18:51

SILNA ZVEZDA PREGAZILA MEGU! Raspucani crveno-beli izrešetali "fenjeraša" ABA lige (VIDEO/FOTO)

Zvezdu su predvodili Beron i Dženkins sa 17 poena, 13 je dodao Panter, dok je jedan manje imao Štimac, a dvocifren sa 11 poena bio je i Gist.

Na drugoj strani Peri je izdominirao sa 31 poenom, dok je imao podršku samo Simonovića koji je meč završio sa 18 poena.

Izjednačena igra jednih i drugih vodila se tokom prvih 20 minuta igre. Zvezda je povela 7:3, ali je domaćin uzvratio serijom 7:0 i preokrenuo rezultat. U nastavku je Mega bila u blagoj prednosti, ali je ipak Zvezda dobila prvi deo igre sa 20:18.

Tek što je počela druga četvrtina, Dejan Davidovac je nezgodno doskočio, požalio se na bolove u skočnom zglobu. Zvezda je serijom 8:2 otišla na +7 - 34:27 i vodila do kraja druge četvrtine bez većih problema, mada je Peri propisno mučio goste, pa je Mega nekako držala priključak.

Zvezda je meč rešila tokom treće četvrtine. Crveno-beli su serijom 15:0 pobegli na +21 - 69:48. Lazić i Simanić ubacili su trojke, potom se Beron razigrao, pridružio im se Dženkins, pa su crveno-beli brzo slomili otpor Mege i pred poslednjih 10 minuta igre vodili 82:61.

Crveno-beli su poslednju četvrtinu odigrali rutinski, bez problema su sačuvali dvocifreno vođstvo, nisu dozvolili Megi ni nadu da možda može utakmicu da uvede u neizvesniju završnicu.

Dvorana:"Ranko Žeravica". Sudije: Uroš Obrknežević, Milan Nedović, Matej Špendl.

MEGA BEMAKS: Mišković 2, Peri 31, Atić 6, Marjanović, Ašćerić 4, Simonović 18, Nenadić 8, Cerovina, Brekić, Macura 2, Tanasković 4, Langović, Stanić 3, Mesiček 7.

CRVENA ZVEZDA:  Kuzmić 6, Braun 2, Panter 13, Davidovac 5, Lazić 8, Beron 17, Dobrić 5, Gist 11, Jagodić-Kuridža, Dženkins 17, Simanić 5, Jovanović 2, Štimac 12.

Četvrta četvrtina

40. minut - Brutalna rampa Dobrića za kraj utakmice. Pobeda Zvezde 103:95.

39. minut - Pogađa i Gist, vodi goste na 99:79. Opet Peri, strašna trojka sa devet metara. Ali, džabe. Mega ipak prima 100 poena, Zvezda ide na 101:82.

38. minut - Poeni Berona za navijače, poigravaju se igrači Zvezde za domaćinom. Peri na drugoj strani i dalje sam igra.

37. minut - Novi poeni večeras raspoloženog Dženkinsa, koji vodi svoj tim na 95:74.

36. minut - Trojka Simonovića, prva na meču, pa Štimac uzvraća sa dva poena, dok Simonović pravi faul. Zvezda vodi 93:74.

34. minut - Zvezda poenima Pantera vodi 90:70. Verovatno ćemo videti "stotku".

33. minut - Mega mini serijom prilazi na 85:68, ali malo je to za raspoložene crveno-bele. Štimac pogađa, s druge strane naravno Peri ubacuje 25 poen, ali Mega gubi 70:88. Šakota traži tajm-aut.

31. minut - Treća trojka Dženkinsa na startu poslednje četvrtine, vodi Zvezdu na 84:62.

Treća četvrtina

30. minut - Poeni Štimca, pa Pantera, a pred poslednjih 10 minuta igre Zvezda vodi 81:62.

29. minut - Treća trojka Berona i to uz zvuk serene, deseta za Zvezdu van linije 6.75. Tanasković je poentirao na drugoj strani, ali Zvezda vodi 77:61.

28. minut - Dženkins odgovara drugom trojkom, pa pravu faul, a Atić je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. Novim poenima Dženkins vodi Zvezdu na 74:55.

27. minut - Peri veže šest poena, prekida seriju Zvezde, pa Šakota traži tajm-aut.

26. minut - Poeni Lazića, pa trojka Berona, nastavlja seriju Zvezda (15:0) koja povećava vođstvo na +21 - 69:48.

24. minut - Sjajni Beron se odlično snašao i izvukao loptu iz auta, a onda poentirao i povećao prednost gostiju koji vode - 64:48. Zvezda serijom 10:0 dolazi do +16.

