29.10.2020.

21:20

OCENE! Zvezda RAZBUCALA Slovan, ali je jedan igrač pao na testu! Katai i Ben bez konkurencije

Crveno-beli su bili fantastični, pa su i visoke ocene potpuno zaslužene.

Milan Borjan (6,5) - Kapiten Crvene zvezde je imao jednu nesigurnost u 56. minutu koju srećom Česi nisu kaznili. Potom je šest minuta kasnije maestralnom odbranom slobodnog udarca spustio rampu i na taj način "ubio u pojam" goste.

Milan Gajić (7) - Dobru igru tokom celog meča, desni bek je krunisao golom u 49. minutu koji je psihički upropastio goste, koji su tada bili u naletu, pošto su smanjili na 2:1.

Nemanja Milunović (6,5) - Bio je siguran i rivali mu nisu pravili većih problema.

Miloš Degenek (6,5) - Potpuno isto kao i za njegovog prethodnika. Odlično je funkcionisao Zvezdin štoperski tandem.

Milan Rodić (7) - Levi bek crveno-belih imao je odličnu napšadačku rolu. Bio je asistent kod prvog gola, a potom je njegov teledirigovani pas za Ivanića u 22. minutu prethodio i golu za 2:0.

Seku Sanogo (5,5) - Stameni defanzivni vezista je bio krivac za gol Slovana, jer je pogodak pao posle njegova trapave reakcije. Još pola ocene manje je dobio zbog glupo zarađenog žutog kartona u završnici, kada je sve odavno bilo rešeno.

Veljko Nikolić (6) - Verovatno najneprimetniji igrač na terenu. Nije uradio ništa preterano dobro, ali nije ni grešio.

El Fardu Ben (7,5) - Reprezentativac Komorskih Ostrva je sa dva gola načeo Čehe i utabao Zvezdi put ka velikoj evropskoj pobedi. Takođe, bio je i asistent kod poslednjeg gola na meču kada je Falćineli glavom zatresao mrežu.

Mirko Ivanić (6,5) - Ofanzivni vezista crveno-belih je namestio gol za 2:0, ali je imao i jedan veliki promašaj u finišu prvog dela.

Aleksandar Katai (7,5) - Prosipao je Katai magiju tokom većeg dela meča, a u tom maniru je i smestio loptu u mrežu za 4:1! Ipak, ocena više je izostala zbog zicera koji je upropastio deset minuta pre gola koji je postigao.

Dijego Falćineli (7) - Borio se Italijan, ulazio je u šanse, a na kraju je nagrađen golom za konačnih 5:1.

IZMENE

Marko Gobeljić, od 75. minuta (6) - Nije imao konkretan učinak, ali je na terenu proveo 20 minuta sa sudijskom nadoknadom, pa je red i da bude ocenjen.

Željko Gavrić, od 83. minuta (6,5) - Jedan dobar prodor i šut bio je dovoljan da zasluži ocenu.

Njegoš Petrović, od 83. minuta (bez ocene) - Premalo vremena za konkretan učinak.

Radovan Pankov, od 88. minuta (bez ocene) - Premalo vremena za konkretan učinak.

Aleksa Vukanović, od 88. minuta (bez ocene) - Premalo vremena za konkretan učinak.