10.06.2019.

17:35 >> 20:25

(VIDEO/FOTO) DRAMA I ISKLJUČENJE TRINKIJERIJA! Zvezda za korak bliže tituli!

Crveno-beli su tako poveli u finalnoj seriji Superlige Srbije u borbi za šampionski trofej. Naredna utakmica na programu je u sredu od 19 časova, a domaćin će biti Partizan.

Trojkama su crveno-beli rešatali večitog rivala, ubacili su čak 15 trojki iz 39 pokušaja, vodili tokom celog meča, mada je Partizan u nekoliko navrata bio na "-3". Ali, nisu se predavali gosti čak ni pošto su ostali bez trenera u finišu meča. Naprotiv, uspeli su da preokrenu rezultat, međutim, Dobrić i Davidovac sprečili su brejk "parnog valjka".

Najraspoloženiji u ekipi Zvezde bio je Davidovac sa 20 poena, dva manje dodao je Čović, Dobrić je meč završio sa 16 poena, a Simanić sa 14. S druge strane, Renfro je ubacio 20, a Veličković 17 poena.

Crveno-beli su tokom prvog dela meča trojkama ubijali večitom rivala. Partizan je u nekoliko navrata prilazio Zvezdi na tri poena ali do preokreta nije mogao. Sedam trojki ubacila je Zvezda preko Berona i Davidovca, bila nerešiva enigma za večitog rivala tokom prvih 10 - minuta i vodila  30:22.

Crveno-beli su u nastavku imali i 11 poena više od večitog rivala. Ali, nakon nekoliko promašaja crveno-beli Pejdž je vezao dve trojke pa je Partizan prošao na tri poena. Međutim, nalet crno-beli zaustavili su Dobrić i Simanić trojkama, a Zvezda je pred poslednjih 10 minuta igre imala pet poena prednosti (73:68).

Partizan je početkom poslednje četvrtine ostao bez trenera Trinkijerija koji je dobio dve vezane tehničke i nije mogao da vodi ekipu do kraja utakmice. Ali, nije to demoralisalo crno-bele, koje je pokrenuo Renfro sa dve vezane trojke, pa su crno-beli i poveli prvi put u meču.

Ipak, Davidovac je zaustavio nalet Partizana, a potom je Rivers odveo domaćina na 88:84. Potom su Dobrić i Davidovac ubacili dve vezane trojke i odveli Zvezdu na 94:88. Usledila je penal završnica, ali crveno-beli nisu ispustili vođstvo do kraja utakmice.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 98:94 (30:22, 18:18, 25:28, 25:26)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Milivoje Jovčić, Aleksandar Glišić, Vladimir Jevtović.

CRVENA ZVEZDA: Odžo 11, Lazić, Davidovac 20, Faje, Beron 12, Nenadić, Simanić 14, Kešelj, Čović 18, Dobrić 16, Rivers 3, Ristić 4.

PARTIZAN:  Veličković 17, Marinković 11, Tanasković, Nikolić 5, Pejdž 12, Jaramaz 11, Gagić 5, Janković 2, Zagorac 3, Pušica, Janković 8, Renfro 20.

Četvrta četvrtina

Kraj - pobeda Zvezde 98:94!

40. minut -  Davidovac je pobegao Veličkoviću i izvukao faul - 96:90. S druge strane Pejdž ubacuje još jednu trojku - 96:94. Davidovac oba penala, pet sekundi do kraja, tajm-aut - 98:94.

40. minut - Druga vezana trojka za Zvezdu. Dobriiiić ide Zvezda na  94:88.

39. minut - Faje dobija petu ličnu, a Jaramaz promašuje oba slobodna bacanja. Međutim, Veličković iz odbojke poentira. S druge strane ipak Davidovac trojkom vodi Zvezdu na 91:86.

37. minut - Poeni Riversa u vrlo bitnom trenutku - 88:84 za Zvezdu!

