26.02.2021.

18:00

NOVA ZVEZDINA KATASTROFA! Baskonija obrukala crveno-bele! /VIDEO/

Utisak je da je moralo i moglo bolje! Detalji su koštali Zvezdu izuzetno ubedljovog poraza, posle poena Dobrića i Voldena crveno-beli su bili na -13, ali je usledio novi strahovit pad, te je Baskonija upisala laku pobedu - 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19).

Već posle prve čevtvrtine bilo je jasno da će se Zvezda provesti kao "bosa po trnju" u Fernando Buesa Areni, ali je odnos i način na koji su izgubili crveno-beli razočaravajuć. Bez energije i volje za nadmudrivanjem i nadigravanjem.

Baskoniju je do pobede predvodio Jusufa Fol sa 20 poena, Luka Vildoza i Rokas Gedraitis postigli su po 14, dok je Ahile Polonara stao na 12. U timu Crvene zvezde Džordan Lojd je postigao 14, a Uskoković i Davidovac po osam.

Baskonija - Crvena zvezda 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19)

Hala: Fernando Buesa Arena      Sudije: Rižik, Paternik, Tepenie

Baskonija: Raiste 5, Voldoza 14, Džekiri 8, Henri 3, Sedekerskis 2, Diop, Fol 20, Piters 9, Dragić, Gedraitis 14, Polonara 12, Kuruks.

Crvena zvezda: Volden 10, Lojd 14, Uskoković 8, Davidovac 8, Lazić, Radanov, Dobrić 9, Simonović 3, Jagodić-Kuridža 6, Simanić, Kuzmić 9.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

37. minut - Ponovo je +20 za Baskoniju, zakucava Ahile Polonara, a na drugoj strani blokira Ognjena Kuzmića. Pravi košmar za crveno-bele!

34. minut - Pogodio je Kori Volden uz faul Mustafe Fola, ali ponovo katastrofalna reakcija crveno-belih. Stigli su izabranici Dejana Radonjića na -13, ali su Polonara i Piters poenima Baskoniju ponovo odveli na +28 - 76:58!

32. minut - Laki poeni za Ognjena Kuzmića na startu poslednje deonice - 67:53!

Treća četvrtina:

30. minut - Trojka Ognjena Dobrića uz faul, a potom i Kori Volden polaže i dobija dodatno slobodno bacanje. Taman se činilo da Zvezda može do povratka u meč, a onda je Pjerija Henri prošao i položio  uz ličnu grešku Marka Simonovića - 66:48!

28. minut - Pogađa lepo Aleksa Uskoković posle prodora, sa druge strane promašaj Dragića - 63:42!

26. minut - Održava Baskonija prednost stečenu u prvom poluvremenu, Zvezda ne uspeva da veže dve dobre odbrane, nakon poena Henrije rezultat je 61:40!

24. minut - Nije dugo trajala dobra igra crveno-belih. Vildoza kažnjava dva loša napada Zvezde i ponovo je 21 razlike za Baskoniju - 54:33!

22. minut - Otvara Dejan Davidovac sa dve trojke treću deonicu, Zvezda se rezultatski vraća - 48:33!

Druga četvrtina:

20. minut - Trojka Džordana Lojda pred kraj prvog poluvremena, ali vraća to Luka Vildoza sa druge strane. Katastrofalne dve četvrtine Crvene zvezde u Vitoriji - 48:27!

18. minut - Prekida Dejan Davidovac seriju Baskonije poenima sa poludistance, ali novi koš za Vildozu. Zvezda se ozbiljno muči i u odbrani, ali i u napadu - 46:22!

16. minut - Ostaje Zvezda na samo četiri poena u drugoj četvrtini posle skoro sedam minuta igranja, poenitra sada Luka Vildoza iz kontre uz faul Baskonija je na +22 - 42:20!

14. minut - Nastavlja se mlako izdanje crveno-belih u Fernando Buesa Areni! Pogađa trojku sada Alek Piters, raste prednost domaćina - 34:20!!

12. minut - Ponovo crveno-beli deluju loše na startu četvrtine. Vezuje Baskonija četir poena iz Zvezdinih grešaka - 25:16!

Prva četvrtina:

10. minut - LOOOOOJD! Raspucala se Crvena zvezda u drugom delu prve četvrtine - 21:16. Gotov je uvodni kvartal!

8. minut - Vezala je četa Dejana Radonjića dva dobra napada, prvo je Kuzmić upisao prve poene na meču, a potom je i Džordan Lojd poentirao - 19:10!

6. minut - Trojka za crveno-bele, cepa mrežicu Marko Simonović posle sjajne akcije - 14:6!

4. minut - Četiri vezana promašaja u jednom napadu Crvene zvezde, koristi to Gedraitis i poentira sa druge strane, raste prednost domaćina - 12:3!

2. minut - Loše je defanzivno Crvena zvezda otvorila meč, Ognjen Kuzmić u ranoj fazi napravio je već dva faula i morao odmah na klupu, sa druge strane laki poeni Džordana Lojda, ali vraća to Luka Vildoza - 8:2!

18:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 26. kola Evrolige između Baskonije i Crvene zvezde. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!