kojem će domaćin biti Partizan. Orethodno će dočekati Efes, u 21. kolu Evrolige.

Crveno-beli su bili umorni i oslabljeni neigranjem Jovića, Kuzmića i Dangubića. S druge strane Barani su bili raspoloženi za nadigravanje čvrsto rešeni da uzmi još jedan skalp favorita, i imali su šansu, ali su posustali kada je trebalo da nokautiraju rivala.

Dženkins je bio najbolji sa 12 poena, 3 skoka i 7 asistencija, 15 poena uz 3 skoka dodao je Simonović, Lazić je ubacio 12, Tompson 11 poena i 5 skokova, a Gudurić je imao 8 poena, 6 skokova i 2 asistencije. Na drugoj strani, 15 poena je ubacio Voler, a po 10 su dodali Pavić i Tejtum.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 82:71 ( 9:23, 27:20, 21:13, 25:15)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Milivoje Jovčić, Josip Radojković, Dragan Kralj.

CRVENA ZVEZDA: VVolters 8, Tompson 11, Mitrović 4p, 13sk, Lazić 12, Simanić, Dobrić 3, Simonović 15, Rakićević, Dženkins 12, Gudurić 8, Kuzmić, Bjelica 9.

MORNAR: Anderson 4, Vitkovac 8, Radunović, Vujošević 5, Čalić 3, Mijović, Tejtum 10, Elis 6, Pavić 10, Mugoša 3, Voler 15, Bakić 7.

Gosti su bili raspoloženi u šutu za tri poena, pa su ekspresno otišli na 15:7 serijom 8:0, a potom došli i do dvocifrene prednosti 18:7.Umornim i oslabljnim domaćinima ništa nije polazilo za rukom, pa su nakon prvih deset minuta igre gubili 23:9, što ne čudi s obzirom na to da su imali čak osam izgubljnih lopti , a Barani briljirali sa linije za tri poena , ubacili su pet trojki.

Boljom odbranom i još boljim šutem sa linije za slobodna bacanja Zvezda se do kraja poluvremena nekako vratila u meč. Nepogrešiv sa linije za slobodna bacanja bio je Simonović. Iako su Barani u jednom momentu imali 15 poena viška, vodili su 35:20, Simonović, Lazić i Tompson su do poluvremena spustili minus na 43:36.

Gosti su i tokom treće deonice ali 14 poena viška, ali se Zvezda pokrenula u finišu serijom 10:0 prošla na 56:51, dok je preokrenila na 57:56 pred poslednjih deset minuta igre. Gudurić i Bjelica su trojkama pokrenuli domaćine u poslednjoj deonici, Zvezda je u 32. minutu imala 67:58, dok je Lazić trojkom kada je odveo crveno-bele na 74:62 rešio sve dileme.

Četvrta četvrtina

Zvezda održava prednost od desetak poena. Jesu se namučili, ali crveno-beli su na kraju slomili Mornar rezultatom 82:71i upisali 20. trijumf u nizu.

Nova trojka Lazića, kojom verovatno rešava potanje pobednika, crveno-beli sada imaju 12 poena više - 74:62.

Volters vodi Zvezdu na 71:62 i gosti traže tajm-aut!

Ponovo Gudurić, ali sa linije za tri poena, konačno pogađa i Bjelica i srpski šampion vodi 67:60.

Zvezda je do sada izvela 32 slobodna bacanja, a sa "crte" je i Gudurić povećao vođstvo domaćina na 61:58.

Treća četvrtina

Lazić trojkom donosi izjednačenje Zvezdi 20 sekundi pre kraja treće deonice - 56:56. Simonović pogađa jedno bacanje, posle glupog faula Elisa,  i Zvezda preokreće na 57:56 pred poslednjih 10 minuta!

Seriju Zvezde od 10:0 prekinuo je Pavić, potom se upisao i Tejtum, ali Simonović uzvraća trojkom i postiže svoj 14 poen. Zvezda sada na pet poena minusa - 56:51.

Tejtum potom faulom šalje Simonovića na "crtu", koji je pogodio drugo, za još manji minus - 52:48.

Dženkins trojkom nastavlja seriju Zvezde od 8:0 koja je sada na "minus šest" - 52:46. Nova izgubljena lopta gostiju, a tehničku je dobio Bakić, a Dženkins je bio siguran sa penala.

Probudile su se "delije", videćemo da li uspeti da pokrenu ljubimce tokom nastavka utakmice.

Posle serije promašaja crveno-belih Gudurić pogađa tek treću trojku, potom dva dodaje Simonović i domaćin smanjuje je 52:43, a gosti traže tajm-aut.

Ponovo raste prednost Mornara koji sada ima 14 poena viška - 52:38.

Lazić i Dženkins polovični sa linije za slobodna bacanja, Vitkovac raspoložen s druge strane, ubacio je četiri vezana poena, Mornar čuva prednost, vodi 47:38

Druga četvrtina

Tompson je propustio šansu da istopi dodatno "minus", "popio" je rampu Elisa. Ipak, Simonović je bio nepogrešiv sa linije za slobodna bacanja, pogodili su za dva Lazić i Tompson u finišu, pa su crveno-beli na odmor otišči sa minusom od sedam opoena. Mornar vodi 43:36.

Mitrović je završio na parketu, ali samo se malo ugruvao, vraća se u igru. Zvezda je na "minus osam"posle poena Dženkinsa za dva i Simonovića sa penala - 36:28.

Volters realizuje na drugoj strani tek treći pogodak domaćih za dva (36:23).Sve nervozniji crveno-beli, gosti traže tajm-aut.

Mornar ima 15 poena prednosti na šest minuta pre kraja poluvremena (35:20). Pokušavaju i navijači u Pioniru da trgnu crveno-bele, ali to nije urodilo plodom.

Prvo Simonović, a onda i Tompson sa linije za slobodna bacanja smanjuju minus na 29:18.

Pavić ubacuje svoj šesti poen,a  Tejtum novom trojkom vodi Mornar na novu najvu prednost gostiju - 29:14.