03.12.2020.

19:20 >> 22:17

(VIDEO) PORAZ ZVEZDE U TRILER ZAVRŠNICI! Crveno-beli ponovo katastrofalno odigrali u finišu!

Imali su lepu priliku košarkaši Crvene zvezde da upišu novu evroligašku pobedu na gostovanju protiv Makabija, ali je Elajdža Brajant sa tri trojke u finišu meča prelomio u korist Makabija 81:76 (23:20, 18:18, 15:17, 25:21).

Dobro je Crvena  zvezda otvorila meč protiv Makabija, ali su i Izraelci vrlo brzo ušli u ritam. Makabi je uspeo da okrene rezultat u svoju korist pred kraj deonice, ali je Zvezda uspela da poravna, ipak, Vilbekin je pogodio trojku preko tri ruke, te je domaćin na prvu pauzu otišao sa tri poena prednosti - 23:20.

U drguoj četvrtini identična stvar, Makabi je bio bolji u prvih pet minuta, dok je Zvezda bila bolja u nastavku. Izuzetno motivisan večeras bio je Dejan Davidovac koji je u periodima loše igra vukao crveno-bele.

Na startu treće četvrtine loša igra crveno-belih i Makabi je posle samo tri minuta bio na deset poena prednosti. Uspeo je Davidovac ponovo da trgne svoju ekipu i da meč uvede u egal. Imala je Zvezda dobru šansu za novi skalp na strani, ali je Elajdža Brajant pogodio tri trojke u finišu meča i tako osigurao pobedu svom timu!

Makabi Tel Aviv - Crvena zvezda 81:76 (23:20, 18:18, 15:17, 25:21)

Arena: Menora Mivtačim                  Sudije: Hierzuelo, Roča, Lavrukin

Makabi: Brajant, Vilbekin, Džons, Kalojaro, Hanter, Koen, Kaspi, Dorsi, Dibartolomeo, Blajzer, Bender, Žižić.

Crvena zvezda: Ročesti, O'Brajant, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Teri.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

Utakmica je gotova - 81:76, novi poraz Crvene zvezde u Evroligi!

40. minut - Pogađa Lojd, a potom i brz faul nad Vilbekinom - 79:73!

40. minut - Promašaj O'Brajanta za tri poena, Elajdža Brajant pogađa za kraj - 78:71!

38. minut - Dve trojke za Elajdžu Brajanta i Makabi odlazi na pet poena prednosti - 75:70!

36. minut - TERI! Fantastično zakucavanje Zvezdinog centra - 69:70!

35. minut - Rezultatska klackalica u Tel Avivu, smenjuju se ekipe u vođstvima - 67:68!

33. minut - Rasplamsala se borba, pogađaju i jedni i drugi! Sada je Jagodić-Kuridža "zidao" do koša i lako poentirao - 62:62!

31. minut - Posle mnogo vremena Crvena zvezda ponovo vodi, Lojd pogađa još jednu trojku - 56:58!

Treća četvrtina:

30. minut - Gotova je treća deonica, uspela je Zvezda da se trgne i vrati na pola koša prednosti - 56:55!

29. minut - Dve vezane trojke za Džordana Lojda, Zvezda na -1!

28. minut - Ponovo pogađa Džoni O'Brajant, a potom i dobra odbrana Lojda - 52:47!

27. minut - Upisao je O'Brajant četiri vezana poena, nakon toga i Davidovac pogađa i osmo slobodno bacanja na ovom meču - 52:45!

26. minut - Samo jedan poen crveno-belih u drugom poluvremenu i to sa linije penala - 52:39!

24. minut - Izgubljena lopta za crveno-bele, Hanter zakucava u kontri! Obradović uzima još jedan tajm-aut!

23. minut - Serija 7:0 za Makabi na startu drugog poluvremena i maksimalnih +10!

Druga četvrtina:

20. minut - Razigrale su se obe ekipe pred odlazak na odmor, pogodio je Džons trojku za Makabi, a Duop Rit vraća za crveno-bele - 41:38! Gotova je druga četvrtina!

20. minut - Fauliran je Džordan Lojd, pogodio je oba bacanja, Zvezda uhvatila priključak - 38:35!

18. minut - Koristi Dejan Davidovac ponovo visinsku prednost u odnosu na Brajanta, ponovo ga je američki plejmejker faulira, a rođeni Zrenjaninac bio je siguran oba puta - 33:29!

17. minut - Ponovo Davidovac, ovoga puta sa linije penala je bio siguran - 31:27!

15. minut - Kreirao je sebi poziciju Dejan Davidovac sa niskog posta i lepo pogodio - 31:25!

13. minut - Serija 6:0 za Makabi, Saša Obradović traži tajm-aut - 29:22!

11. minut - Otvara Lojd lepim polaganjem drugu deonicu - 23:22!

Prva četvrtina:

10. minut - Pogodio je Lojd na kraju prve četvrtine, ali je Skoti Vilbekin pogodio preko tri igrača trojku - 23:20!

10. minut - Ispala je lopta Tajleru Dorsiju, ali je sjajni Amerikanac ipak pogodio, Makabi vodi - 20:18!

9. minut - Još jedna loša odbrana Terija, besan je Obradović na njega, Hanter polovičan sa linije penala - 18:18!

7. minut - Tri loše odbrane Emanuela Terija, Otelo Hanter upisuje šest vezanih poena - 15:16!

5. minut - Zvezda odlazi na sedam poena prednosti posle poena Jagodića-Kuridže - 9:16!

4. minut - Trojka za Dejana Davidovca, potom i poeni sa slobodnih bacanja  - 9:14!

3. minut - Serija 4:0 za Makabi, ali posle sjajnog prodora pogađa Džordan Lojd - 7:9.

2. minut - Trojka za Skotija VIlbekina, sa druge strane pogađa Kori Volden - 3:7.

1. minut - Dobra odbrana crveno-belih, poentira Jagodić-Kuridža u kontri - 0:5!

1. minut - Utakmica je počela! Kuzmić pogađa uz faul Žižića, Zvezda vodi 0:3!

19:20 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 12. kola Evrolige između domaćeg Makabija iz Tel Aviva i beogradske Crvene zvezde. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!