06.10.2019.

21:46

(VIDEO/FOTO) SILOVITA ZVEZDA ZGROMILA PRIMORSKU! Egzibicija crveno-belih, pljuštale trojke, zakucavanja, blokade...

Domaćin je meč rešio tokom druge četvrtine i tako se ravanširao Slovencima za nedavni poraz. Crveno-beli su taj period igre dobili sa ubedljivih 17:3, pred drugi deo meča imali su prednost od 21 poena, nisu dozvolili gostima do kraja da se vrate u meč, pa su rutinskom igrom priveli meč kraju. Zažalili su Slovenci zbog pobede nad Zvezdom u Superkupu ABA lige!

Crveno-bele je do pobede predvodio Lorenco Braun, koji je imao dabl-dabl učinak 18 poena i 10 asistencija, Dobrić je dodao 13, Gist 11 poena, dok je Faje sa 10 takođe bio dvocifren. S druge strane, u ekipi Primorske Heris je sa 17 postignutih poena bio najefikasniji.

Zvezda je krenula silovito, povela 6:0, ali su se Slovenci brzo vratili u meč. Međutim, samo dok se nije razigrao Lorenco Beaun. Bio je u naletu Zvezdin Amerikanac pa je domaćin posle prvih 10 minuta vodio 28:21. Jedni i drugi su napravili veliki broj faulova u ovom delu igre, a gosti su zahvaljujući poenima sa linije za slobodna bacanja i držali priključak.

Međutim, sve se promenilo tokom drugih 10 minuta igre. Crveno-beli su u drugoj četvrtini nastavili gde su stali u prvoj. Serijom 10:2 došli su do vođstva od 15 poena sredinom deonice - 38:23. Nastavili su u istom ritmu da lome rivale, koji su u drugoj četvrtini postigli samo tri poena, pa je šampion pred drugo poluvreme imao 21 poen viška, vodio je 45:24.

Nastavili su da bez milosti gaze goste, pljuštale su trojke, atraktivni poeni, blokade...pa je Zvezda imala i 36 poena više. Međutim, malo su se opustili domaćini u finišu četvrtine, pa su Slovenci serijom 7:0 spustili zaostatak na 24 poena. Iako je to bila nedostižna prednost, Tomić nije bio zadovoljan, tražio je od pulena ozbiljan pristup do kraja meča. To su i radili, pa je na kraju bilo - 90:64.

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Igor Dragojević, Dragan Porobić, Gordan Terlević

CRVENA ZVEZDA:  D. Braun, Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Odžo.

PRIMORSKA: Ciani, Holt, Hrovat, Nemanič, Heris, Čakarun,B arič, Kosi, Lazić, Marinković, Hodžić, Kuridža, Dimec, Šiško, Vinčina.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezda 90:64

38. minut - Novi poeni Brauna za prednost šampiona od 88:62. Davno je ovaj meč gotov, samo je pitanje kojim rezultatom

37. minut - Tehnička Milanu Tomiću, treneru Zvezde. Ovo je druga tehnička Zvezdinoj klupi.

36. minut - Još malo atraktivnih poena, Dobrić zakucava i vodi Zvezdu na 84:55.

35. minut - Poeni Dobrića za "+27" - 82:55.

34. minut - Hodžić je vezao dve trojke, s druge strane za Zvezdu je poentirao Dženkins. Domaćin vodi 80:54

33. minut - Heris pravi ličnu, a Dobrić ide na liniju za slobodna bacanja.

31. minut - Dobrić trojkom otvara poslednju četvrtinu.

Treća četvrtina

30. minut - Poeni Odža posle tajm-auta. Promorska sada postiže poene na kraju treće četvrtine, a Zvezda pred poslednjih 10 minuta vodi 73:48.

29. minut - Posle dobre igre gostiju i serije od 7:0 Tomić traži tajm-aut.

28. minut - Sada atraktivan poen Slovenaca, gosti ubacuju i trojku preko Herisa i prilaze na 68:44. Posle dobre igre gostiju i serije od 7:0 Tomić traži tajm-aut.

26. minut - Lorenco Braun nastavlja da zatrpava koš gostiju, s druge strane Marinković zakucava na asistenciju Šiška. Ali, Zvezda ima nedostižno vođstvo - 68:37.

