13.02.2021.

15:03 >> 17:33

IVANIĆ DONEO POBEDU ZVEZDI! Šampion se provukao u Nišu /VIDEO/

Pobedu crveno-belima doneo je Mirko Ivanić golom u 27. minutu.

Zvezda je u prvom delu bila bolji rival i zasluženo je imala gol prednosti posle 45 minuta igre.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Ivanić posle kornera, kada je iskoristio kiks i lošu intervenciju Borivoja Ristića.

Međutim, u drugom poluvremenu je Radnički sve vreme opsedao gol Milana Borjana, pogodio prečku, a zatim stvorio još nekoliko dobrih šansi. Ipak, sreća je bila na strani šampiona Srbije koji se provukao na "Čairu".

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:1)

Strelci: Ivanić 27

Stadion: Čair. Sudija: Novak Simović

RADNIČKI (4-2-3-1): B. Ristić – Aksentijević, Stevnović, Bjeličić, Đuričin (od 46. P. Ristić), Mitrović (od 46. F. Marković), Kovačević, Ćirković, Petrović, Pantelić, Đuričković.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Eraković (od 59. Gobeljić) – Sanogo – Ben (od 83. Rodić), Kanga (od 63. Srnić), Ivanić, Gavrić (od 46. Vukanović) – Pavkov (od 83. Falko).

Drugo poluvreme

Kraj! Crvena zvezda je pobedila sa 1:0!

90+3. minut - Trener Radničkog Vladimir Gaćinović dobija crveni karton zbog rasprave sa sudijom Simovićem.

90. minut - Sudija Novak Simović je meč produžio za tri minuta.

87. minut - Igrači se klizaju kao Bambi na ledu.

84. minut - Novu veliku šansu imao je Radnički, ali je Filip Marković izblokiran.

83. minut - Filipo Falko i Milan Rodić menjaju Pavkova i Bena.

74. minut - Žuti karton za Milana Pavkova.

72. minut - Novi pokušaj Đuričkovića, ali ponovo pored gola.

67. minut - Opasna situacija pred golom Radničkog koju je kreirao Ivanić, ali ništa od novog gola za Zvezdinog kreativca.

66. minut - Dušan Pantelić dobija žuti karton zbog prigovora posle faula nad Benom.

63. minut - Slavoljub Srnić ponovo debituje za ZVezdu, zamenio je Kangu.

61. minut - Kovačević je šutirao, ali je Borjan bio siguran.

59. minut - Marko Gobeljić je zamenio Strahinju Erakovića.

55. minut - Trese se prečka Borjanovog gola! Nikola Aksentijević je umalo doneo izjednačenje Nišlijama.

53. minut - Prvi pokušaj da postigne gol u drugom delu bio je delo Petra Đuričkovića, ali nije bio precizan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a Dejan Stanković je na teren poslao Aleksu Vukanovića umesto Željka Gavrića. Sa druge strane, Filip Marković i Petar Ristić su zamenili Stefana Mitrovića i Ognjena Đuričina.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Crvena zvezda vodi na "Čairu" minimalnim rezultatom, a jedini gol je postigao Mirko Ivanić u 27. minutu.

45. minut - Igraće se još 120 sekundi u prvom delu meča.

42. minut - Mirniji period igre u Nišu.

34. minut - Petar Đuričković je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla pored gola Milana Borjana.

29. minut - Veliku priliku propušta Željko Gavrić kome je golman Ristić skinuo zicer u situaciji jedan na jedan.

27. minut - GOOOOOOL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Mirko Ivanić! Posle kornera su u duelu bili Pavkov i golman domaćina Ristić koji je zakačio loptu, a na drugoj stativi je loptu glavom u mrežu smestio Ivanić.

25. minut - Sjajan pokušaj Milana Gajića, ali je Ristić odlično intervenisao!

20. minut - Pokušao je Ben iz slobodnog udarca, ali  do živog zida, nema promene rezultata.

19. minut - Uuuu sudar glavama Erakovića i Mitrovića, biće sve u redu.

16. minut - Druga dobra situacija za Bena, ali sada šalje loptu preko gola.

14. minut - Pavkov je bio u dobroj šansi, ali još jedna odlična odbrana Ristića, korner za goste.

12. minut - Pokušaj Mirka Ivanića. Nije to bilo toliko opasno kao u prethodnoj situaciji.

10. minut - Šansa za Bena. Poslao mu je glavom loptu Kanga, Ben je izbio sam pred Ristića, ali golman Nišlija Ristić sjajno brani.

8. minut - Pantelić je izveo slobodan udarac, ali lako su se odbranili crveno-beli.

7. minut - Teški uslovi za igru, igrači se klizaju na terenu.

6. minut - Korner za Zvezdu. Ništa od prilike crveno-belih da zaprete iz prekida.

3. minut - Zvezda je sada morala ovo mnogo bolje da odradi. Opasnost pred golom Nišlija, ali gosti vrlo loši u završnici pa ostaje 0:0. Ben je bio u dobroj situaciji posle duge akcije i asistencije Ivanića, ali...

2. minut - Spetljali su se crveno-beli pred golom Nišlija, Kanga je poklonio domaćinu loptu, ništa od ove šanse Radničkog da iz kontre zapreti lideru.

1. minut - Počela je utakmica u Nišu, kasnila je nekoliko minuta!

- Nisu sjajni uslovi za igru. Temperatura je u debelom minusu, dok je teren u Nišu taleđen.

- Teren nije baš u idealnom stanju! Bilo je obilnih padavina prethodnih dana, sada je temperatura ispod nule.

Ovo su dan pred meč navijači pripredili crveno-belima.

15.00 - Pored izostanka Nikolića, Petrovića i Falčinelija, na klupi je i Milan Rodić, kako bi što spremni bio za duel sa  Milanom u Ligi Evrope.

14.50 - Dobro doščli na blog Inrormera, pratićemo uživio meč sa Čaira između Radničkog i Crvene zvezde u 21. kolu Superlige Srbije.