25.09.2019.

20:52 >> 20:46

(VIDEO) ZVEZDA IZLEČILA RANE U "ZMAJEVOM GNEZDU"! Crveno-beli mešali karte i slavili protiv Voždovca!

Očekivala se "grogirana" igra šampiona Srbije nakon pravog nokauta u 161. "večitom derbiju" i poraza od Partizana (0:2) u Humskoj, ali je Zvezda u "zmajevom gnezdu" ponovo ličila na onu iz jeseni 2018. godine kada su sejali strah po Superligi.

(FOTO) SKANDAL NA "MARAKANI"! Navijač Galatasaraja došao na stadion Zvezde i ismevao smrt Marka Ivkovića!

Promešao je Vladan Milojević karte na ovom meču i šansu pružio onima koji je nisu dobili u okršaju sa Partizanom. To se ispostavilo kao odličan potez. Ponovo su "delije" mogle da na delu vide već zaboravljenog El fardu Bena kome je propao transfer u Saudijsku Arabiju, a ovo mu je bio prvi meč nakon revanš duela protiv Jang Bojsa u plej-ofu Lige šampiona. Deluje da je baš on napravio potrebnu razliku na "krovu".

Prvi gol viđen je u 11. minutu. Odličan centaršut kapitena Marka Marina koji je pronašao samog Miloša Degeneka, a ovom nije teško da pogodi gol Ilića i dovode goste u prednost. Dominaciju na terenu Zvezda je potvrdila u 26. minutu kada je ponovo iz prekida Marin centrirao, lopta se odbila do Vukanovića, a ovaj na drugoj stativi uposlio Bena koji duplira prednost crveno-belih.

Nije dugo prošlo te je viđen odgovor domaće ekipe. Alen Mašović koristi uspavanost Marka Gobeljića i šalje loptu iza leđa Milana Borjana. Odmah nakon tog gola, Lazar Zličić imao je sjajnu priliku. Nekadašnji igrač Vojvodine uspeo je da obiđe Borjana, ali je bio u nezgodnoj situaciji i pogodio samo spoljni deo mreže.

To je bilo sve od Voždovca na ovom meču koga je dokusurio Vukanović u 52. minutu i postavio konačan rezultat meča. Zvezda je uspela da izleči rane posle derbija, a već u subotu čeka je duel sa Mačvom na "Marakani".

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 1:3 (1:2)

Mašović u 30. minutu za Voždovac - Degenek u 11. minutu, Ben u 26. minutu i Vukanović u 52. minutu za Zvezdu

Stadion: Voždovca, Sudija: Bojan Nikolić

VOŽDOVAC: Ilić – Lacickas, Mikić, Purtić, Daničić – Nikolić, Nišić - Stanisavljević (od 61. Cvetićanin), Stojčev, Mašović (od 69. Krasić) – Zličić (od 58. Gjorgijevski) .
CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Degenek, Pankov, Gobeljić – Kanjas, Petrović – Ben, Marin (od 79. Ivanić), Vukanović (od 69. Simić) – Tomane (od 86. Krstović).

KRAJ!

86. minut - Poslednja promena kod gostiju. Umesto Tomanea u igri je mladi Nikola Krstović.

80. minut - Dobar šut Hosea Kanjasa, ali je sve lepo pratio golman Voždovca.

79. minut - Nova promena u redovima šampiona Srbije. Teren napušta Marin, a umesto njega priliku dobija Mirko Ivanić.

70. minut - Pretio je Krasić odmah po ulasku na teren, ali preko gola.

69. minut - Promene na obe strane. Kod domaćih strelca jedinog gola za Voždovac Mašovića menja Ognjen Krasić, dok je Milojević umesto Vukanovića na teren poslao Veljka Simića.

65. minut - Šutirao je Njegoš Petrović, ali lopta ide pored gola Ilića.

61. minut - Još jedna izmena u redovima Voždovca. Cvetićanin je u igri umesto Stanisavljevića.

58. minut - Promena kod domaćih. Umesto Zličića u igri je Gjorgijevski.

55. minut - Prošetali su se gosti sada do gola Voždovca. Pokušao je Gobeljić, ali pored gola.

52. minut - GOOOOOL! VUKANOVIĆ! Odlično je Gajić proigrao napadača Zvezde koji ponovo donosi dva gola prednosti gostima.

46. minut - Nastavljena je igra na Voždovcu!

KRAJ PRVOG POLUVEMENA!

45. minut - Preti sada Vukanović, ali se nije najbolje snašao.

37. minut - Kakva šansa za Voždovac! Lazar Zličić uspeo je da obiđe Borjana, ali je bio u teškoj situaciji pa promašio čitav gol.

30. minut - GOOOOL! Nepažnja Marka Gobeljića i Alen Mašović nije imao problema da pogodi i prepolovi prednost gostiju!

29. minut - Dobar pokušaj Nemanje Nikolića iz slobodnog udarca, ali samo spoljni deo mreže.

26. minut - GOOOOOL! BEN! Povratnik u prvu postavu Zvezde posle asistencije Vukanovića postiže gol!

16. minut - Prvi pokušaj Voždovca. Šansu je imap Mašović koji se lako oslobodio Marka Gobeljića, ali je oprezan Milan Borjan.

11. minut - GOOOOL! Odličan centaršut Marka Marina koji je ispratio Miloš Degenek i doveo Zvezdu u vođstvu!

6. minut - Preti sada ponovo Ben. Šut sa distance napadača Zvezde prolazi malo iznad gola Ilića.

5. minut - Pogodio je mrežu Voždovca El fardu Ben, ali je gol poništen zbog ofsajda. Opravdano je pomoćni sudija podigao zastavicu.

1. minut - Utakmica je upravo počela.

18.36 - Ovako se fudbaleri Voždovca spremaju za Zvezdu:

18.30 - Evo ko će šansu čekati kao rezervista:

Na Zvezdinoj klupi su: Popović, Babić, Milunović, Ivanić, Simić, Jevtović, Krstović.

18.15 - Milojević je odlučio da promeša karte nakon poraza u derbiju pa je konačno ukazao priliku Tomaenu. Pored njega tu su Milan Gajić, Njegoš Petrović i zaboravljeni El fardu Ben.

18.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 10. kola Superlige Srbije između Voždovca i Crvene zvezde. Šampion Srbije pokušava da izleči rane na gostovanju na "krovu". Uz informer.rs pratite dešavanja sa stadiona Voždovca.