07.02.2021.

12:00 >> 14:36

REVIJA LEPIH GOLOVA U NOVOM PAZARU! Zvezda pobedom počela prolećni deo sezone /VIDEO/

Šampion Srbije je slavio golovima Milana Rodića, Milana Pavkova i Mirka Ivanića, dok je jedini pogodak za domaći tim postigao Abdulaje Sise.

Crveno-beli su poveli na samom startu meča, pošto je Rodić već u drugom minutu posle kornera koji je izveo El Fardu Ben najbolje reagovao u kaznenom prostoru domaćina i poslao je loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije su gosti tražili penal pošto je lopta u ruku pogodila Vahida Zimonjića, ali je Danilo Grujić ostao nem. Do kraja poluvremena su crveno-beli još jednom tražili penal, kada je Ivanić oboren u šesnaestercu, ali opet nije bilo najstrože kazne.

Drugo poluvreme je golom otvorio Milan Pavkov koji je u 52. minutu udvostručio prednost beogradskog tima posle dobrog prodora Ivanića. Međutim, pet minuta kasnije je Sise fenomenalnim udarcem glavom smanjio na 2:1.

Ipak, Pazarci nisu imali snage da se totalno vrate u meč, pa je konačan rezultat postavio Mirko Ivanić sjajnim golom iz voleja sa 20 metara u 76. minutu susreta.

Ovom pobedom Crvena zvezda se ponovo vratila na 'plus devet' u odnosu na Partizan, dok su Pazarci ostali prvi iznad crte koja označava zonu ispadanja.

Novi Pazar - Crvena zvezda 1:3 (0:1)

/Sise 57 - Rodić 2, Pavkov 52, Ivanić 76/

STADION: Gradski stadion (Novi Pazar)

SUDIJA: Danilo Grujić

NOVI PAZAR: Drobnjak - Zimonjić, Trtovac, Kojić, Vlajković - Islamović, Sise (od 74. Delimeđac) - Stoiljković (od 85. Gigić), Mijić (od 85. Hadžibulić), Tomić - Aganspahić (od 68. Drgautinović). Trener: Radoslav Batak.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo (od 46. Petrović), Nikolić (od 73. Kanga) - Ben, Ivanić (od 79. Degenek), Gavrić (od 46. Vukanović) - Pavkov (od 89. Krstović). Trener: Dejan Stanković.

Kraj meča! Crvena zvezda je slavila rezultatom 3:1!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

89. minut - Nikola Krstović menja Pavkova.

88. minut - Šutirao je Ben, ali preko gola.

81. minut - Žuti karton je zaradio Njegoš Petrović.

79. minut - Iz igre izlazi upravo Ivanić, a menja ga Degenek.

76. minut - GOOOOL! Mirko Ivanić daje gol za 3:1! Bivši reprezentativac Crne Gore je postigao svoj osmi gol u Superligi ove sezone iz voleja sa 20 metara!

74. minut - Sise je ustupio svoje mesto Delimeđcu.

73. minut - Gelor Kanga menja Veljka Nikolića.

66. minut - Opasan kontranapad Novog Pazara je osujetio Rodić dobrom intervencijom.

Milan Rodić

57. minut - GOOOOL! Novi Pazar smanjuje na 2:1! Abdulaje Sise je prepolovio prednost Crvene zvezde sjajnim udarcem glavom posle centaršuta Tomića.

52. minut - GOOOOOL! Milan Pavkov udvostručuje prednost Zvezde! Mirko Ivanić je bio u odličnom prodoru, Pavkov je izbegao ofsajd zamku i loptu koja je nehotice stigla do njega je poslao u mrežu.

50. minut - Milan Rodić je šutirao glavom, ali nema drugog gola za levog beka.

Počinje drugo poluvreme! U igri su Aleksa Vukanović i Njegoš Petrović umesto Željka Gavrića i Sekua Sanoga.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi rezultatom 1:0!

45. minut - Seku Sanogo dobija žuti karton zbog oštrog faula nad Siseom.

44. minut - Miloš Mijić je promešao odbrnau Zvezde, ali je potom šutirao preko gola.

