18.02.2021.

16:15 >> 20:58

LUD MEČ NA MARAKANI! Pavkov u nadoknadi spasao Zvezdu /VIDEO/

"Rosoneri" su u dva navrata imali prednost, ali je na kraju Crvena zvezda hrabrom igrom potpuno zasluženo izbegla poraz.

Utakmica je počela golom Semua Kastiljeha u šestom minutu, ali je on poništen zbog ofsajda. Već u 12. je mrežu Milana borjana zatresao i Teo Ernandez, ali je i taj gol poništen zbog igranja rukom.

Posle toga se Zvezda oslobodila, zaigrala bolje, ali je u završnici prvog poluvremena Radovan Pankov nesrećno zatresao mrežu svog tima, pa je Milan na odmor otišao sa golom prednosti.

Međutim, u sedmom minutu nastavka je Gelor Kanga sa bele tačke poravnao rezultat, nakon što je Alesio Romanjoli rukom izblokirao šut Dijega Falćinelija.

Ipak, posle sat vremena igre, Pankov je u kaznenom prostoru srušio Tea Ernandeza, a Francuz je iz penala matirao Borjana.

Zvezdi je situacija dodatno otežana u 77. minutu kada je Milan Rodić dobio drugi žuti karton, pa je ekipa Dejana Stankovića u završnici morala da igra sa igračem manje.

Na kraju, u trećem minutu sudijske nadoknade je već višenu pobedu favorizovanim Italijanima ukrao Milan Pavkov sjajnim udarcem glavom posle kornera Kange.

Crvena zvezda - Milan 2:2 (0:1)

/Kanga 52p, Pavkov 90+3 - Pankov 42ag, Ernandez 61p/

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Tasos Sidiropulos (Grčka)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić (od 74. Gajić), Kanga, Petrović (od 80. Sanogo), Rodić - Ben (od 62. Falko), Ivanić (od 80. Bakajoko) - Falćineli (od 80. Pavkov). Trener: Dejan Stanković.

MILAN: Đ. Donaruma - Kalulu, Tomori, Romanjoli, Ernandez (od 78. Dalot) - Krunić, Benaser (od 39. Tonali), Meite - Kastiljeho, Mandžukić (od 82. Čalhanoglu), Rebić (od 46. Leao). Trener: Stefano Pioli.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 2:2!

90+3. minut - GOOOOOOOOOL! Milan Pavkov! Centarfor Crvene zvezde je posle kornera smestio loptu u mrežu Donarume.

90+2. minut - Zvezda napada, ali ponovo samo korner.

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

88. minut - Bakajoko je šutirao, ali je izblokiran, pa je Zvezda dobila samo korner.

85. minut - Šutirao je Tonali sa 20-ak metara, ali pravo u Borjana.

82. minut - Baš Mandžukić izlazi iz igre, a menja ga Čalhanoglu. U nastavku Meite pokušava glavom, ali Borjan dobro brnai.

81. minut - Kanga i Mandžukić u raspravi, nakon što su se "zakačili".

80. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. Bakajoko, Pavkov i Sanogo menjaju Ivanića, Falćinelija i Petrovića.

78. minut - Diogo Dalot menja Tea Ernandeza.

77. minut - Crvena zvezda ostaje sa igračem manje! Milan Rodić dobija drugi žuti Karton!

74. minut - Milan Gajić menja Marka Gobeljića.

71. minut - Žuti karton za Mandžukića zbog udaranja laktom Milana Rodića.

67. minut - Borjan na visini zadatka! Šutirao je Kastiljeho posle prodora Leaa, ali je kapiten Crvene zvezde dobro intervenisao.

62. minut - Filipo Falko je zamenio Bena.

61. minut - GOL! Milan ponovo vodi! Teo Ernandez je zatresao mrežu!

59. minut - Penal za Milan! Pankov je srušio Tea Ernandeza i Sidiropulos je pokazao na belu tačku.

57. minut - Milan Rodić dobija žuti karton zbog oštrog starta nad Tonalijem.

55. minut - Razigrala se Zvezda. Falćineli je proigrao Kangu, ali je ovaj šutnuo pored gola.

54. minut - Žuti karton dobio je Milunović zbog faula nad Krunićem.

52. minut - GOOOOOOOOL! Kanga je bio precizan! Šutirao je Gabonac u Donarumin desni ugao, Italijan ga je pročitao, ali nije mogao do lopte.

51. minut - Penal za Zvezdu! Falćineli je šutirao, lopta je pogodila Romanjolija u ruku, pa Sidiropulos nije imao dileme. Pritom, kapiten Milana je dobio žuti karton.

48. minut - Opasan napad Zvezde koji je šutem završio Ben, ali je Donaruma odbranio i lopta je završila u korneru.

46. minut - Utakmica je nastavljena, Rafael Leao je zamenio Anta Rebića.

POLUVREME! Milan vodi rezultatom 1:0! Jedini priznat gol pao je u 42. minutu kada je Radovan Pankov smestio loptu iza leđa Milana borjana, a pre toga je na asistenciju VAR-a grčki sudija Tasos Sidiropulos poništio dva pogotka "rosonerima".

Igrači Milana slave gol

45+1. minut - U dobroj šansi je bio Milunović, ali je prebacio gol Milana.

42. minut - AUTOGOL! Milan Pankov je zatresao mrežu Borjana! Kastiljeho je s desne strane ubacio loptu na peterac, a Zvezdin štoper je nesrećno matirao svog kapitena.

