09.03.2018.

10:39

(VIDEO) DEBAKL ZVEZDE U BARSELONI! Pešić bez milosti prema bivšem klubu

Crveno-beli su od početka utakmice bili u podređenom položaju, španski tim, koji trenira bivši zvezdin trener Svetislav Pešić, samo su lagano podizali prednost, koja je stigla pred kraj čak do 30 poena razlike.

A,  imali su crveno-beli pred kraj treće četvrtine seriju kojom su prišli na 13 razlike, međutim, kada je Barsa odbila taj napad, usledio je raspad sistema u srpskom timu.

Ročesti sa 13 i Dobrić sa 10 poena su jedini bili, koliko-toliko, svetle tačke u timu crveno-belih.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 88:54
(17:12, 28:12, 17:25, 26:5)

Dvorana: "Blaugrana". Sudije: Roča (Portugal), Gkontas (Grčka), Mantila (Finska).

BARSELONA: Ribas 18, Presi 4, Džekson 4, Navaro 3, Ertel 13, Vezenkov 2, Oriola 4, Sanders, Koponen 16, Klaver 4, Tomić 16, Moerman 4.

CRVENA ZVEZDA: Dangubić, Davidovac 3, Lazić, Antić 4, Dobrić 10, Feldin 8, Janković 6, Ročesti 13, Omić 8, Lesor, Enis 2, Bjelica.

Kraj, pobeda Barselone 88:54.

Samo pet poena Zvezde u poslednjoj četvrtini!

Potpuni potop Crvene zvezde! Barselona na dva minuta pre kraja ima 30 poena prednosti - 82:52!

Čini se da je meč rešen, Tomić je pogođenim jednim bacanjem povećao prednost Barse na 23 razlike - 73:50 i to na 4:45 pre kraja.

Dugo se igralo bez koša, dok trojku nije ubacio Koponen, njegovu četvrtu, ukupno 16. poen - 67:49.

Još jednom lopta kod zicera izlazi iz koša, ovog puta je Feldin bio u akciji...

Oriola je prekinuo seriju Zvezde - 64:49 na startu poslednje četvrtine.

starsport

Treća četvrtina:

Feldin! Trojka zvezdinog beka kojom se na kraj treće četvrtine ide sa zaostatkom od 13 poena - 62:49.

Stefan Janković je promašio u potpuno čistoj poziciji zakucavanje da smanji na 13 razlike - 61:46.

Trojka Ročestija, koja spušta Zvezdu na 17 poena zaostatka - 59:42.

Sva tri bacanja ubacio je Pero Antić, a onda je Dobrić na maestralan način izblokirao Ribasa, koji je krenuo na zakucavanje - 54:35.

Mala serija Zvezde 6:3, a Pešić odmah uzima tajm-aut - 54:32.

Moerman pogađa, Barsa ide na 51:26, Alimpijević uzima tajm-aut.

Ništa ne polazi Zvezdi za rukom u napadu, Ročestiju je lopta izašla iz koša u kontri...

Nastavlja Barsa da diže prednost i na početku treće četvrtine - 49:24.

Druga četvrtina:

Moerman je pogodio četiri stotinke pre kraja i postavio konačan rezultat prvog poluvremena - 45:24.

Koponen sipa i na novoj tabli - 41:24. Najveća prednost Barselone na meču.

Pauza nije mnogo potrajala, manje od deset minuta!

Pešić je uzeo tajm-aut, a onda se Barsa vratila serijom 5:0 - 36:24.

Najzad malo vazduha u plućima crveno-belih: dvojka, pa trojka Ročestija, mala serija, za 31:24.

Ante Tomić povećava prednost Španaca na 12 razlike - 31:19.

A, novim poenima Ertela Barsa ide na plus 10 - 26:16.

Za 13 minuta šest izgubljenih lopti Crvene zvezde...

Radi Koponen ono najbolje što zna: pogađa kada ostane sam - 24:16.

Omić je otvorio četvrtinu poenima za Zvezdu, ali je odmah odgovorio istom merom Koponen - 19:14.

starsport

Prva četvrtina:

Ertel takav poklon nije ispustio, pogodio je oba bacanja - 17:12. Poslednji napad Barsa nije iskoristila i ostalo je 17:12 na kraju četvrtine.

Velika greška Enisa, izgubio je loptu u napadu na pet sekundi pre kraja četvrtine, pa napravio faul na Ertelu, a sudije su pokazale da je nesportski.

Posle praznog hoda s obe strane, Omić je ubacio poene za Zvezdu - 13:10.

Mini serija domaćih posle tajm-auta, 5:0, pa poenima Klavera Barsa vodi 13:8.

Lepa akcija Barse, ostao je Klaver sam ispod koša Zvezde i lako poentirao - 9:5. Uzvratio je Ročesti trojkom - 9:8.

Svih 10 poena do sada postigli su Ribas i Feldin - 5:5.

Prvi napad za Zvezdu i odmah trojka Džejmsa Feldina - 3:0. Odgovorio je Pau Ribas - 3:3.

- Gotovo dva minuta je kasnio početak meča zbog problema sa semaforom.