13.03.2017.

22:13

(VIDEO) ZVEZDA IZABRALA BUDUĆNOST! Crveno-beli očitali lekciju Podgoričanima pred plej-of!

Drugi polufinalni par čine Cedevita i Partizan. Plej-of serija, koja se igra na dve pobede, startuje narednog vikenda.

Zvezda je sezonu završila sa skorom 24 pobede i jednog poraza, i to od Partizana, što nikada ranije nijedna ekipa nije ostvarila u regionalnom  takmičenju.

Mega Leks - Karpoš Sokoli 82:69

Tabela: Zvezda 26-1, Cedevita 20-6, Partizan 19-7, Budućnost 18-8, Igokea 13-13, Mega Leks 11-15, Cibona 11-15, Mornar 10-16, Karpoš Sokoli 10-16, FMP 10-16, Olimpija 10-16, Zadar 9-17, MZT 8-18, Krka 8-18.

Zvezdu je do trijumfa predvodio  Dženkins sa 21 poenom i pet asistencija, Kuzmić je upisao 14 poena i osam uhvaćenih lopti, a poen manje imao je Mitrović.  U redovima Budućnosti najraspoloženiji je bio Vilijams sa 14 poena, Gordić je dodao 10.

Posle početne klackalice Zvezda je serijom 8:0 uz dobar šut sa distance stekla prednost 21:15 da bi posle prvih deset minuta igre imala pet poena više (27:22). Budućnost je početkom druge deonice prišla na 31:30, a onda su crveno-beli trojkama udarili po gostima.

Dženkins je ubacio tri, po jednu Jović i Gudurić, crveno-beli su serijom 10:0 stigli do 13 poena prednosti (50:37). Ali, onda su Podgoričani odgovorili serijom 8:0, prišli do 50:45 i činilo se učinili zanimljivijim drugi deo utakmice.

Međutim, Kuzmić, Dženkins i Volters odveli su Zvezdu početkom treće deonice na 60:47. Tada je bilo jasno da će Podgoričani teško nešto da urade, crveno-beli su nastavili da pune koš gostiju, te je rezultat na kraju bio 82:66 za crveno-bele.

ZVEZDA - BUDUĆNOST  82:66 (27:22,23:23,16:14,16:7)

Hala: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Ilija Belošević, Mario Majkić, Josip Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Tompson 4, Dangubić 5, Mitrović 13, 5sk, 7as, Lazić 5, Dobrić, Simonović 2, Dženkins 21p, 5as, Gudurić 9, Jović 5, 4as, Kuzmić 14, Bjelica.

BUDUĆNOST:  Rejnolds 5, Vilijams 14p, 5as, Suad Šehović 6, Subotić 2, Sead Šehović,  Gordić 10, Ilić 2, Savović 9, Klasen 5, Nikolić 6, Popović 6, Vranješ 1.

Četvrta četvrtina

Kraj! Zvezda je pobedila Budućnost rezultatom 82:66!

Gudurić ubacuje dve vezane trojke, potom su poentirali Volters i Dangubić. Crveno-beli jure ka pobedi, vode sa nedostižnih 82:63.

Sredinom poslednje četvrtine lider ABA liga ima 14 poena više od Budućnosti 75:61. Crveno-beli su nadomak trijumfa.

Mitrović i Kuzmić prave novu osetniju razliku za crveno-bele početkom poslednje deonice koji sada imaju prednost od 72:59.

Treća četvrtina

Mitrović trojkom prekida prazan hod crveno-belih koji dobijaju treću četvrtinu 16:14 i pred poslednjih 10 minuta vode 66:59.

Crveno-beli duže od dva minuta bez poena, ispromašivali su se Dangubić, Bjelica, Volters...Budućnost to koristi, topi minus i prilazi na 63:55.

Crveno-beli čuvaju prednost od 13 poena - 63:50.

Kuzmić, Volters i Dženkins sa četiri vezana poena vraćaju Zvezdi dvocifrenu prednost - 60:47.

Druga četvrtina

Serija Podgoričana 8:0 i prilaze na 50:45, pa je ovim rezultatom okončano prvo poluvreme.

Sada obračun trojkama. Dženkins ubacuje dve u nizu, a s druge strane Vilijams. Zvezda vodi 50:43. Crveno-beli su pogodili devet trojki  iz deset pokušaja, a Budućnost osam iz 13.

Serija Zvezde 13:2, novu trojku je dodao Gudurić. Crveno-beli imaju prednost 44:34 na 2.35 do kraja prvog poluvremena.

Nova trojka Zvezde, šesta iz sedam pokušaja, Jović vodi crveno-bele na najveću prednost do sada 39:30.

Gordić sada predvodi goste koji prilaze na 31:30 , ali s druge strane Dženkins odgovara trojkom, potom dva dodaje Kuzmić i Zvezda ponovo pravi razliku 36:30.

Dženkins je pogodio za Zvezdu, ali je trojkom uzvratio Gordić i smanjio na 29:27.

Ispromašivali su se jedni i drugi u prva dva minuta druge četvrtine.Dve dosuđene "mrtve" lopte, prvi put su se za nju borili Lazić i Subotić, a drugi put Dženkins i Subotić.

Prva četvrtina

Uzvraća  Budućnost i prilazi na tri poena (23:20), ali Zvezda dobija prvu četvrtinu sa 27:22 nakon lakih poena Dženkinsa.

Serija crveno-belih 8:0 preko Mitrovića, Tompsona i Lazić, domaćin ima prednost 21:15.