39. minut - Sandro Tonali menja Benasera.

38. minut - Ismail Benaser je izgleda završio utakmicu zbog povrede.

34. minut - Dobar napad Zvezde, ali je Falćinelijev pokušaj glavom izblokirao Tomori.

31. minut - Ben šutira "žabicu" iz velike daljine, ali je Donaruma bio siguran.

29. minut - Duel Gobeljića i Ernandeza u Zvezdinom kaznenom prostoru, ali ni govora o penalu.

25. minut - Ponovo je Ivanić zamalo zatresao mrežu "rosonera"! Šutirao je sa distance, ali je Donaruma krajnjim naporima odbio loptu u korner.

Mirko Ivanić u prodoru

22. minut - Sreća na strani Zvezde! Rade Krunić je proigrao Rebića, ali je ovaj šutirao preko gola iz odlične pozicije.

20. minut - Mirko Ivanić je bio u izvanrednoj šansi, ali je Donaruma pokazao klasu i nogom je spasao svoju mrežu.

19. minut - Rade Krunić je ugrozio gol Zvezde, ali je Borjan maestralno odbranio.

14. minut - Pankov je pokušao glavom posle kornera, ali nije bio precizan.

12. minut - Poništen još jedan gol Milana! Ovog puta je Teo Ernandez zatresao mrežu Borjana, ali je zbog igranja rukom on poništen.

9. minut - Šutirao je Rebić sa leve strane, ali je Borjan odbio loptu u korner.

8. minut - Kanga je zapretio "rosonerima" sa distance, ali je Donaruma bio siguran.

6. minut - Poništen gol Milana! Semu Kastiljeho je zatresao mrežu Milana Borjana, ali iz ofsajda!

2. minut - Proklizao je Marko Gobeljić i nezgodno je nagazio. Ipak, sve je u redu s njim.

Utakmica je počela!

18.52 - Igrači oba tima su izašli na teren i sve je spremno za početak.

18.50 - Ostalo je još samo pet minuta do početka, a na "Marakani" se pojavio i Nelson Dida.

18.40 - Inače, "rosoneri" navodno u Beograd nisu došli samo da odigraju meč, već i da počnu pregovore oko kupovine Andrije Radulovića.

18.25 - Ostalo je još pola sata! U nastavku se podsetite startnih postava rivala.

18.20 - Nešto više od pola sata do početka meča, ispred Marakane je gužva veća od očekivane.

18.05 - Utakmicu je na svoj način najavio i Novak Đoković, veliki navijač Crvene zvezde i simpatizer Milana.

17.55 - Do početka meča ostalo je još sat vremena!

17.50 - Sat otkucava, a pogledajte poslednju najavi crveno-belih.

17.35 - Pojavili su se sastavi! Dejan Stanković je odlučio da iznenadi Piolija i da od prvog minuta zaigraju Marko Gobeljić i Njegoš Petrović, igrači za koje se očekivalo da će meč početi sa klupe. Takođe, od prvog minuta će "rosonere" napasti Dijego Falćineli.

Zvezda će zaigrati u sledećem sastavu:

Borjan - Pankov, Milunović, Degenek - Gobeljić, Kanga, Petrović, Rodić - Ben, Ivanić - Falćineli.

Šansu sa klupe za rezerve čekaće Popović, Gajić, Sanogo, Srnić, Bakajoko, Gavrić, Vukanović, Falko i Pavkov.

Sa druge strane, Stefano Pioli se opredelio za ove igrače:

Donaruma - Kalulu, Tomori, Romanjoli, Ernandez - Krunić, Benaser, Meite - Kastiljeho, Mandžukić, Rebić.

Na klupi za rezerve ostali su Tatarušanu, stariji Donaruma, Kjer, Gabija, Kalabrija, Dalot, Tonali, Kesi, Salemakers, Čalhanoglu, Leao i Ibrahimović.

17.10 - Na Milanovom Tviteru se pojavila fotografija kako u ovom trenutku izgleda stadion "Rajko Mitić".

16.55 - Do starta meča je ostalo dva sata, a pogledajte kako su na svojim Tviter profilima meč najavili večerašnji rivali.

16.45 - Nešto više od dva sata pre početka meča je procurila fotografija koreografije koju su Delije spremile. Navijači su svojim ljubimcima poslali snažnu poruku...

16.30 - Na konferenciji za medije se, osim Stankovića, pojavio i Mirko Ivanić.

- Velika utakmica za nas, klub... Jedva čekamo da istrčimo i pokažemo šta znamo i da nismo slučajno ovde. Svi znamo ko je Milan, fantastičan tim, želimo da se nadigravamo. Čast nam je što smo u ovakvoj grupi timova u šesnaestini finala Lige Evrope. Ne bore se slučajno za titulu, oni su favoriti, ali nam je velika čast što možemo da se borimo sa takvom ekipom - istakao je Ivanić.

16.20 - Dan pre meča sa Milanom, trener Crvene zvezde Dejan Stanković je izneo svoja očekivanja.

Mislim da je ovo fenomenalan meč za Zvezdu, gde nemamo šta da izgubimo, treba hrabro i pametno da izađemo na teren i pokažemo šta znamo, odradili smo fenomenalne pripreme, dobro počeli polusezonu, možda tereni nisu bili najbolji, ali očekujem pravu evropsku utakmicu i podvlačim još jednom da mi je veoma žao što Marakana ne može da bude puna - kazao je Stanković.

16.15 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Milan.