24.04.2018.

19:55

SENZACIJA U ČAČKU! Borac slomio očajnu Zvezdu!

Čačani su odigrali sjajnu utakmicu protiv Beograđa, predvođeni Nikolom Pešakovićem, Markom Stojadinović i Milošem Dimićem. Vodili tokom celog dela utakmice, imali i 18 poena viška, uspeli su da zaustave nalet crveno-belih kada su prišli na "minus 3" i na kraju zabeleže veliku pobedu.

Najefikasniji je u Borcu bio Nikola Pešaković sa 13 poena, Marko Stojadinović je dao 12, a Miloš Dimić 11. U Zvezdi je Filip Čović bio najbolji sa 18 poena, Marko Kešelj je dodao deset a podbacili su Tejlor Ročesti sa 8 i Džejms Feldin sa 3 poena.

Borac je bolje krenuo i posle prvih 10 minuta igre imao šest poena više (23:17). Početkom druge četvrtine tu razliku su povećali na +8 , da bi je Omić i Kešelj prepolovili. Međutim, serijom 8:2 Čačani su došli do dvocifrene prednosti 33:23 sredinom četvrtine. Crveno-beli do kraja očajnom igrom nisu uspeli da pariraju raspoloženim Čačanima koji su na poluvremenu vodi rezultatom 37:26.

Furioznom serijom 9:2 na startu streće deonice Borac je otišao na čak +18 poena - 46:28. Nije Zvezda odustajala, iako nije briljirala, pa su crveno-beli polako topili minus. Uspeli su serijom 7:2 da dođu na 48:35 preko Čovića, Kešelja i trojkom Lazića, dok su Čačani u poslednju deonici utakmice ušli sa vođstvom od 14 poena - 55:41.

Nisu ipak domaćini izdržali do kraja u istom ritmu. Zvezda je serijom 10:0, po trojku su ubacili Ročesti i Čović, došla samo na minus 3 poena - 57:54 na pet minuta pre kraja utakmice. Tu seriju je trojkom okončao Marko Marinović.

Borac je opet otišao na 6 poena više, Čović je to prepolovio trojkom, ali je u nastavku Nemanja Todorović odveo Čačane na 67:59 i Zvezda to nije uspela da stigne!

BORAC - ZVEZDA 70:63 (23:17, 14:9, 18:15, 15:22)

Dvorana: Hala kraj Morave.

BORAC: Stojadinović 12, Čarapić 5, Balaban 2, Dimić 11, Radulović 6, Pešaković 13, Prlja 6, Gavrilović, Todorović 6, Marinković 6.