30.03.2021.

18:20 >> 20:39

ZVEZDINA BRUKA USRED BEOGRADA! Olimpija PREGAZILA crveno-bele! /VIDEO/FOTO/

Čekali su Milanezi predugo na pobedu protiv Crvene zvezde, a čini se da su sve "dugove" i patnju naplatili večeras u Beogradu! Zvezda je potučena do nogu, bez šanse i ponižena do krajnjih granica na parketu Pionira i to u najgorem mogućem trenutku, pred sam kraj takmičenja u ABA ligi. Na kraju - 93:72 za Olimpiju.

Zvezda je čekala na prve poena više od četiri minuta, za to vreme Olimpija je izborila prednost od 10:0 koju su izabranici Etorea Mesine održavali do pred kraj prvog poluvremena. Pokušao je Dobrić da održava Zvezdu u "životu", ali nije mogao sam.

U drugom poluvremenu na terenu je bio samo jedan tim - Olimpija! Kevin Panter, Ševon Šilds i Zek Ledej zatrpali su koš crveno-belih u trećoj deonici i otišli na nenadoknadivih +25!

Davala je Zvezda znake života tek u finišu meča, nakon dve ukradene lopte Džordana Lojda i trojke Alekse Uskokovića, ali bilo je prekasno. Armani je u Beograd došao da overi plasman u plej-of i da ostane u trci za prva četiri mesta, a to su i uspeli u velikom stilu!

Crveno-bele su predvodili Džordan Lojd sa 22 poena, 14 je dodao Ognjen Dobrić, a sedam Lengston Hol. U timu Olimpije bilo je četvorica dvocifrenih Panter je dao 23, Ledej i Šilds po 14, a Kajl Hajns 11.

Crvena zvezda - Olimpija 72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 21:18)

Hala Aleksandar Nikolić    Sudije: Lotermozer, Garsija, Lavrukin

Crvena zvezda: Hol 7, Lojd 22, Uskoković 5, Davidovac 2, Lazić, Radanov, Dobrić 14, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić 4, Noko 4.

Olimpija: Panter 23, Ledej 14, Micov 4, Morašini 6, Rol 3, Rodrigez, Tarčevski 9, Biglja, Šilds 14, Bruks 3, Hajns 11, Datome 6.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

39. minut - Upisuje se u strelce i Vladimir Micov u samom finišu meča - 70:93!

37. minut - Vezuje sada Zvezda pet poena, trojku je pogodio Aleksa Uskoković, a potom i laki poeni za Džordana Lojda u kontri - 63:89!

35. minut - Pogađa sada i Karl Hajns posle ofanzivnog skoka nakon što je neprecizan bio Zek Ledej - 58:85!

33. minut - Vraća to sa druge strane Kevin Panter - 54:79! Pitanje pobednika davno je rešeno, ali Zvezdi, čini se, sledi pravi debakl!

30. minut - Nastavlja Dobrić da pogađa za tri (4/4), te je bek crveno-belih jedini zaslužan što Olimpija nema ubedljiviju prednost u Beogradu - 54:76!

Treća četvrtina:

29. minut - DOBRIIIIĆ! Treća trojka za Ognjena Dobrića koji smanjuje zaostatak svog tima pred kraj treće deonice - 51:73!

28. minut - Uspeva Zvezda napokon da odigra dve dobre odbrane, sa druge strane četiri poena za Lendrija Noka - 50:71!

26. minut - Raspucao se sada Šavon Šilds koji vezuje sedam poena i odvodi Olimpiju na +25 - 46:71!

24. minut - Raspucali su se sada bekovi Olimpije, dve trojke za Kevina Pantera i jedna za Zeka Ledeja - 41:64! Novi tajm-aut za Radonjić!

22. minut - Katastrofalan start u trećoj četvrtini za crveno-bele! Vezuje sada Kevin Panter pet poena, mora Radonjić da zove tajm-aut - 36:53!

21. minut - Otvara Ledej poenima iz reketa drugo poluvreme, sa druge strane dva promašaja za Lendrija Noka - 36:49!

Druga četvrtina:

20. minut - Nova trojka za Pantera na isteku prvog poluvremena, odlazi Olimpija na odmor sa +11 - 36:47!

19. minut - Ekspresno odgovara Olimpija, pogađa Šavon Šilds nakon ofanzivnog skoka, nakon toga i Kevin Panter za tri - 34:44!

18. minut - Serija crveno-belih 5:0! Pogodio je trojku Marko Simonović, a potom i flouter Džordana Lojda - 33:39!

16. minut - LOOOOJD! Seče Džordan Lojd seriju Olimpije i pogađa prvu trojku na meču - 28:37!

15. minut - Razleteli su se sada igrači Olimpije i ekspresno vratili dvocifrenu prednost milanskom timu! Nakon trojke Džefa Bruksa rezultat je 25:37, raeguje Radonjić tajm-autom!

14. minut - Dobro se pozicionirao Jagodić-Kuridža ispod kođa, pročitao je to Lojd! Laki poeni u ranom napadu - 21:30!

13. minut - DOBRIIIIĆ! Vezuje bek crveno-belih dve trojke - 18:30!

12. minut - Prešao je Milan u zonsku odbranu, kažnjava to Ognjen Dobrić koji upisuje prvu trojku za Zvezdu na ovom meču - 15:30!

11. minut - Otvara Datome trojkom drugu deonicu, raste prednost milanskog tima - 12:25!

Iskoristila je Zvezda priliku da se zahvali Kevinu Panteru na sjajnim igrama u prethodnoj sezoni i tim povodom uručen mu je dres kao i zahvalnica!

Prva četvrtina:

10. minut - Zatvara prvu deonicu Luiđi Datome pogotkom za tri poena, Olimpija sada ima +10 -12:22!

9. minut - Nastavljaju se problemi Zvezde sa linije penala, sada je Simonović bio poloviča, ali ispravlja to Kuzmić - 12:19!

8. minut - Promašaj sada Serhija Rodrigeza, ali ofanzivni skok za Kajla Hajnsa i faul Lengstona Hola pri šutu za tri poena. Ide Šilds na liniju penala - 6:15!

7. minut - Nova trojka za Zeka Ledeja, sa druge strane pogađa Davidovac u tranziciji. Imao je nakon toga Ledej priliku da poentira i sa niskog posta, ali ga je Lazić dobro sačuvao - 6:13!

6. minut - Upisuje se napokon i Zvezda u strelce, poentirao je Džordan Lojd sa poludistance, potom i dobra odbrana Ognjena Kuzmića što koristi Lengston Hol sa druge strane i pogađa floutersom - 4:10!

5. minut - Nije uspela Zvezda sada loptu da prenese na polovinu rivala u roku, imaće dva bacanja Kajl Hajns nakon drugog faula Lendrija Noka - 0:9! Reaguje Dejan Radonjić tajm-autom!

4. minut - Veliki promašaj Dejana Davidovca pod košem, kažnjava to lako Zek Ledej sa druge strane 7:0 serija Olimpije na startu meča!

3. minut - Još uvek bez poena crveno-beli, ponovo je promašio Uskoković, nakon njega prvi pokušaj za Lojda, sa druge strane poentira Vladimir Micov iz tranzicije - 0:4!

1. minut - Loša uvodna dva napada za Crvenu zvezdu, prvobitno je Lendri Noko napravio faul u napadu, a potom i promašaj Alekse Uskokovića uz zvuk sirene - 0:2!

18:20 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 32. kola Evrolige između Crvene zvezde i Olimpije iz Milana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!