16.03.2021.

18:19

OD CIBONE NISU OSTALI NI DUGMIĆI! Zvezda PREGAZILA Hrvate! /VIDEO/

Nakon trojumfa u Evroligi nad Himkijem, a potom i slavlja u večitom derbiju, Crvena zvezda upisala je i treću vezanu pobedu pošto su na svom parketu nadigrali Cibonu sa 85:63 (21:10, 20:18, 16:12, 28:23) u zaostaloj utakmici 14. kola regionalnog takmičenja.

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle samo tri minuta kada je Zvezda rafalnom paljbom na startu prve deonice otišla na velikih +10, a Cibona nije imala snage da se vrati u meč.

Pokušali su Vukovi da ugroze Zvezdu na startu drugog poluvremena kada su preko Roka Prkačina prišli na samo četiri poena zaostatka, ali je usledila šuterska rapsodija crveno-belih koji su ekspresno otišli na +17 i odveli meč u mirnu završnicu.

Crvenu zvezdu predvodio je Džordan Lojd sa 25 poena, 14 je dodao Marko Jagodić-Kuridža, a Lengston Hol 13. U timu Cibone najbolji je bio Roko Prkačin sa 13, Igor Marić upisao je 12.

CRVENA ZVEZDA - CIBONA 85:63 (21:10, 20:18, 16:12, 28:23)

Hala: Aleksandar Nikolić     Sudije: Mario Majkić , Miloš Koljenšić, Radoš Savović

Crvena zvezda: Hol 13, Volden 6, Lojd 24, Uskoković 4, Rit 2, Radanov 4, Dobrić, Simonović 8, Jagodić-Kuridža 14, Kuzmić 5, Noko 4.

Cibona: Vujović, Radovčić 7, Planinić 4, Marić 12, Buljević 6, Novačić 3, Prkačin 13, Gnjidić 7, Branković 6, Drežnjak 5.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Cepa mrežicu sada i Kori Volden 12. trojka za Zvezdu na ovom meču - 78:57!

Nastavlja Džordan Lojd da pogađa iz svih pozicija, vezuje Zvezdin bek dve trojke sada i odvodi crveno-bele na +22 na pet minuta do kraja meča!

Treča četvrtina:

Rutinski prvodi Crvena zvezda kraju treću četvrtinu poenima Jagodića-Kuridže i Džordana Lojda, Zvezda odlazi na maksimalnih 17 poena prednosti pred poslednji kvartal - 57:40!

Ekspresno vraćanje Zvezde na osetnihh +16 posle trojke Marka Simonovića i pogotka Džordana Lojda - 49:33! Reaguje Vladimir Jovanović tajm-autom posle samo pet minta igre u nastavku.

Bolje Cibona otvara drugo poluvreme pre svega na krilima Roka Prkačina koji vezuje pet pena na startu trećeg perioda igre. Sa druge strane nekoliko grešaka zaredom u napadu crveno-belih te se zagrebački tim vratio na jednocifren minus - 42:33.

Druga četvrtina:

Uspela je Cibona ponovo da se primakne crveno-belima pred kraj druge deonice, ali su se Lendri Noko i Marko Jagodić-Kuridža razigrali i Zvezdu odveli na 13 poena prednosti na poluvremenu - 41:28!

Ponovo je Crvena zvezda "dala gas" i otišla na velikih +12. Pogodio je Lojd novu trojku, a potom i 2+1 za Korija Voldena - 35:23!

Uspela je Cibona sa dve trojke Igora Marića da smanji zaostatak u drugoj četvrtini, uspeli su Zagrebčani za dva minuta u drugoj deonici da postignu više poena nego za celu prvu - 27:23

Prva četvrtina:

Zanimljivo da je Crvena zvezda prvu četvrtinu završila bez pogotka za dva poena 0/4. Uspeli su Cibosi preko Matea Drežnjaka da se vrate koliko-tilko rezultatski u meč, te je na kraju četvrtine bilo samo +11 za crveno-bele - 21:10!

Mučila se Cibona u napadu, vrlo ogresivna je bila odbrana Zvezde u prvih sedam minuta, te je prvi koš iz izgre zagrabački tim postigao tek posle kontre Gnjidića. Sa druge strane Zvezda je nastavila da pogađa puteve za tri poena. Lojd je postigao čak tri u prvoj deonici - 18:3!

Izuzetno raspoložena šuterski je bila Crvena zvezda na startu utakmice. Redom su pogađali Hol, Lojd i Jagodić-Kuridža, te je trener gostiju Vladimir Jovanović reagovao tajm-autom posle samo tri minuta igre. Rezultat je bio 9:1 za crveno-bele!

18:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmici 14. kola ABA lige između Crvene zvezde i Cibone. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!