10.04.2018.

17:49

(FOTO/VIDEO) ZVEZDA SE VRATILA IZ NOKDAUNA! Šampion se ne predaje, Omić junak pobede!

Crveno beli su bili na ivici ambisa, a junak pobede Crvene zvezde bio je centar Alen Omić.

Slovenački košarkaš je u prelomnim trenucima bio ključni igrač aktuelnog šampiona i pogađao je iz reketa i sa penala.

Čvrsta utakmica koju su crveno-beli bolje otvorili i sredinom druge deonice imali deset poena prednosti (29:19).

Međutim, usledila je velika serija gostiju, koji su u finišu prvog poluvremena i početkom dugog napravili seriju 20:20 i poveli 39:31.

Međutim izabranici Dušana Alimpijevića su uhvatili priključak i tokom poslednje deonice konstatnto bili u prednosti od nekoliko poena, da bi na kraju, kada je već sve bilo rešeno stigli i do dvocifrene prednosti.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Omić sa 15 poena, Tejlor Ročesti je dodao 11, a Ognjen Dobrić 10.

Kod gostiju je ubedljivo najbolji bio Nemanja Gordić sa 22 poena, a dvocifren je bio još jedino Džastin Dolman sa 10 poena.

Naredne dve utakmice igraju se u "morači", najpre u petak od 20 časova, a onda u subotu od 21.

Ukoliko bude potrebe, peti meč će se igrati u ponedeljak u dvorani "Aleksandar Nikolić".

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 69:59 (17:13, 14:18, 16:17, 22:21)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Belošević, Pukl, Koljenšić.

ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 3, Lazić 3, Dobrić 10, Feldin 9, Janković 4, Ročesti 11, Omić 15, Lesor, 8 Enis 2, Jovanović, Bjelica 4.

BUDUĆNOST: Ivanović 9, Su. Šehović 4, Dolmen 10, Barović 6, Se. Šehović, Gordić 22, Ilić, Nikolić, Gibson 2, Popović 4, Lendri 2, Nikolić.

Četvrta četvrtina:

Još jednom Omić sa penala, a onda i Ročesti koji stavlja tačku i donosi Zvezdi dvocifrenu prednost - 69:59.

Dva poena Feldina sa penala, a onda i Omić precizan sa linije za slobodna bacanja - 65:59. Minut i po do kraja.

Gordić i Šehović donose izjednačenje gostujućem timu na pet minuta do kraja utakmice - 57:57. Zvezda na krilima Omića čuva kakvu takvu prednost - 61:59. Tri minuta do kraja meča.

Rezultatska klackalica - Gordić je odgovorio sa četiri poena, ai je Dobrić trojkom vratio prednost domaćinu - 53:52. Poeni Omića naterali su Džikića da zatraži tajm-aut - 55:52.

Nastavlja Feldin u istom ritmu. Koš uz faul i pogodio je dodatno bacanje za vođstvo Zvezde - 50:48.

starsport

Treća četvrtina:

Trojka Dobrića najavila je bolji finiš treće deonice crveno-belih, a onda se "probudio" Feldin, vezao četiri poena uz ukradenu loptu - 47:48 posle 30 minuta igre.

Opet serija izgubljenih lopti Zvezde, panika se uvukla među igrače domaćeg tima, što Podgoričani koriste i beže na +6 (40:46).

Ponovo Zvezda pogađa sa penala, ovoga puta Bjelica, a onda i koš Davidovca posle ofanzivnosg skoka za -2 (39:41).

Posle dva i po minuta igre u trćoj deonici Ročesti postiže prve poene za domaćina, a potom i poeni Dobrića sa penala - 35:39.

Sada i trojka Gordića za +8 gostiju i Alimpijević traži minut odmora - 31:39. Računajući finiš prvog poluvremena, Budućnost pravi seriju 20:2!

Izgubljena lopta crveno-belih, a onda koš uz faul Ivanovića, koji koristi bacanje, a potom i još jedan koš pleja gostiju - 31:36. Zvezda je dva minuta bez poena.

Serija Budućnosti 13:2 i Ivanović je trojkom stavio tačku na prvo poluvreme, baš kao što je to učinio u trećoj četvrtini prvog meča - 31:31.

Prepolovila je Budućnost prednost domaćeg tima, trojka Gordića, a onda i poeni Dolmana, pa je Alimpijević zatražio tajm-aut 29:24.

Budućnost je dugo bez poena, nekoliko loših napada gostiju, dok za Zvezdu Lesor pogađa jedno od dva penala, a onda trojka Ročestija za dvocifrenu prednost - 29:19.

Lesor vezuje četiri poena posle dva ofanzivna skoka i Zvezda je na +6 (21:15). Lesor nastavlja dominaciju pod protivničkim košem i on nosi crveno-bele u drugoj deonici - 25:19.

starsport

Prva četvrtina:

Sačuvali su crveno-beli +4 u finišu prve deonice zahvaljujući poenima Davidovca i Dobrića - 17:13.

Tvrda utakmica, igra se koš za koš. Budućnost je povela posle koša Dolmana, ali je Ročesti vezao četiri poena uz koš Jankovića posle kontre za vođstvo domaćeg tima - 14:10.

Omić poenima otvara utakmicu, potom i trojka Lazića, dok su na drugoj strani precizni bili Dolmen i Gordić - 6:6.