43. minut - Izvanredna intervencija golmana Novog Pazara Marka Drobnjaka. Štoper domaćina Jovo Kojić je nespretno intervenisao i uputio loptu ka svom golu, ali je Drobnjak sjajnom paradom sprečio gol.

42. minut - Abdulaje Sise dobija žuti karton zbog povlačenja Ivanića.

41. minut - Mijić je opasno šutirao, ali je Borjan bio priseban.

38. minut - Ponovo je Zvezda tražila penal! Trtovac je oborio Ivanića u šesnaestercu, ali je Danilo Grujić ponovo ostao nem.

36. minut - Imao je dobru šansu Pankov posle kornera koji je izveo Gavrić, ali nije uspeo da zatrese mrežu Pazara.

32. minut - Pokušao je Pavkov sa 20-ak metara, ali lopta odlazi van okvira gola.

30. minut - Obrukao se Gavrić! Bio je u odličnoj poziciji, ali je lopta posle njegovog šuta otišla bliže korner zastavici nego golu.

Željko Gavrić

29. minut - Kapiten domaćina Jasmin Trtovac dobija žuti karton.

28. minut - Sead Islamović je šutirao posle kornera, ali je Borjan bio siguran.

21. minut - Dobar napad Pazaraca, pokušao je Tomić iz voleja, ali veoma loše.

15. minut - Nastavili su meč i Trtovac i Rodić.

13. minut - Oštro je Trtovac startovao nad Rodićem i obojici se ukazuje pomoć.

11. minut - Mirko Ivanić je šutirao sa distance, ali neprecizno.

Mirko Ivanić

8. minut - Žuti karton dobija mladi Željko Gavrić zbog simuliranja.

5. minut - Igrači Zvezde su tražili penal nakon što je Zimonjić igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je Danilo Grujić samo odmahnuo rukom.

2. minut - GOOOOL! Crvena zvezda vodi! Milan Rodić je zatresao mrežu domaćina posle kornera koji je izveo El Fardu Ben!

Utakmica je počela

12.45 - Do početka utakmice ostalo je još 15 minuta i polako se sve sprema za start prolećnog dela sezone u Novom Pazaru.

12.11 - Pojavili su se sastavi, a Dejan Stanković je priredio veliko iznenađenje Bataku pošto će od prvog minuta igrati, na jesen zaboravljeni, Milan Pavkov.

Milan Pavkov

U nastavku pogledajte kompletnu startnu postavu Zvezde.

Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo, Nikolić - Ben, Ivanić, Gavrić - Pavkov.

Na klupi za rezerve ostali su Popović, Degenek, Eraković, Gobeljić, Petrović, Kanga, Srnić, Vukanović, Falćineli i Krstović.

Sa druge strane, Radoslav Batak je šansu ukazao sledećim igračima.

Drobnjak - Zimonjić, Trtovac, Kojić, Vlajković - Islamović, Sise - Stoiljković, Mijić, Tomić - Aganspahić.

Šansu sa klupe će čekati Rnić, Vukajlović, Delimeđac, Marinković, Dragutinović, Hadžibulić, Nikčević, Pajović, Gigić, Pešukić i Kovačević.

12.05 - Dok čekamo sastave, idealan je trenutak da se podsetite šta su uoči utakmice izjavili treneri Dejan Stanković i Radoslav Batak.

Ne sme da bude opuštanja, to je nešto o čemu pričamo od kada smo se okupili, od prvog dana priprema, kako pred Kipar, tako i pred Tursku. Svaki dan smo baš zbog toga radili toliko jako i dobro, ne želimo da prepustimo ništa slučaju. Krećemo od nule, ništa nismo uradili, tako gledamo na stvari. Za nas kao da sad počinje prvenstvo i sa tim razmišljanjem ćemo ulaziti u svaku utakmicu - rekao je Stanković.

Zvezda nema mnogo nedostataka, ali znamo šta nam je cilj i daćemo sve od sebe. Dobro funkcionišu, a Dejan Stanković je sve to lepo osmislio i postavio. Aktuelni šampion nije primio gol u pripremnim utakmicama, ali zadovoljan sam kako je u tom periodu izgledao i moj tim - istakao je Batak.

12.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Novi Pazar - Crvena zvezda.