37. minut - Jedno bacanje Davidovca za izjednačenje 84:84, pa vratio prednost Zvezdi 86:84.

37. minut - Beron nije pogodio trojku, pa Renfro ide na liniju za slobodna bacanja i Partizan vodi prvi put u meču - 84:83.

36. minut - Trojka Renfroa, Partizan je samo na pola koša - 83:82. Imao je šansu i da povede, ali prokockali su priliku crno-beli.

36. minut - Četvrti faul napravio je Lazić, a Renfro je sa linije za slobodna bacanja doveo crno-bele na "minus 4" - 83:79.

34. minut - Veličković je novom trojkom primakao Partizan na 5 poena - 82:77. Mogao bi finiš da bude dramatičan.

33. minut - Trojka Čović i Zvezda opet ima dvocifreno vođstvo - 81:71. Renfro uzvraća istom merom, ali onda dobija tehničku.

31. minut - Zvezda će izvesti pet vezanih slobodnih bacanja i napad. Čović i Odžo ne greše i Zvezda ide na 78:70.

31. minut - Zagorac poentira i Partizan je ponovo na -3. Problem sad za crno-bele! Zagorac je dobio petu ličnu, a isključen je trener Partizana Andrea Trinkijeri. Dobio je dve uzastopne tehničke Italijan i ne može da vodi ekipu do kraja utakmice.

Treća četvrtina

30. minut -  Ali, uzvraća Čović i Zvezda ide na 71:65. Tačku na treću četvrtinu stavlja Veličković i to trojkom. Pred poslednjih 10 minuta Zvezda vodi 73:68.

28. minut - Dobrić je iznudio dva slobodna bacanja i oba pogodio. S druge strane precizan je bio Gagić, a Veličković je doveo crno-bele na 4 poena od rivala - 69:65.

27. minut - Janković je opet primakao Partizan na -3, ali Boriša Simanić odbija napad rivala novom trojkom. Zvezda vodi 65:59.

27. minut - Trojka Dobrića posle tajm-auta u pravo vreme za crveno-bele, a onda i lake poene ubacuje Ristić za 62:56.

26. minut - Opet je Partizan na tri poena 57:54, posle poena Veličkovića, koji je naterao Tomića da  traži tajm-aut.

26. minut - Vezao je dva trojke Pejdž, Partizan je sada samo na četiri poena minusa - 56:52.

25. minut - Pejdž ubacuje trojku na isteku napada. Crno-beli su na -7 - 56:49. Potom su trojica igrača Partizana završila na parketu, ruši Odžo sve pred sobom.

25. minut - Zvezda ima 10 poena prednosti 56:46.

24. minut - Janković gubi loptu. Lazić je izbio loptu Nikoli Jankoviću, koji dobija tehničku zbog simuliranja faula u napadu.

23. minut - Odžo povećava prednost Zvezde, ali Renfro odgovara novom trojkom za crno-bele i smanjuje na 53:46.

21.minut - Zagorac je ukrao loptu, ali promašio zicer, ali je Odžo brutalno zakucao, zaljuljao je konstrukciju koša, Zvezda vodi 51:40. Gagić je iznudio dva slobodna bacanja, ali oba promašio.

Druga četvrtina

20. minut - Renfro je odlično prošao i asistirao do Nikole Jankovića i Partizan je smanjio na jednocifrenu razliku. Ali, Zvezda posle prvog poluvremena vodi 48:40.

19. minut - Nova, treća trojka Davidovca, deseta za Zvezdu iz 23 pokušaja. Jaramaz u nastavku zakucava pa Pejdž pravi faul.

17. minut - Simanić sa linije za slobodna bacanja posle faula Veličkovića vodi Zvezdu na 41:36. Rivers je postiže trojku, ali natrčao je Dobrić koji poentira uz slobodno bacanje za 44:36.

