04.10.2020.

19:46

(VIDEO) 10. VEZANI TRIJUMF ZVEZDE! Pao i Napredak! Crveno-beli sada imaju plus 8 u odnosu na Partizan!

Lako je Crvena zevzda stigla do 10. vezanog trijumfa u Superligi Srbije. Pitanje pobednika rešeno je praktinčno nakon prvih devet minuta  meča, kada su Falčineli i Ivanića pogodili mrežu.

Poušavao je Napredak do kraja duela da smanji prednost crveno-belih, ali nisu iskoristili penal u drugom poluvremenu! Na kraju, Ivanićč sa bele tačke matira golmana gostiju za konačnih 3:0!

Sada crveno-beli imaju plus osam u odnosu na Partizan i samdobrom bodovnom razlikom dočekuju večiti derbi 17. oktobra!

Crvena zvezda - Napredak Kruševac 3:0

(Falčineli 1, Ivanić 9, 71)

Stadion: Rajko Mitić     Sudija: Srđan Jovanović

Crvena zvezda: Popović - Gajić, Milunović, Eraković, Gobeljić - Nikolić, Kanga - Ivanić - Gavrić, Katai - Falćineli

Napredak: Ostojić, Milovanović, Marinković, Kostić (Milovanović 22), Mrkić, Milunović, Kočić, Spremo, Stević, Milošev, Rašković

KRAJ!

87. minut - Novi udarac Spiridonovića ka golu gostiju! Tik iznad prečke ide lopta!

84. minut - Sam finiš meča na Marakani, Zvezda rutinski odrađuje posao!

75. minut - Zaprretio je Spiridonović, udarac sa sedam-osam metara, ali pored gola!

71. minut - Drugi gol na ovom meču Mirka Ivanića! Zvezda vodi sa 3:0! Siguran je bio sa bele tačke.

59. minut - Mikić promašuje penal! Pogodio je prečku! Prethodno je Eraković napravio faul za najstrožu kaznu.

53. minut - Veliku šansu promašuje Ivanića! Sjajna asistencija Gavrića prethodno, ali nema gola.

46. minut - Izašli su iz igre Kanga, Katai i Falčineli, a ušli Spiridonović, Ben i Petrović!

Kraj prvog dela!

42. minut - Slobodan udarac je izveo Katai, gađao je sa 18 metara, lopta nije prošla predaleko od stative!

35. minut - Velika prilika za goste! Kočić je šutirao zamalo pored gola!

31. minut - Lep pokušaj Kataija iz daljine! Ostaje 2:0.

26. minut - Imao je Proleter dobru priliku iz sloodnog udarca na 20-ak metara od gola Popovića, ali nema promene rezultata.

22. minut: Prva izmena u Napretku, verovatno je povreda u pitanju: Izašao je Kostić, a ušao Milovanović!

13. minut - Ponovo Zvezda napada, slična akcija, Gajić s leve strane je centrirao, Ivanić ovog puta nije lepo zahvatio loptu.

11. minut - Zvezda nastavlja sa ofanzivnom igrom! Traže priliku za drugi gol!

9.minut - 2:0 vodi Zvezda, Ivanić!

5. minut - Odlična lopta za Falčinelija iza leđa odbrane Napretka, međutim, ofsajd!

1. minut - Tek što je lopta krenula sa centra, Zvezda već vodi! Falčineli pogađa mrežu!