24. minut - Prvi poeni Primorske posle četiri minuta igre. Novi poeni Gista, Zvezda vodi 64:29.

24. minut - Prvo sjajna rampa Lorenca Brauna, pa dve vezane trojke Zvezde, Lazića i Brauna. Zvezda vodi 60:24.

22. minut - Uuuuu...Spektakularno zakucavanje Džejmsa Gista nakon dodavanja Lorenca Brauna. Zvezda ima 30 poena viška, a Slovenci traže tajm-aut.

22. minut - Lorenco Braun ubacuje nove poene i vodi domaćine na 52:24.

21. minut - Poeni Gista na startu treće četvrtine, a potom Lorenco Braun postiže 2+1. Vode Zvezdu na 50:24.

Druga četvrtina

20. minut - Zvezda posle prvog poluvremena vodi 45:24.

19. minut - Nastavlja Zvezde da lomi nemoćne goste, Faje ubacuje četiri vezana poena. Zvezda ide na 45:24. Najveća prednost crveno-belih "+21"!

18. minut - Lazić sada vodi Zvezdu na 41:23. Neko je na klupi Zvezde dobio tehničku grešku, pa gosti sa linije za slobodna bacanja prekidaju seriju Zvezde od 13:2.

17. minut - Perperoglu ne postiže trojku, skok Fajea, koji opet ide na liniju za slobodna bacanja. Prvo je promašio , drugi put precizniji - 39:23. Primorska i dalje na samo dva poena u ovoj četvrtini.

16. minut - Raste prednost Zvezde, Perperoglu pogađa trojku za ubedljivo vođstvo 38:23.Gosti traže tajm-aut.

15. minut - Čović je izbori napad, ali faul prave gosti, pa Gist ide na liniju za slobodna bacanja.  Realizovao je jedan od dva bacanja, Zvezda vodi 35:23.

14. minut - Samo dva poena Primorske posle četiri minuta igre u drugoj četvrtini. Gist sa linije za slobodna bacanja donosi Zvezdi 11 poena prednosti - 34:23.

13. minut - Perperoglu ne ubacuje za tri poena, ali Dženkins se upisuje, pa pogađa i Čović. Zvezda vodi 32:23.

11. minut - Promašaji Gista i Fajea, s druge strane lazić pogađa iz odbojke i smanjuje rezultat na 28:23.

Prva četvrtina

10. minut - Veliki broj faulova s jedne i drugi strane, Zvezda ima 10, a Primorska 7. Odžo sa penala čuva dvocifreno vođstvo - 28:18. Zvezda posle prvih 10 minuta meča vodi 28:21.

9. minut - Dobrić povećava prednost Zvezde na 20:12, ali Dimec poentira za goste. Lorenco Braun nestaje, ubacuje svoj 11 poen i vodi crveno-bele na dvocifreno vođstvo - 24:14.

8. minut - Bili Beron trojkom vodi Zvezdu na 16:12, a Lorenco povećava vođstvo na 18:12.

7. minut - Odžo siguran sa penala, a onda mu se revanširao Dimec. Drže Slovenci priključak 13:12.

6. minut - Lorenco Braun novim poenima vraća prednost Zvezdi 11:10, gosti ne koriste napad, pa onda promašuju Dobrić i Odžo na drugoj strani.

5. minut - Hvataju gosti priključan psole bojeg početka Zvezde. Nerešeno je 9:9.

4. minut - Zvezda trojkom Lorenca Brauna ide na 9:4. Ali, Primorska preko Hodžića i  Šiška smanjuje minus na 9:7.

3. minut - Gosti prekidaju niz domaćina. Heris postiže prve poene za goste, posle tri minuta košarke, a potom Lazić ne ubacuje za tri poena.

1. minut - Gist postiže prve poene za Zvezdu, a Derik, a potom i Lorenco Braun povećava prednost na 6:0.

19.26 - Duel 1. kola ABA lige između Crvene zvezde i Primorske biće prvi u rekonstruisanoj hali "Aleksandar Nikolić".

19.21 - Ovo će biti drugi meč dve ekipe u kratkom vremenskom periodu nakon Superkupa ABA lige, i trijumfa iskusne slovenačke ekipe.

19.18 -  Dobar dan i dobro došli na blog posvećen praćenju utkamice 1. kola ABA lige Crvene zvezde i Promorkse.