21.03.2021.

19:00 >> 21:46

UBEDLJIVA POBEDA BUDUĆNOSTI! Zvezda bila na pragu KATASTROFE, pa koliko-toliko ublažila poraz /VIDEO/

Budućnost se ovim trijumfom izjednačila na tabeli sa Crvenom zvezdom, pošto obe ekipe imaju skor 17-3, ali Podgoričani zahvaljujući dve pobede u međusobnim duelima imaju prednost.

Podgoričani su izvanredno otvorili utakmicu i od samog starta su bili u prednosti. Tokom prve četvrtine su crveno-beli imali ogromnih problema u skoku, napravili su neverovatnih deset faulova i ekipa Budućnosti je vrlo brzo došla do dvocifrene prednosti. Na kraju, posle uvodnih deset minuta je domaći tim vodio 24:12.

Tokom druge deonice su izabranici Dejana Radonjića nekoliko puta uspevali da uhvate kakav-takav priključak, ali su najviše prišli na 'minus šest' (37:31). Ipak, na kraju poluvremena je Budućnost opet imala dvocifrenu prednost (43:32).

Treću četvrtinu su igrači Budućnosti odigrali kao u transu. Sve vreme su povećavali prednost, a crveno-beli se apsolutno ništa nisu pitali. Ekipa Dejana Milojevića se u tom periodu najviše odmakla na +24 (62:38), a pred poslednjih deset minuta je rezultat bio 67:46.

Poslednju deonicu je Budućnost otvorila serijom 7:0, pa je tada došla do najveće prednosti (74:46). Od tog trenutka su Crnogorci malo "spustili gas", a Zvezda je uspela da upristoji poraz, koji je i pored toga veoma bolan (83:63).

U timu Crvene zvezde su bolji od ostalih bili Kori Volden sa 17 i Ognjen Dobrić sa 15 poena. Osim njih, dvocifren je bio još samo Marko Jagodić-Kuridža koji je postigao deset.

Sa druge strane, najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Elvin Edžam sa 18 poena, Nikola Ivanović koji je ubacio 14 i Džastin Kobs koji je dodao 13.

Budućnost - Crvena zvezda 83:63 (24:12, 21:20, 24:14, 16:17)

DVORANA: "Morača" (Podgorica)

SUDIJE: Sreten Radović, Matej Boltauzer, Milan Nedović

BUDUĆNOST: Kobs 13, Ivanović 14, Edžam 18, Šehović, D. Nikolić 10, Apić 1, Mitrović, Dela Vale 10, Z. Nikolić 7, Popović 2, Rid 8, Žugić. Trener: Dejan Milojević.

CRVENA ZVEZDA: Hol 2, Volden 17, Lojd 5, Uskoković, Davidovac 4, Lazić, Radanov 2, Dobrić 15, Simonović, Jagodić-Kuridža 10, Kuzmić 6, Noko 2. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Ubedljiva pobeda Budućnosti od 83:63!

40. minut - Zoran Nikolić vraća Budućnmost na +20 - 83:63.

39. minut - Trojka Jagodića-Kuridže za 81:63.

38. minut - Na drugoj strani je Dobrić bio precizan za dva, ali je potom Kobs kompletirao 2+1, pa Budućnost vodi 81:60.

Zoran Nikolić sa linije penala vraća Crnogorcima 20 poena prednosti - 78:58.

37. minut - Volden se razigrao, pogodio dvojku za 76:58, pa Milojević tajm-autom seče seriju Zvezde od 9:0.

36. minut - Jagodić-Kuridža je pogodio dva bacanja, Volden trojku, pa Radanov oba penala za 76:56.

35. minut - Vili Rid hvata Alej-up, domaći tim je nemilosrdan - 76:49.

33. minut - Volden kompletira 2+1, Podgoričani vode 74:49.

32. minut - Dela Vale postiže novu trojku za 74:46.

31. minut - Budućnost i poslednju četvrtinu otvara bolje, pa sa dva koša dolazi do +25 (71:46).

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Budućnost vodi 67:46 posle treće deonice!

30. minut - Trojka Jagodić-Kuridže posle asistencije Lojda. Zvezda ponovo na -20 (66:46).

29. minut - Dva puta je sa linije penala bio siguran Nikola Ivanović za 66:43.

Edžam daje koš u kontri posle ukradene lopte, Budućnost vodi 64:43.

28. minut - Iskoristio je Davidovac slobodno bacanje, Zvezda je u seriji 5:0.

Davidovac pogađa uz faul Edžama za 62:42, Milojević zove tajm-aut posle kog će Zvezdin košarkaš izvesti dodatno slobodno bacanje.

27. minut - Seriju domaćih igrača prekida Hol pogotkom sa poludistance za 62:40.

Dela Vale postiže jedno bacanje, Budućnost u seriji 12:0 i vodi 62:38.

26. minut - Već u sledećem napadu je Edžam dao trojku za 61:38!

Džastin Kobs sa linije za slobodna bacanja donosi svojoj ekipi 20 poena prednosti - 58:38.

25. minut - Nova trojka Dela Valea, Budućnost na maksimalnih +18. Crnogorci vode 56:38, a Radonjić je primoran da traži tajm-aut.

24. minut - Volden daje dvojku, ali Dela Vale uzvraća trojkom za 53:38!

23. minut - Kobs na jednoj i Kuzmić na drugoj strani pogađaju za dva - 50:36.

22. minut - Dobrić asistira Kuzmiću za zakucavanje, 48:34 za Budućnost.

Edžam siguran za dva. To je njegov 13. poen, rezultat je 48:32.

21. minut - Prve poene u drugom delu postiže Danilo Nikolić koji je pogodio trojku za 46:32.

Druga četvrtina

Poluvreme! Budućnost vodi 43:32 posle 20 minuta igre!

20. minut - Edžam je pogodio iz odbojke posle novog ofanzivnog skoka - 43:32.

Lojd postiže samo jedno od tri slobodna bacanja, pa je rezultat 41:32.

Jedno slobodno bacanje je pogodio Apić posle trećeg faula Noka, Budućnost vodi 41:31.

19. minut - Nakon tajm-aut Edžam daje trojku za 40:31.

Kako igra Ognjen Dobrić! Nova trojka! Ima 13 poena! Budućnost vodi 37:31, a Milojević zove taujm-aut.

18. minut - Posle minuta pauze Noko pogađa zicer iz izgrađene akcije, a potom obe ekipe gube loptu početničkim greškama u naredna dva napada. Posle toga novu trojku pogađa Ivanović, a zatim Volden polaže loptu u koš. Domaći tim vodi 37:28.

17. minut - Edžam pogađa za dva, Budućnost ponovo ima dvocifreni višak - 34:24. Radonjić traži minut odmora.

Dobrić održava Zvezdu u životu, novom trojkom dolazi do deset poena, a crveno-beli smanjuju na 32:24.

15. minut - Nikola Ivanović već ima devet poena, Budućnost vodi 32:21.

14. minut - Kuzmić zakucava, a potom Dobrić pogađa trojku za 30:21! Milojević traži tajm-aut.

13. minut - Novi pogodak Dobrića, ali i ovog puta stiže odgovor trojkom, samo ju je sada pogodio Danilo Nikolić za 30:16.

12. minut - Prvi koš u drugoj deonici daje Ognjen Dobrić, ali je na drugoj strani Ivanović uzvratio trojkom za 27:14.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Jako loša igra Crvene zvezde, Budućnost vodi 24:12!

10. minut - Kori Volden pogađa iz kontre za 24:12.

9. minut - Slobodna bacanja je na jednoj strani pogodio Lojd, a na drugoj Ivanović za 24:10. Zvezda je napravila već deset timskih faulova!

8. minut - Seriju domaćina od 12:1 prekida Jagodić-Kuridža pogotkom za dva, ali već u narednom napadu pravi faul i na liniju penala šalje Zorana Nikolića koji je realizovao oba slobodna bacanja, pa je rezultat 22:8.

7. minut - Već u sledećem napadu je Ivanović pogodio za 20:6.

Vili Rid pogađa oba slobodna bacanja posle druge lične greške Noka. Na drugoj strani je jednim pogođenim uzvratio Davidovac, pa Crnogorci vode 18:6.

6. minut - Budućnost ima dvocifrenu prednost posle koša Edžama - 16:5.

Volden pravi nepotreban faul i šalje Kobsa na liniju penala, a on pogađa oba šuta odatle - 14:5.

5. minut - Popović sa dva pogođena penala i Danilo Nikolić strašnim zakucavanjem odlepljuju Budućnost na 'plus sedam' - 12:5. Radonjić traži tajm-aut.

4. minut - Sada Edžam pogađa posle ofanzivnog skoka. Podgoričani "ubijaju" crveno-bele u skoku. Na drugoj strani Volden pogađa trojku

3. minut - Kobs pogađa za 6:2! Lengston Hol je izašao iz igre zbog dve lične greške. Potom je faul napravio i Branko Lazić, pa je Zvezda ispunila bonus.

2. minut - Monstruozno zakucavanje Lojda, pa onda prikucava loptu u koš i Rid na drugoj strani, posle novog ofanzivnog skoka. Budućnost vodi 4:2.

1. minut - Vili Rid hvata ofanzivni skok i pogađa uz faul Kuzmića, ali nije bio precizan sa linije penala. Domaćin vodi 2:0.

Utakmica je počela!

19.55 - Broji se "sitno" do početka meča. Uzbuđenje je na vrhuncu u "Morači".

19.50 - Zagrevanje se privodi kraju, do početka utakmice ostalo je još deset minuta.

19.40 - Inače, danas svoj 28. rođendan proslavlja krilni centar Budućnosti i višegodišnji kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović. Tim povodom su se oba tima oglasila na društvenim mrežama.

19.30 - ABA liga je današnji meč najavila kao derbi kola, iako je svima jasno da se radi o derbiju sezone.

19.20 - U ovim trenucima traje zagrevanje u "Morači".

19.10 - Dan uoči meča su treneri velikih rivala izneli svoja očekivanja od meča.

Dejan Radonjić je hvalio ekipu Budućnosti.

Ekipa Budućnosti ima pobedu u Beogradu kao veliki zalog, igraju vrlo konstantno u ABA ligi, a sigurno da im je jako značajno i učešće u Evrokupu gde imaju izuzetnu priliku da se domognu i same završnice tog takmičenja. Dobro balansirana ekipa sa velikim iskustvom domaćih igrača i dodatno ojačana kvalitetnim strancima - rekao je crnogorski stručnjak.

Sa druge strane, njegov imenjak Milojević ima slično viđenje pred derbi.

Znamo ko je i šta je Crvena zvezda. Očekuje nas serija teških utakmica. Međutim, idemo korak po korak i razmišljamo samo o narednom protivniku. Zvezda ima svoje dobre strane,a imamo ih i mi. Pokušaćemo naše dobre strane da dovedemo do izražaja, a da Zvezdu sprečimo da pokaže kvalitet, koji je neosporan - istakao je bivši trener Mege.

19.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Budućnost - Crvena zvezda.