12.12.2018.

19:50 >> 20:51

PUKLA STOTKA U "PIONIRU"! Zvezda rasturila Italijane za prolaz u drugi krug

Fantastičnu utakmicu odigrali su crveno-beli, koji su već u prvoj četvrtini stekli veliku prednost, 17 poena, koju su kasnije uvećavali čak do iznad 40 razlike!

Tek u poslednjoj četvrtini Zvezda je malo popustila, što su Italijani iskoristili da razliku smanje na 30 poena, ali nisu uspeli da je tu i zadrže.

Trener Zvezde Tomić je ukazao šansu svim igračima i svi su se upisali u strelce, a prednjačili su Regland sa 16 i Lazić sa 14 poena.

CRVENA ZVEZDA - BREŠA 103:67

(31:14, 34:8, 17:21, 21:24)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Gkontas, Laurinavičijus, Travicki.

CRVENA ZVEZDA: Regland 16, Radanov 3, Perperoglu 7, Davidovac 8, Nenadić 5, Lazić 14, Faje 3, Beron 13, Ristić 8, SImanić 12, Cirbes 6, Odžo 8.

BREŠA: Alen 17, Hamilton 2, Abas 4, Vitali 2, Lakintana 11, Kaningem 14, Karoli, Mika 2, Beverli 8, Mos, Saketi 7.

Kraj! Pobeda Crvene zvezde koja joj donosi plasman u Top16 fazu Evrokupa - 103:67.

Evo i stotke! Poeni Ristića za 101:64!

Tri poena Simanića sa slobodnih bacanja - 97:64.

Četiri minuta do kraja, Zvezda ima prednost 94:61.

Napokon su se trgli crveno-beli, pet vezanih poena, Radanov je ubacio trojku - 87:57.

Produžena serija Breše na 11:0 i sada je 82:54, trener Zvezde Tomić je uzeo tajm-aut.

Serija gostiju 7:0 na startu poslednje deonice - 82:50.

Treća četvrtina:

Vodi Zvezda 82:43 posle 30 minuta igre.

Poeni Kaningema sa bacanja, da se Breša spusti ispod 40 - 80:41.

Ne pada razlika u "Pioniru", vodi Zvezda 80:36 na 3:30 pre kraja četvrtine.

Prvi put da Breša ima opipljiviju seriju, 7:2, kojom smanjuje na 72:32, ali onda stiže trojka Berona, čisto da razlika ne ode ispod 40 poena - 75:32.

Lazić ubacuje četvrtu trojku iz četiri pokušaja - 70:25.

Po dva poena na obe strane posle minut i po igre - 67:24.

Druga četvrtina:

Crvena zvezda na kraju poluvremena imaju 43 poena prednosti - 65:22! Neverovatno!

Lazić je pogodio trojku i Zvezda je nadomak 40 razlike - 60:22!

Kao da smo motivisali crveno-bele, sedam poena za minut i po i sada je već 28 razlike - 48:20!

Skromnija druga četvrtina, samo 10 poena Zvezde posle pet minuta igre - 41:20.

Trojka Nenadića za novu najveću prednost, sada 23 razlike - 39:16.

Davidovac trojkom otvara drugu četvrtinu - 34:14.

Prva četvrtina:

Velikih 31:14 za Crvenu zvezdu na kraju prve četvrtine.

Serija crveno-belih se nastavlja, sada je 20 razlike posle pogotka Odža - 28:8!

Tajm-aut ništa nije doneo Italijanima, štaviše, razigrana Zvezda je već došla do 15 poena prednosti - 23:8!

Regland pogađa za 10:4. Raste prednost Zvezde, tačno na polovini prve četvrtine, posle koša Lazića, rezultat je 14:6.

Lazić dodaje još jednu trojku - 6:4. Abas na početku meča uglavnom sam i bez uspeha...

Simanić trojkom donosi prvo vođstvo Zvezdi - 3:2.