16. minut - Pejdž nekako ubacuje trojku za Partizan, ali s druge strane 11 poen postiže Beron, pa Trinkijeri traži tajm-aut pri vođstvu Zvezde 39:33. Onda Marinković preko ruke i sa velike udaljenosti postiže trojku i crno-beli su opet na -3 - 39:36.

14. minut - Preti Partizan. Posle poena Gagića, trojku je ubacio Jaramaz i prišli su gosti na 33:30. Potom se ne priznaju poeni Davidovcu, a Simanić zaustavlja Zagorca rampom na drugoj strani, pa još jednom trojkom vodi Zvezdu na 36:30.

13. minut - Serija promašaja crveno-belih sa distance. Simanić svojom drugom trojkom to ispravlja i vodi Zvezdu na 33:25.

11. minut - Problem za Partizan. Nikolić pravi treću ličnu grešku samo što je počela druga četvrtina. Potom Rivers pravi ličnu i Marinković dobija tri bacanja i smanjuje rezultat ne 30:25.

Prva četvrtina

10. minut - Ristić blokira Renfroa, pa Dobrić promašuje polaganje. Potom Rivers greši i napad dobija Zvezda. Simanić ubacuje sedmu trojku za Zvezdu, potom je Čović bio maksimalan  sa linije za slobodna bacanja, pa crveno-beli nakon prve četvrtine vode 30:22.

9. minut - Sa tri poena Renfroa Partizan prilazi na 23:20.  Gagić je napravio faul i zato slobodna bacanja za Zvezdu. Dobrić pogađa 2 od 2, Zvezda vodi 25:20.

8. minut - Kakva paljba Zvezde, šesta trojka, Davidovac je poentirao, a Janković s druge strane smanjuje na 23:15, a potom nakon kontre greši i ostaje bez lopte. Šteta za crno-bele. Zvezda potom ne ubacuje za tri, ali Renfro je to kaznio. Partizan je na 23:17.

7. minut - Posle poena Ristića, Partizan je na -5 posle trojke Marinkovića - 17:12. Ali, Čović samo što je ušao na parket ubacuje petu trojku za crveno-bele. Trinkijeri traži tajm-aut na 20:12 za Zvezdu.

5. minut - Veličković uspeva da zaustavi seriju Zvezde od 6:0 i smanji rezultat na 12:7. Jaramaz u narednom napadu poentira, ali potom pravi faul, Beron sa linije za slobodna ne greši i povećava prednost na 15:9.

4. minut - Tri šuta Davidovca za tri poena i tri trojke, vodi Zvezda sa 9:5. Još jedna trojka domaćina, Beron vodi crveno-bele na 12:5.

2. minut - Branko Lazić ekspresno pravi dve lične greške. A Nikolić trojkom poravnava rezultat na 3:3.

1. minut - Partizan meč počinje izgubljenom loptom, dok Davidovac ne pogađa trojku, ali Beron ne greši.

17.56 - Zvezda za Superligu nije registrovala Stratosa Perperoglua i Džoa Reglenda. Sa druge strane, Partizan je završio domaće prvenstvo bez centra Džoka Lendejla, a nije licenciran ni Bandža Si.

17.53 - Slaba poseta, posebno jer je ulaz bio besplatan! U "Pioniru" je oko 4.000 navijača trenutno!

17.50 - Večiti su u regionalnom polufinalu odigrali dve triler utakmice. U prvoj je Zvezda pobedila posle produžetka (106:101), u drugoj se Partizan revanširao (70:67), dok je u trećoj tim trenera Milana Tomića demonstrirao silu i plasirao se u finale (84:63).

17.45 - Poslednju od 21 titule državnog prvaka, Partizan je osvojio 2014. godine. Preduga suša za klub koji je 13 sezona zaredom unosio u vitrine pehar namenjen šampionu Srbije, u razdoblju od 2002. do 2014. godine.

17.40 - Pehar će podići ekipa koja prva dođe do tri pobede.

17.20  - Dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalno seriji Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde.