01.04.2021.

20:00 >> 22:35

FENOMENALAN TRIJUMF ZVEZDE! Makabi počišćen u Beogradu /VIDEO/

Ekipa Dejana Radonjića je odlično otvorila meč, serijom 6:0, ali je ubrzo usledio preokret gostiju koji su poveli 7:6. "Ponos Izraela" je tada bio u naletu i pred kraj uvodne četvrtine je imao prednost od 19:12, a na kraju prvih deset minuta su gosti imali šest poena prendosti (21:15).

Na startu druge četvrtine je Makabi došao do dvocifrene razlike (25:15), a na polovini te deonice su gosti imali maksimalnih +11 (32:21). Ipak, tada je usledila serija crveno-belih koji su uhvatili priključak i prišli na tri poena zaostatka (32:29), a na poluvreme su otišli sa jednim poenom minusa (34:33).

Drugo poluvreme je bolje otvorila ekipa Makabija koja je povela 39:35, na šta je Zvezda odgovorila serijom 13:0 i povela 48:39. Do kraja treće deonice je Makabi psustio na 'minus četiri', ali je potom Zvezda opet uspela da se odlepi i rezultat uoči poslendjih deset minuta je bio 53:45.

Poslednju četvrtinu su puleni Dejana Radonjića odradili baš po ukusu crnogorskog stratega. Igrali su pametno, uglavnom čuvali dvocifrenu prednost, a na kraju potpuno zasluženo trijumfovali sa 76:64.

Crvenoj zvezdi je ovo bio deseti trijumf u Evroligi, dok je Makabi upisao 18. poraz.

Najefikasniji igrač Crvene zvezde bio je Džordan Lojd sa 21 poenom, a imao je još sedam skokova i četiri asistencije. Osim njega, dvocifreni su bili i Ognjen Dobrić sa 13, Dejan Davidovac sa 11 i Lendri Noko sa deset poena, s tim što je centar crveno-belih imao i 11 skokova, pa je ostvario dabl-dabl.

Na drugoj strani je prednjačio Tajler Dorsi sa 14 poena, 12 je dodao Elajdža Brajant, a deset Ante Žižić.

Crvena zvezda - Makabi 76:64 (15:21, 18:13, 20:11, 23:19)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Gitis Vilijus, Marčin Kovalski

CRVENA ZVEZDA: Hol 5, Lojd 21, Uskoković 6, Davidovac 11, Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 6, Jagodić-Kuridža 2, Kuzmić, Noko 10. Trener: Dejan Radonjić.

MAKABI: Brajant 12, Vilbekin 6, Klajn, Džons 6, Kalojaro, Koen, Kaspi 2, Dorsi 14, Dibartolomeo 3, Blajzer 2, Bender 9, Žižić 10. Trener: Joanis Sferopulos.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda pobeđuje rezultatom 76:64!

40. minut - Trojku vraća Vilbekin - 74:64.

39. minut - Trojka Dobrića za 74:61! Do kraja je ostalo 63 sekunde.

38. minut - Noko dolazi do dabl-dabla! Uhvatio je ofanzivni skok posle promašaja Lojda i poentirao! Zvezda vodi 71:61, a njen centar ima po deset poena i uhvaćenih lopti. Do kraja je ostalo 120 sekundi!

Trojka Dobrića preko ruke! Tim sa Malog Kalemegdana vodi 69:61.

37. minut - Bender precizan iz reketa, a onda i Dorsi zakucava u kontri za 66:61.

36. minut - Dva bacanja pogađa Lojd, ali onda je usledila trojka Dorsija. Međutim, trojkom je uzvratio i Simonović za 66:57.

Dorsi pogađa trojku za 61:54, a Radonjić odmah tajm-autom prekida seriju gostiju od 6:0.

35. minut - Brajant kompletira 2+1, ali posle Kalojaro promašuje oba slobodna bacanja, pa rezultat ostaje 61:51.

34. minut - Trojku pogađa i Lojd, Zvezda vodi 61:48.

33. minut - Davidovac precizan za tri, Zvezda ima dvocifrenu prednost 58:48.

32. minut - Lojd pogađa za dva, a Dorsi za tri na drugoj strani. Crveno-beli vode 55:48.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! U poslednjoj sekundi treće deonice je Davidovac pogodio za 53:45.

30. minut - Jagodić-Kuridža je pogodio jedan penal, a potom Uskoković dugu dvojku. Na drugoj strani je Žižić postigao jedno slobodno bacanje za 51:45.

28. minut - Hrvatski tandem Bender-Žižić vraća goste u život, Zvezda vodi 48:44.

26. minut - Trojka Davidovca za 48:39!

25. minut - Lojd pogađa dvojku uz faul, a potom je bio precizan i sa linije penala. Nakon toga je u kontri poentirao Branko Lazić za 45:39! Sferopulos traži tajm-aut.

24. minut - Dvojku je pogodio Noko, a potom je i Davidovac kompletirao 2+1, Zvezda vodi 40:39.

22. minut - Džons dvojkom i Brajant trojkom ponovo donose prednost Makabiju - 39:35.

21. minut - Zvezda ponovo vodi! Noko pogađa za 35:34.

Drua četvrtina

Poluvreme! Poslednji koš u prvom poluvremenu je postigao Lojd, Makabi vodi 34:33 posle 20 minuta igre.

19. minut - Žižić i Noko pogađaju za dva - 31:34.

18. minut - Maestralno zakucavanje Dobrića, koji je potom pogodio i dva bacanja. Zvezda na 'minus tri' - 32:29.

16. minut - Noko i Uskoković postižu po dva poena za 25:32, a Sferopulos traži minut pauze.

15. minut - Makabi je nastavio svoju seriju i vodi 32:21.

Lojd je pogodio dva bacanja, ali je onda propustio šansu da pogodi zicer i primakne Zvezdu na 'minus dva'. Na drugoj strani je Dorsi dao trojku za 21:28.

13. minut - Dvojkom Hola Zvezda prekida seriju Makabija, a potom koš daje i Uskoković. Rezultat je 25:19 za "ponos Izraela". Sferopulos zove tajm-aut.

11. minut - Pogocima Blajzera i Džonsa Makabi otvara drugu deonicu - 25:15 za goste.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Makabi vodi rezultatom 21:15.

10. minut - Gosti vezuju još četiri poena, i odlepljuju se na 19:12, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

8. minut - Pet poena vezuje Bender, a na drugoj strani trojku pogađa Simonović za 12:15.

6. minut - Dobrić i Vilbekin pogađaju trojke, Makabi ima prednost od 10:9.

5. minut - Makabi serijom dolazi do prednosti, Izraelci vode 7:6.

3. minut - Žižić postiže prve poene za gosti posle alej-upa - 6:2.

2. minut - Trojkom Hola i pogođenim slobodnim bacanjem crveno-beli vode 6:0.

1. minut - Prvi koš na meču postiže Lojd, Zvezda vodi 2:0.

Utakmica je počela!

20.35 - Do početka utakmice je ostalo još deset minuta.

20.25 - Pogledajte kako je Zvezda najavila ovaj meč na Tviteru.

20.10 - Meč sa Izraelcima je najavio trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.

Makabi je u dobrom ritmu u poslednje vreme, zabeležili su nekoliko vrednih pobeda poput one nad Žalgirisom u Kaunasu i sinoć protiv Barselone u Tel Avivu. Radi se o ekipi koja ima izuzetan individualni kvalitet, popunjeni su na svim pozicijama, i da nije bilo nekih nesrećnih poraza bili bi sigurno u borbi za viši plasman - rekao je Radonjić.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Makabi.