22.01.2021.

16:49

POKER ZVEZDE U TURSKOJ! Crveno-beli pregazili Poljake! Stankovića boli glava zbog povrede stranca /VIDEO/

Šampion Srbije je do pobede stigao potpuno zasluženo, jer je tokom svih 90 minuta imao inicijativu i kontrolu nad igrom. Međutim, Dejana Stankovića može da zabrine detalj iz 20. minuta kada je Aksel Bakajoko morao da napusti igru, verovatno zbog povrede.

Crveno-beli su do pobede došli zahvaljujući golovima Mirka Ivanića, Dijega Falćinelija koji je postigao dva i Milana Pavkova.

Zvezda je povela u 34. minutu, kada je Mirko Ivanić ostao usamljen na drugoj stativi posle kornera koji je izveo Ben i bez većih poteškoća je smestio loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije je Dijego Falćineli udvostručio prednost crveno-belih udarcem kojim je "skinuo paučinu" iz rašlji Šromnikovog gola.

Igrao se 58. minut kada je Falćineli još jednom zatresao mrežu Poljaka posle sjajne akcije Gajića, Ivnaića i Rodića.

Konačan rezultat je u 73. minutu postavio Milan Pavkov posle lepog proigravanja Veljka Nikolića.

Crvena zvezda - Slask 4:0 (2:0)

/Ivanić 34, Falćineli 44, 58, Pavkov 73/

CRVENA ZVEZDA: Borjan (od 59. Popović) - Gajić (od 59. Srnić), Pankov (od 59. Eraković), Degenek (od 59. Milunović), Rodić (od 59. Gobeljić) – Sanogo (od 59. Odada), Kanga (od 59. Petrović), Ivanić (od 59. Nikolić) – Ben (od 59. Vukanović), Bakajoko (od 20. Gavrić) (od 76. Krstović), Falćineli (od 59. Pavkov).

SLASK: Šromnik, Janasik, Puerto, Tamas, Stiglec, Palaševski, Sobota, Prašelik, Zila, Pavlovski, Eksposito.

U prvom poluvremenu su, osim golova Zvezde, oba tima imala po još jendu šansu pri rezultatu 0:0. Prvo je Falćineli glavom iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana Slaska, a potom je Milan Borjan dobro reagovao.

Na startu drugog dela je Gavrić promašio pravi zicer, a posle nova dva Zvezdina gola više nije bilo stoprocentnih prilika.

U nastavku možete videti pogledati snimak celog meča.