22.03.2018.

12:30

(FOTO) DIKSON TROJKAMA UNIŠTIO ZVEZDU! Fenerbahče se osvetio crveno-belima!

Crveno-beli su prošle sezone u Beogradu posle uzbudljive završnice slavili protiv Fenerbahčea, a ekipa Željka Obradovića se sada osvetila. I to sa kamatom.

Fener je od prvog do poslednjeg minuta bio u prednosti, a crveno-beli nijednosg trenutka nisu uspevali da ugroze šampiona Evrope.

Ekipu iz Istanbula je predvodio Bobi Dikson sa 25 poena, uz sedam pogođenih trojki, a u gostujućem sastavu je dvocifren bio još Nikola Kalinić sa 10 poena. Jedan manje je ubacio još jedan bišvi igrač Zvede Marko Gudurić, koliko je ubacio i Jan Veseli.

Na drugoj strani je ubedljivo najbolji bio Dejan Davidovac sa 18 poena, a pratio ga je jedino Dilan Enisa sa 10.

Crveno-bele sada čeka druga utakmica polufinala plej-ofa ABA lige protiv Mornara, a taj duel na programu je u nedelju od 20 časova u Baru.

ZVEZDA - FENERBAHČE 63:80 (17:22, 14:18, 10:25, 22:15)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Emilio Perez Pizaro, Spiros Kontas, Amit Balak.

ZVEZDA: Kešelj, Davidovac, Lazić, Antić, Dobrić, Feldin, Janković, Ročesti, Omić, Lesor, Enis, Jovanović.

FENERBAHČE: Tompson, Meli, Mahmutoglu, Vonamejker, Slukas, nanali, Gudurić, Veseli, Kalinić, Dikson, Duverioglu, Datome.

Četvrta četrvrtina:

Vratio je trojku Davidovac, a na drugoj strani Dugerioglu i Meli pogađaju za dva - 61:78. Tačku na utakmicu je stavio Kalinić - 63:80.

Poeni Omića, a potom i Ročestija i Zvezda je na -13. Međutim, nalet Zvezde je zaustavio Slukas trojkom - 58:74.

Duverioglu je prekinuo seriju Zvezde, potom koš Dobrića, a onda i poeni Datomea, prvi na ovom meču - 51:71. Davidovac je nastavio seriju - 54:71.

Davidovac krade loptu, a onda moćno zakucavanje uz faul Datomea - 49:65.

Trojka Dobrića na početku poslednje deonice, a onda i dvojka Jankovića, pa je Obradović zatražio tajm-aut - 46:65.

starsport

Treća četvrtina:

Trojka Davidovca, a poeni Lazića, a odgovorio je trojkom Gudurić za kraj treće deonice - 41:65.

Poeni Kalinića sa penala, a onda još dve trojke Diksona, pa jedna Kalinića - 36:62.

Nema milosti Dikson, nova trojka pleja Fenera. Poeni Omića sa linije za slobodna bacanja - 34:51. Još pet minuta do kraja deonice.

Posto domaćeg tima prekinuo je Lesor, koji je bio polovičan sa penala, a onda trojka Gudurića i tajm-aut Alimpiijevića - 32:48.

Pet poena je vezao Dikson na startu drugog poluvremena, a crveno-beli su bez poena više od tri minuta - 31:45.

starsport

Druga četvrtina:

Ponovo poslednje poene u četvrtini postiže Enis, i Zvezda sa jednocifrenim zaostatkom ide na odmor - 31:40.

Zvezda ima mnogo problema u napadu, što gosti koriste i ponovo beže na dvocifrenu rpednost, a Alimpijević traži minut odmora - 29:40.

Zakucavanje Dobrića, uzvratio je dvojkom Meli, ali je na drugoj strani Omić poentirao - 27:34.

Četiri poena je vezao Ročesti, ali je ekspresno odgovorio Vonamejker - trojkom - 23:32.

Drugu deonicu je trojkom otvorio Meli, uzvratio je Janković košem sa poludistance - 19:25. Opet Fener ima dvocifrenu prednost, Veseli je ubacio četiri poena - 19:29.

starsport

Prva četvrtina:

Pet poena je vezao Enis, ali je seriju Zvezde prekinuo Kalinić. Potom nova trojka Enisa za kraj prve deonice - 17:22.

Veseli je bio polovičan sa penala, ali je posle ofanzivnog skoka Fenera, Dikson ubacio trojku i naterao Alimpijevića da zatraži tajm-aut - 9:20.

Koš Davidovca uz faul, uzvratio je trojkom Bobi Dikson. Potom novi koš Davidovca - 9:13. Posle tajm-auta je "potegao" Gudurić i ubacio prvu trojku na meču - 9:16.

Mnogo bolji početak gostiju. Posle startnih 3:3, usledila je serija gostiju 7:0, a Jan Veselije je u dva navrata silovito zakucao i zaradio salve zvižduka navijača Zvezde - 3:10.