13.11.2020.

18:30 >> 19:47

(VIDEO) VEČE PUNO PREOKRETA! Zvezda držala Real u šaci, ali Madriđani nose ceo plen iz Beograda!

Velika šteta za sve navijače Crvene zvezde u meču protiv Real Madrida! Malo je nedostajalo da "kralj" padne u "Pioniru", međutim, dobra timska odbrana gostiju u drugom delu donela je prevagu na stranu Madriđana!

Zvezda je odlično odigrala prvo poluvreme, a već na startu imala prednost od 20:8! Međutim, Real se brzo vratio i poveo, ali je Zvezda uzvratila istom merom.

Nakon velikog broja preokreta, gosti su na kraju ipak imali više živaca i iskoristili greške igrača Zvezda, dovoljno za pobedu u "Pioniru" ove večeri!

Crvena zvezda - Real Madrid 67:73 (26:21,16:15.11:23.14:14)

Arena: Hala Aleksandar Nikolić                     Sudije: Hristodulu, Balak, Mogulkoč

Crvena zvezda: O'Brajant, Ročesti, Hol, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Teri.

Real Madrid:Rendolf, Fernandez, Abalde, Kampaco, Laprovitola, Alosen, Dek, Garuba, Kerol, Tavares, Ljulj, Tompkins.

Četvrta četvrtina:

KRAJ! POBEDA REALA!

Lojd dobija nesportsku zbog prigovora!

Zvezda bez poena već skoro četiri minuta! Real ima plus pet na 60 sekundi do kraja duela!

Ali, Tompkins je neumoljiv! Trojkom ponovo donosi prednost svom timu! 70:65 vodi Real Madrid!

Zvezda vodi! Volden polaže loptu  - 65:64 za crveno-bele!

Sredina četvrte deonice! MAdriđana za sada vode sa 64:63!

Ljulj trojkom zaustavlja seriju Zvezde, ali Volden uzvraća! 62:59 za goste!

Majstorija Davidovca! Novi poeni, Real vodi sa 59:57!

Lojd krade loptu i poentira za 55:59!

Treća četvrtina:

Stegla je Zvezda odbranu u finišu treće četvrtine, a poenima Davidovca crveno-beli su u poslednju deonicu ušli sa minusom od šest poena - 59:53! Abalde je pogodio trojku uz zvuk sirene!

Džordan Lojd je novim poenima uspeo da zustavi seriju Reala, da bi novom trojkom Amerikanac spustio minus na svega tri poena - 54:51!

Činilo se da Zvezda drži sve konce meča u svojim rukama, međutim, Real je odma ha startu drugog dela uspeo da novom serijom trojki napravi preokret i sredinom treće deonice povede sa 54:46!

Druga četvrtina:

20. minut- Pogaša Davidovac posle ofanzivnog skoka - 42:36. Gotova je druga deonica!

19. minut - Par loših rešenja u napadu, sa druge strene Garuba i Kampaco pogađaju - 38:34! Ponovo dobra reakcija Madriđana nakon tajm-auta.

18. minut - Pogađa sada Rudi Fernandez za tri poena - 38:30.

16. minut - Ponovo dobra odbrana crveno-belih, O'Brajant sa druge strane poenitra Zvezda na +10 - 37:27!

15. minut - Duop Rit pogađa oba slobodna bacanja - 35:27.

14. minut - Gabrijel dek pogađa uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje - 33:27.

13. minut - Ponovo Real brzo izlazi iz bonusa. Siguran je Volden sa linije penala - 33:24!

11. minut - Pogađa Kerol za tri, ali Lojd vraća na drugoj strani 31:24!

11. minut - Sjajna akcija crveno-belih Lojd beleži deseti poen i ima dodatno slobodno bacanje. Siguran je Lojd, Zvezda vodi 8 razlike - 29:21!

Prva četvrtina:

10. minut - VOLDEEEEEEEEN! Ponovo pogađa za tri poena Kori Volden uz zvuk sirene - 26:21!

9. minut - Tompkins i Kerol pogađaju za tri poena sada je svega dva razlike za crveno-bele - 21:19!

7. minut - Obradović nije mogao da se iskontroliše nakon sumnjivih sudijskih odluka, te mu je Hristodulu dao tehničku - 21:13!

6. minut - Sada i Volden sa devet metara cepa mrežicu - 21:8!

6. minut - LOOOOOOOOJD! Cepa mrežicu Lojd sa devet metara - 16:5!

5. minut - Sada pogađa i Lengston Hol, Real je ispunio bonus i gubi 8 razlike - 13:5! Laso traži tajm-aut!

4. minut - LOOOOJD! Pet vezanih poena za Džordana Lojda - 11:5!

3. minut - Ponovo precizan Kuzmić, a onda i Duop Rit. Dobar početak Zvezde - 6:2!

1. minut - Tavares je faulirao Kuzmića, a Zvezdin centar bio je siguran sa linije penala - 2:0!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad za Crvenu zvezdu.

18:37 - Evropska košarkaška javnost sa nestrpljenjem očekuje sudar Džordana Lojda i Fakunda Kampaca, duel dvojice bekova koji su najvažniji šrafovi u svojim timovima.

18:30 - Dobrodošli na lajv prenos utakmice osmog kola Evrolige između košarkaša Crvene zvezde i Real Madrida. Sve detalje sa današnjeg meča možete pratiti uz portal Informer.rs!