24. minut - Kuzmić drugi put večeras pravi grešku u koracima, Mega promašuje za tri poena, a Simanić pogađa sedmu trojku za Zvezdu koja vodi 62:48. Sada Simanić pravi petu ličnu i kraj utakmice za njega.

23. minut - Druga trojka Lazića, Zvezda ima prvi put dvocifreno vođstvo - 59:48.

22. minut - Trojka Dženkinsa, peta za Zvezdu, ali na koju istom merom momentalno odgovara Peri. Beron ne pogađa za tri, ali Kuzmić to ispravlja i vodi Zvezdu na 56:48.

21. minut - Kuzmić poenita za crveno-bele,a Simanić pravi četvrtu ličnu grešku. Mega plizali na 51:45

Druga četvrtina

20. minut - Panter sa penala vodi crveno-bele na 49:41, a Peri nastavlja da muči goste, sada ide na liniju za slobodna bacanja. Mega prilazi na 49:43, pa je ovim rezultatom završeno prvo poluvreme.

19. minut - Panter siguran sa penala, pa Tanasković pravi faul , a Gist pogađa oba bacanja, Zvezda ide na 47:39.

18. minut - Nenadić trojkom drži Megu u igri, ali i Beron preko ruke ubacuje trojku pa vodi Zvezdu na 43:36. Peri ne staje, novi njegovi poeni i Mega smanjuje na 43:39.

17. minut - Poeni Štimca za +5 - 38:33, a Beron povećava na 40:33 sa linije za slobodna bacanja.

16. minut - Mega odgovara preko Perija, koji potom ubacuje i trojku i topi vođstvo Zvezde 36:33.

15. minut - Uzvraća mega preko Perija , ali poentira i Štimac iz teške situacija raste prednost Zvezde - 34:27.

14. minut - Gist poentira posle asistencije Štimca, a potom Dobrić zakucavanjem vodi Zvezdu na 30:25 i podiže navijače na noge.

13. minut - Loše dodavanje Dženkisa, a Nenadić to kažnjava, koš uz faul. Mega prilazi na 23:24. Panter promašuje za tri poena, Mega je prokockala šansu za kontru, a Dženkins polaže i vodi Zvezdu na 26:23. Milojević traži tajm-aut.

12. minut - Trojka Dobrića, treća trojka Zvezde koja vodi 24:20. Sada Gist pravi faul.

11. minut - Dejan Davidovac je pao na parket i potom odskakutao do klupe, zbog bola u skočnom zglobu. Na prošloj utakmici povredio se Jagodić Kuridža. Zvezda baš nema sreće.

11. minut - Simanić ima već tri faula.

Meč protiv Mege gleda nekadašnji trener Zvezde Dejan Radonjić koji više nije trener Bajerna.

Prva četvrtina

10. minut - Panter poravnava rezultat, potom Dženkins hvata loptu posle skoka, a Davidovac poentira pod faulom. Promašuje sa penala Zvezda vodi 20:18.

8. minut - Dženkins poentira posle promašaja za novo izjednačenje 16:16, a Simonović sa penala ubacuje svoj osmi poena i ponovo vraća vođstvo Megi - 18:16.

7. minut - Davidovac trojkom vraća vođstvo crveno-belima 14:12. Međutim, Mesiček sa penala uzvraća - 14:14.

6. minut - Kuzmić pogađa za dva, pa Davidovac ne ubacuje trojku, ali Beron sa linije za slobodna bacanja posle faula Simonovića smanjuje minus na 12:11.

5. minut - Serija Mege 7:0 i domaćin vodi 10:7.  Zvezda u problemu, Simanić već ima dva faula.

4. minut - Dobra akcija Mege, a Simonović zakucava za 5:7. Domaćin koristi greške Zvezde i dolazi do izjednačenja - 7:7.

3. minut - Simanić vodi Zvezdu na 7:3, pa Beron promašuje trojku i šansu da donese veću prednost crveno-belima.

2. minut - Trojka Lazića za prenost gostiju 5:2. Potom Kuzmić pravi faul, a Peri pogađa jedno slobodno bacanje.

2. minut - Mega prva dolazi do poena preko Simonovića, ali odmah istom merom uzvratio je Braun za izjednačenje 2:2, koji potom promašuje za trin poena!

16.45 - Mega je sa tri osvojene pobede u ovoj sezoni "zakucana" za dno tabele, dok je Crvena zvezda sa 8 pobeda i 6 poraza na poziciji broj sedam.

16.40 - Dobro došli na naš portal i blog posvećen meču između Crvene zvezde i Mege u 15. kolu ABA lige