20.06.2020.

21:14

(VIDEO) ZVEZDA POBEDOM PROSLAVILA TITULU! Usledio je pravi SPEKTAKL! Marakana okupana crveno-belom bojom!

Proleter je odlično otvorio ovaj duel i poveo već na samom startu duela. Mogli su gosti i do drugog gola, međutim, Borjan je u tim trenucima bio siguran na golu aktuelnog srpskog šampiona. Zvezda je sredinom prvog dela došla do 1:1, da bi u finišu prvog poluvremena Gajić postavio i konačnih 2:1! Do kraja meča gosti su imali nekoliko konkretnih napada, ali nisu uspeli da dođu do gola koji bi im doneo bod na Marakani. Zvezda je rutinski sačuvala prednost i pobedom proslavila novu titulu!

(FOTO) TENK DOBIO DRUŠTVO ISPRED MARAKANE! Delije spremile pravo iznenađenje uoči proslave 31. titule!

Crvena zvezda - Proleter 2:1

(Garsija 18, Gajić 37 - Andrejević 6)

Stadion: Rajko Matić.  Sudija: Marko Ivković.

FK Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Jovičić (Sanogo 66), Degenek, Garsija (Radulović 74), Milunović, Nikolić, Rodić, Ben (Ivanić 20), Vukanović (Vulić 74), Pavkov (Tomane 46)

FK Proleter: Petrić, Mitrović, Pejić, Karaklajić (Novaković 68), Mirosavljev, Marjanović, Leandro (Joković 68), Jovanović, Andrejević, Tanasin, Babić (Radinović 46)

KRAJ!

90. minut - Još tri minuta nastavka!

88. minut - Polako kreće slavlje na našem najvećem stadionu!

87. minut - Velika šasna za Zvezdu preko Gajića, ali nije uspeo da glavom sprovede loptu u mrežu Proletera!

83. minut - Sam finiš meča na "Marakani"!

80. minut - Šansu na ovom meču dobio je Seku Sanogo, zimsko pojačanje crveno-belih!

78. minut - Proleter konstanto preti iz kontre, žele da sa "Marakane" odnese makar jedan bod!

70. minut - Zverzda i dalje vodi, sve je spremno za prosalvu nove 31. titule šampiona!

60. minut - Snažan udarac Milunovića iz daljine ali i neprecizan. Ostaje 2:1 u korist crveno-belih!

55. minut - Opao je tempo u drugom poluvremenu! Zvezda i dalje ima minimalnu prednost!

48. minut - Velika šansa za Tomanea, ali je promašio nešto što se teško promašuje!

POLUVREME!

44. minut - Proleter ponvo preti, a Borjan lovi udarac Marjanovića!

37. minut - Preokret na Marakani! Gajić pogađa za 2:1!

35. minut - Uzbudjivo je na "Marakani"! Zvezda polako steže obruč oko gola gostiju, međutim fudbaleri Proletera opasno prete iz kontranapada preko danas agilnog Karaklajića!

26. minut - Odlična igra Proletera danas, a novi opasan udarac ka golu Borjana uputio je Andrejević, međutim, lopta odlazi pored desne stative!

19. minut - Pre gola Crvene zvezde El Fardu Ben morao je van igre zbog povrede, a nedugo zatim Jovanović je sa preko 30 metara topovski šutirao, a Borjan je krajnjim naporima zaustavio taj udarac!

18. minut - Odična akcija crveno-belih koju golom kruniše Mateo Garsija! 1:1!

15. minut - Gužva u kaznenom prostoru Proletera, ali Milunović ne uspeva da dođe do lopte!

10. minut - odlično je Garsija probio po levoj strani, međutim, bez konkretne završnice!

7. minut - Nova prilika za Proleter, ali siguran Borjan! Dobar prodor Marjanovića po desnoj strani...

6. minut - Proleter vodi! Gol Andrejevića nakon odličnog udarca glavom!

4. minut - Početno ispitivanje snaga na obe strane. Proleter preti kontranapadom.

Meč je počeo!

Tekst potpisa

19.00 - Uoči duela na stadion su stigli i pripadnici 63. padobranska elitna jedinica, kao i futsal igrači Crvene zvezde.

17.30 - Sve je spremno za novi spektakl na našem najvećem stadionu! Izabranici Dejana Stankovića će nakon još jedne naporne sezone u svim takmičenjima, kao i u pretodne dve godine i ove sezone prosalviti titulu šampiona naše zemlje. Najvatrenije pristalice crveno-belih priredili su niz iznanenađenja uoči meča sa Proleterom, a samo dan ranije ispred "Marakane" dovežena su i borna kola, čime je tenk dobio društvo pred stadionom Crvene zvezde.