07.03.2021.

18:20 >> 21:15

TEŠKA POBEDA ZVEZDE! Ben golom i izborenim penalom slomio Čukarički posle 70 minuta uspavanke /VIDEO/

Pobedu Crvenoj zvezdi doneli su El Fardu Ben i aleksandar Katai golovima u poslednjih 20 minuta utakmice.

Najpre je reprezentativac Komorski Ostrva u 72. minutu obišao golmana Đorđa Petrovića i zatresao mu mrežu, a 15 minuta kasnije ga je čuvar mreže "brđana" oborio, pa je Katao sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Pre toga je viđena prava uspavanka na "Marakani" i svega nekoliko pokušaja, ali ne i pravih šansi, u prvih 70 minuta utakmice.

Ovom pobedom se ekipa Dejana Stankovića ponovo odvojila na šest bodova prednosti u odnosu na Partizan na tabeli, a pritom ima i meč manje, dok je Čukarički ostao na četvrtoj poziciji, sa dva poena manje od Vojvodine.

Crvena zvezda - Čukarički 2:0 (0:0)

/Ben 72, Katai 87p/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Danilo Grujić

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Petrović (od 46. Gobeljić), Milunović, Degenek, Rodić - Sanogo, Kanga (od 64. Nikolić) - Ben, Ivanić (od 83. Vukanović), Gavrić (od 46. Katai) - Pavkov (od 64. Srnić). Trener: Dejan Stanković.

ČUKARIČKI: Petrović - Stevanović, Šapić, Ostojić, Kamenović – Docić (od 74. Lukić), Mijailović– Čolović (od 54. Vidosavljević), Kovač, Ergelaš (od 54. Ćirković) – Jovanović (od 67. Rakonjac). Trener: Dušan Đorđević.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda pobeđuje rezultatom 2:0!

90. minut - Katai je opet promešao odbranu gostiju, šutirao, ali je izblokiran. Igraće se još dva minuta.

87. minut - GOOOOOOOOL! Katai siguran sa bele tačke! Šalje loptu u jednu, a Petrovića u drugu stranu!

86. minut - Penal za Zvezdu! Golman Petrović ruši Bena.

83. minut - Aleksa Vukanović menja Mirka Ivanića.

77. minut - Mijailović pogađa Kovača "u trepavicu", ovaj šutira glavom sa manje od deset metara, ali Borjan sjajno brani.

74. minut - Kapiten Čukaričkog Docić izlazi, a menja ga Lukić.

72. minut - GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0! El Fardu Ben trese mrežu "brđana"! Milunović je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, ona je nekako došla do Bena koji se sjajno snašao, obišao golmana Petrovića i matirao ga.

69. minut - Žuti karton za Srđana Mijailovića zbog prekršaja nad Benom.

67. minut - Rakonjac menja Jovanovića u ekipi Čukaričkog.

66. minut - Pokušao je Ben atraktivno, ali je izblokiran. Potom je Nikolić sa distance prebacio gol gostiju.

65. minut - Čim je ušao u igru, Nikolić je umalo dao gol. Petrović je krajnjim naporima izbacio loptu u korner.

64. minut - Veljko Nikolić i Slavoljub Srnić menjaju Kangu i Pavkova.

Detalj sa derbija na "Marakani"

63. minut - Šutirao je Kanga sa baš velike udaljenosti, ali pravo u Petrovića.

57. minut - Šutirao je Ćirković glavom, ali je Borjan dobro intervenisao.

54. minut - Vidosavljević i Ćirković menjaju Čolovića i Ergelaša kod gostiju.

53. minut - Kovač se žali na udarac Sanoga.

50. minut - Fantastičan prodor Kataija koji je promešao odbranu "brđana", zatim gađao dalji ugao, ali je lopta prošla pored stative.

46. minut - Počinje drugo poluvreme. Aleksandar Katai i Marko Gobeljić menjaju Željka Gavrića i Njegoša Petrovića.

Poluvreme! Bez previše uzbuđenja na "Marakani" u prvih 45 minuta.

45. minut - Žuti karton za Miloša Degeneka. Igraće se još minut u prvom delu.

Trenutak kada Degenek pravi faul za žuti karton

41. minut - Igra se Borjan sa živcima navijača Crvene zvezde, pošto je driblao napadača Čuke Đorđa Jovanovića. Srećom po njega, uspešno.

40. minut - Ergelaš dobja žuti karton zbog faula nad Petrovićem.

38. minut - Miran period igre na "Marakani", ne dešava se apsolutno ništa vredno pomena.

Pavkov i Ostojić u borbi za loptu

31. minut - Kanga je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran.

29. minut - Na zemlji je ostao Mitar Ergelaš posle oštrog starta Gelora Kange. Gabonac je dobio žuti karton.

25. minut - Dobar napad Čukaričkog, ali je Borjan bio oprezan i pokupio je loptu ispred gostujućih igrača u kaznenom prostoru.

19. minut - Gužva pred golom gostiju, ali igrači Crvene zvezde nisu uspeli da zatresu mrežu.

18. minut - Dobro je Ivanić povukao loptu, ušao u šesnaesterac, ali je šutirao pored stative.

15. minut - Šutirao je Ben posle prodora, ali preko gola.

Duel Bena i Docića

14. minut - Pokušao je Docić direktno iz kornera da ugrozi Borjana, ali je Gavrić izbio loptu na prvoj stativi.

6. minut - Šutirao je Gavrić, ali nije bilo problema za golmana Petrovića.

4. minut - Pritisak Crvene zvezde i šut Bena, ali izblokiran.

Utakmica je počela!

19.18 - Uoči početka je održan minut ćutanja za umetnika Sanju Ilića koji je komponovao Zvezdinu himnu.

Minut ćutanja na "Marakani"

19.15 - Na teren su izašli igrači predvođeni sudijskim timom.

18.25 - Pojavile su se startne postave, a golim okom se može videti tumbanje Dejana Stankovića. Crveno-beli će zaigrati u sledećem sastavu:

Borjan - Degenek, Sanogo, Milunović, Rodić - Petrović, Kanga - Ben, Ivanić, Gavrić - Pavkov.