15.11.2019.

21:12

(FOTO) ASVEL UTIŠAO ARENU! Zvezda poražena posle produžetaka, navijači izviždali igrače!

Zvezda je izgubila dobijenu utakmicu. Tako bi u najkraćem moglo da se sažme nastup izabranika Andrije Gavrilovića u osmom kolu Evrolige pred domaćom publikom.

Meč je počeo u veoma sporom ritmu, ali je Zvezda uspela da zahvaljujući raspoloženom Lorencu Braunu održava minimalnu prednost tokom prve četvrtine i posle uvodnih 10 minuta stekne vođstvo od dva poena razlike.

Očajan - Ognjen Dobrić

Prvu osetniju prednost na meču Zvezda je imala u drugoj četvrtini kada je Dejan Davidovac pogodio za plus šest, ali su gosti uzvratili minu-serijom pred odlazak na poluvreme i na odmor se otišli sa četiri poena viška u korist domaćem tima.

Trojka Bilija Berona na startu drugog poluvremena donela je Zvezdi plus devet, ali je Asvel serijom od 8:0 istopio prednost domaćih na samo jedan poen.

Usledili su poeni Ognjena Dobrića, pa je Zvezda u poslednjih 10 minuta ušla sa sedam poena razlike, međutim početak četvrte četvrtine doneo je novu dramu pa se Asvel serijom od 6:0 primakao beogradskom timu.

Ispustili pobedu - košarkaši Zvezde

Zatim je Beronov individualni kvalitet ponovo došao do izražaja. Zvezdin Amerikanac je pogodio nestvarnu trojku za plus sedam, ali je raspoloženi Žan-Šarl odličnom serijom doveo svoj tim do izjednačenja.

Ušlo se u produžetke, koji su više legli gostima iz Francuske. Zvezda je sjajnom reakcijom Davidovca pod košem došla do jednog poena prednosti, ali je Džekiri najpre nagovestio, a zatim i sa linije slobodnih bacanja potvrdio četvrtu pobedu svog tima u gostima.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Beron sa 16 poena, Lorenco Braun je ubacio jedan manje, dok je dvocifreni bio još samo Davidovac sa 11.

Kod gostiju najviše se istakao Žan-Šarl sa 20, Džekiri je imao 18, a Džekson 11.

Šesti poraz iz osam kola nije legao blagonaklono publici u Štark areni koja je izviždala Gavrilovićeve izbranike, koje već za dva dana očekuje duel protiv Partizana u ABA ligi, dok dva dana nakon toga sledi gostovanje u Berlinu ekipi Albe.

CRVENA ZVEZDA - ASVEL 74:72 (16:14, 20:16, 18:15, 13:18, 7:9)

Dvorana: Štark Arena. Sudija: Huan Karlos Garsija.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Braun, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo.

ASVEL: Džekson, Tejlor, Džekiri, Kahudi, Maledon, Lomars, Galiu, Noua, Žan-Šarl, Bako, Lajti, Strazel.

Kraj!

- Džekiri polovičan sa linije slobodnih bacanja - Asvel vodi 74:72.

- Džekiri uzvraća. Asval ponovo vodi - 73:72.

- Davidovac uspeva da ubaci loptu u koš. Zvezda vodi 72:71.

- Žan Šarl donosi Asvelu plus tri dva minuta pre kraja produžetka - 71:68.

Kraj regularnog dela.

- Tejlor maši šut - meč odlazi u produžetke!

- Žan-Šarl pogađa oba slobodna bacanja. Asvel dolazi do izjednačenja - 65:65.

- Novi poeni Žan-Šarla. Asvel stiže Zvezdu na samo dva poena zaostatka - 65:63.

- Trojka Tejlora. Zvezda na plus četiri - 65:61.

- Trojka Žan-Šarla za nadu Asvela. Zvezda vodi 63:58.

Poeni za Asvel

- Majk Odžo koristi oba slobodna bacanja. Zvezda ide na plus osam - 63:55.

- Pogađa Džekiri. Prednost Zvezde je smanjena na 60:55.

- Neverovatna trojka Berona. Zvezda vraća plus sedam s kraja treće četvrtine - 60:53.

- Uzvraća trojkom Beron. Zvezda vodi 57:53.

- Asvel sa serijom od 6:0 dolazi na samo poen zaostatka za Zvezdom - 54:53.

- Džekson oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja. Zvezda vodi 54:51.

Braun u prodoru

III četvrtina

- Poeni Dobrića. Zvezda na kraju treće četvrtine vodi plus sedam - 54:47.

- Džekiri dolazi do poena - Zvezda vodi 52:47.

- Sjajno se snašao Dobrić i pogodio za vođstvo Zvezde od 52:45.

- Lepa akcija Gista i Berona. Zvezda vodi 50:45.

- Maledon dovodi Asvel do izjednačenja, ali Lazić pogađa drugu trojku na meču za novo vođstvo crveno-belih 46:43.

- Asvel dolazi do serije od 8:0. Zvezda vodi samo jedan poen razlike - 41:40.

Slavlje Zvezdinih igrača

- Trojka Berona. Zvezda vodi plus devet - 41:32.

- Dobar pas Brauna i lagani poeni za Simanića. Zvezda vodi 38:32.

Poluvreme

- Džekiri pogađa i dovodi svoj tim na četiri poena zaostatka - 36:32 i ovim rezultatom se otišlo na poluvreme.

- Lajti pogađa trojku. Zvezda 36:30.

- Novi poeni za Brauna. Zvezda vodi sa plus 10 - 36:26.

- Pogađa Braun. Prednost Zvezde raste na 29:21.

Lorenco Braun

- Trojka Davidovca. Zvezda vodi 27:21.

- Sjajan pogodak Lomarsa. Zvezda vodi 24:21.

- Ponovo pogađa Džekson. Asvel smanjuje prednost Zvezde na 20:19.

- Trojka Džeksona. Zvezda vodi 20:17.

- Odličan prodoror Davidovca i poeni uz čeoni liniju. Zvezda vodi 20:14.

- Gist siguran sa linije za slobodna bacanja. Zvezda vodi 18:14.

I četvrtina

- Džejms Gist pogađa u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. Zvezda vodi 16:14.

- Žan-Šarl zakucava i donosi izjednačenje Asvelu - 14:14.

- Lepo se snašao Davidovac. Zvezda vodi 14:12.

Raspoloženi Dejan Davidovac

- Žan-Šarl se odlično snalazi pored Boriše Simanića i košem uz faul donosi izjednačenje Asvelu - 12:12.

- Gosti pogađaju dva plus jedan i smanjuju vođstvo Zvezde na 12:9.

- Pogađa Lorenco Braun. Zvezda vodi 12:6.

- Trojka Lazića iz drugog pokušaja. Zvezda vodi 10:4.

Borbeni Branko Lazić

- Pogađa Lorenco Braun uz dodatno slobodno bacanje. Zvezda vodi 7:4.

- Beron siguran sa linije slobodnih bacanja. Zvezda vodi sa 4:2.

- Zvezda vodi sa 2:0 poenima Bilija Berona nakon asistencije Lorenca Brauna.

18.58 - Poznata je startna petorka Crvene zvezde.

18.48 - Igrači Zvezde izlaze na teren.

18.35 - Poštovani čitaoci, dobro veče i dobro došli na blog posvećen meču između Crvene zvezde i Asvela u 8. kolu Evrolige.

- Zvezda ima svega dve pobede u prethodnih sedam kola i pod imperativnom je da trijumfuje nad gostima koji imaju pozitivan skor.