06.06.2021.

15:07

ZVEZDA SRUŠILA HRVATE, REŠETALA NA ZLATIBORU i osvojila Kup prijateljstva!

Crveno-beli su u finalu savladali Dinama iz Zagreba rezultatom 2:0 (2:0). Oba gola u ovom meču postignuta su u prvih šest minuta.

Prvi je delo kapitena Zvezde Kneževića već u trećem minutu, da bi u šestom drugi postigao Nikolašević.

Do kraja je Zvezda sačuvala prednost. "Modrima" je poništen gol u 77. minutu igre, a u nastavku nisu uspeli da se vrate u meč.

Zvezda je na turniru postigna čak 19 pogodaka, a nije primila nijedan. Ima najboljeg igrača Aleksandra Kahvića, strelca osam golova.

U polufinalu je bila bolja od Željezničara, a u četvrtfinalu od Slobode iz Tuzle. Dinamo je do finala savladao Partizan u četvrtfinalu posle boljeg izvođenja penala, a u polufinalu je bio bolji od subotičkog Spartaka. Tomislav Duvnjak iz Dinama je proglašen za najboljeg igrača turnira.