15.05.2018.

14:58

(FOTO) TAMIŠ PREZNOJIO ZVEZDU! Crveno-beli tek u poslednjoj četvrtini slomili otpor rivala

Šampion Srbije dugo se mučio protiv gosta iz Pančeva, ali je na kraju ipak uspeo da trijumfuje i obezbedi prvo mesto pred start plej-ofa. Alen Omić je predvodio Zvezdu, ubacio 19 poena, a dodao je još 14 skokova, pratio ga je Džejms Feldin sa 17 poena, dok je tri poena manje imao Branko Lazić. Odličan  u redovima Pančevaca bio Aleksandar Ilikić sa 18 poena, dok su Vitković, Savić i Knežević dali 14.

Zvezda je već nakon prvih 10 minuta igre imala dvocifrenu prednost. Raspoloženi Feldin, Ročesti i Čović vodili su crveno-bele do 29:17 nakon prve deonice.

Ali, uzvratio je Tamiš serijom 8:0 na startu druge četvrtine i prišao na 29:25. Odbili su napad gostiju Omić sa četiri vezana poena i Lazić trojkom (36:29). Onda su crveno-beli stali, gosti to kaznili i prvo stigli do egala (37:37), a potom i preokrenuli rezultat na 41:40. Međutim, preko Feldina, Ročestija i Lazića Zvezda je ipak na poluvremenu vodila 50:44.

starsport

Tamiš je i u nastavku mučio crveno-bele, nije im dao da se odlepe, u finišu treće deonice poveo 67:65, ali je pred poslednjih 10 minuta igre rezultat bio izjednačen 67:67.

Srpski šampion je tri minuta pre kraja meča imao pet poena više (85:80). Tamiš je još jednom prišao na tri poena minusa, ali su domaćini tokom dva poslednja minuta meča uspeli da definitivno slome otpor žilavog rivala. Ročesti je ubacio trojku, a potom Davidovac, Antić i Dobrić potvrdili trijumf domaćina.